iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jolefoto 15. 6. 2019 09:48

Ahojte. Mám kúpené slúchadlá iBasso it01. Chcel by som sa opýtať tu prítomných majiteľov týchto slúchadiel či kábel k nim dodávaný je symetrický? Ak áno, akú by ste odporučili káblovú redukciu 3,5 female na 2,5 male. Chcel by som skúsiť symetrický výstup na mojom iBasso Dx 150. Alebo mám kúpiť rovno celý nový symetrický kábel už aj s konektorom jack 2,5 male. Alebo ešte tretia možnosť kúpiť nové slúchadlá napr. iBasso It01s kde už myslím je to aj zo symetrickým káblom s jackom male 2,5 a ešte je k tomu aj redukcia male 3,5 female 2,5. Ak niekto viete mi pomôcť tak by som prosil aj typy na jednotlivé komponenty najradšej na CZ/SK stránkach typu audigo.cz/sk, alebo muziker.sk atď.. Za odpovede ďakujem.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 6. 2019 19:22

Máš-li k nim jen ten kabel co byl v balení, tak ten symetrický není a žádná redukce nepomůže. Musíš si koupit kabel nový:


https://www.audigo.cz/Prislusenstvi/Pro ... asso-CB12s

Případně nějakou alternativz z ALI, kde bude cena kolem cca 20-30USD

Kupovat si kvůli symetrice nové špunty je sice taky řešení, ale už trošku extrémní.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 15. 6. 2019 23:07

Tak s tým že by som si kupoval nové štuple iba pre symetrické káble to by som asi nerobil. Ale mám možnosť posunúť ďalej moje terajšie it01. Takže by som kúpil it01s a okrem toho že by som sa posunul zvukovo ďalej (teda aspoň dúfam( tak ako prídavnú hodnotu by som mal v balení už aj symetrický káblik s koncovkou 2,5 jack. Inak dík za odpoveď. Teraz už aspoň viem že pribalený káblik k it01 nie je symetrický.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 6. 2019 09:39

Já IT01s neslyšel, ale přesto si dovolím spekulovat, že pokud Ti jde skutečně o upgrade, tak bych se podíval po úplně jiných špuntech. Těch možností v ceně kolem 200USD bude bezpochyby víc a zcela určitě to budou v řadě případů lépe utracené peníze. Jen by ses musel osmělit a koukat i po shopech mimo ČR/SR a spíš se zaměřit na Asii.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 23. 6. 2019 16:23

mrazíkovo, ďakujem za radu. IT01s mám už doma a testujem. Ako som hovoril IT01 som posunul ďalej. Zatiaľ sa mi páčia IT01s. Nehovorím že s nimi budem na furt. Uvidíme čo čas prinesie. Práve že mňa tie nákupy z Ázie moc neberú, tým ale nechcem povedať že by veci odtiaľ mali byť nejaký úplný šunt, skôr naopak. Vsádzam stále viac na istotu záručnej lehoty v SK/CZ a celkovo v prípade problémov skôr sa dohovorím v našich končinách. Ešte raz dík za radu.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 6. 2019 16:45

jolefoto: Nákupy z Asie jsou v oblasti audia velice často úplně jiná liga jak kvalitativně, tak finančně, oproti tomu co se dá koupit u nás. Spousta značek se po letech úspěchů na tamních trzích dostává k nám. Třeba FiiO, iBasso, Shanling, xDuoo atd. Sluchátka FiiO, která u nás koupíš za sedm tisíc koupíš v Asii za pět. Pokud koupíš ze solidních obchodů jako Penon Audio, dají se i závady v záruce řešit.
Třeba sluchátka TSMR3 by podle mě byla dost razantním upgrade z IT01.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků