Cowon Plenue D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 6. 2019 05:27

onoff1 píše:No mě zatím úplně stačí karta 32GB, vše větší je momentální přeplácení, zvláště do OSA. Důležitá je rychlost zápisu, aspoň 10MB/s. Nahraji, poslechnu, smažu, nahraji něco nového.
A to poslouchám 99% Hi-Res. Zdroj mobilní HDD 4TB.
Kvalita nahrávek: MP3 nesmí do DAPu, CD/wav nebo flac/ zcela vyjímečně, jen když není lepší zdroj, standardně 96/24 nebo iso/rip SACD/. A i z těchto lze napočítat jen pár desítek kvalitních, ale skutečně kvalitních, po všech stránkách. Nahraných po roce 2010. Do té doby tomu vždycky něco chybí...
A pokud takovou nahrávkou nakrmíte svůj DAP, tak i s rozpočtem 2600,-Kč /dap+sluch.+karta/
vykouzlíte neuvěřitelný zvuk. Např./Fiio M3K+Yenkee YHP 205+ADATA32GB/


Tak to docela úsměvný. :tleskani
Výše uvedené bych čekal spíše od majitele např. Astell&Kern A&ultima SP1000.
Ne však při používání Fiio M3K. :pozor
Osobně se také mp3(pouze 320 kbps)také neštítím,pokud je prostě album v min. CD kvalitě na této planetě nestažitelné. :D
Docela by mě zajímal tvůj názor na zvuk skladeb v mp3 na přenosné aparatuře za 50k. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onoff1 22. 6. 2019 15:06

Nevím, co je tady úsměvného.
Byl to příklad sestavy, kterou venku oželíš, když ji ztratíš nebo rozbiješ.
Ultimu si fakt nekoupím, je to předražené a rozdíl ve zvuku bude minimální od stroje za 20k.
A ven si ji nevezmeš.
M3K je opravdu dostupný hi-res dap se solidní výdrží ořezaný od nesmyslů typu wifi a bluetooth bez vnitřní paměti. Každá moje utracená koruna je zde dobře vynaložena.
A ven si ji vezmeš.
A MP3 hudbu przní bratru dobrých dvacet let a fakt nehodlám si pouštět MP3 na sastavě za 50k, jednak bych si ji ani nepořídil a tam teprve bys poznal tu skvělou mpeg kompresi.
Prostě a jednoduše nebudu po poslechu kvalitní hudby v hi-res přecházet zpět k poslechu MP3
i kdyby to bylo nejvzácnější album na planetě...

-- 22. 6. 2019 16:28 --

Tím nemyslím, že ta sestava je můj hi-end, to v žádném případě.
Je to jedna z mých sestav na ven. Sestava kategorie nejnižžího budgetu se zárukou, koupená v ČR a kabelová.
Bavíme se tu o DAP.
Na doma máme něco jiného...
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 23. 6. 2019 22:53

Úsměvný je na tom to, že tu referuješ o srovnávání DSD 24/96 s FLACy a MP3@320 na poslech venku. Troufnu si tvrdit, že venku bys rozdíl mezi DSD a FLACem na Jenkí špuntech nepoznal. Pokud teda neposloucháš v noci v zimě uprostřed polí za bezvětří, kde by díky metrový závěji prašanu mohlo bejt slušný ticho :mrgreen:

Nicméně zpět k tématu:
Podle recenzí na youtube má Plenue D2 opravdu TICHÝ výstup, kterej prý nešumí ani s citlivými sluchátky. Navíc je dost výkonný na to aby utáhl i HD600 :shock:
Co mi nevadí je nízký rozlišení displeje, ale bohužel ta tupost scrollování, kerá mě u PD fakt sejří fest, zůstala stejná. :/
Jeden recenzent si troufl srovnávat kvalitu zvuku s AK 380, wow :D
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 6. 2019 01:08

onoff1: ty se tady oháníš kvalitním poslechem "Prostě a jednoduše nebudu po poslechu kvalitní hudby v hi-res přecházet zpět k poslechu MP3 i kdyby to bylo nejvzácnější album na planetě" a přitom tady operuješ se špunty za 400Kč a nejnižším modelem DAPu FiiO, což je firma pověstná poklesem kvality zvuku svých nových DAPů. Nic proti, věřím, že nálepka hi-res hřeje na duši, ale vsadil bych se, že já bych na tvé sestavě v autobusu pravděpodobně nepoznal rozdíl mezi mp3 320kbps a flacem 16/44,1. Ale možná jsem hluchý debil utrácející zbytečně tisíce za audio zařízení, když si na tom občas pustím i mp3.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 24. 6. 2019 09:16

Nebudu se tady s vámi přít...
Nic jste nepochopili...
Nemá to smysl...
Nevím proč Fiio dostalo EISU...
Sere vás, že by se mohly prodávat strojky za pár babek a které hrají stejně jako ty za desetitisíce a vy jste si je koupili...
A klidně si nacpěte milión mptrojek na Ultimu...
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 24. 6. 2019 11:13

Hele onoffe, můžeš být tak hodný a jít trollit někam jinam?
Právě se mně pokoušíš přesvědčit, abych prodal Mercedes a koupil si tebou užívanou Dacii, protože ti připadá skvělá. Ale já jsem zvyklý na Mercedes kvůli jeho jízdnímu komfortu, materiálům v interiéru, palubnímu systému, tichu uvnitř atd. V Dacii to není a nebude, proto je levná, nemíří na ty co chtějí komfort Mercedesu. Ano je levná a jezdí dobře, ale mě vyhovovat nebude. Tvým snahám se mohu jen chápavě pousmát, Mercedesem jsi se nesvezl, nevíš jaký je a posuzuješ ho z perspektivy tvé Dacie. Proč to děláš, je tvoje věc, ale respektuj to, že se v tomhle vlákně bavíme o Mercedesu. Pokud k tomu něco máš, vpořádku. Pokud ne, buď tak laskav a běž se raději bavit vedle o dacií, ano?
Díky :-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 6. 2019 11:33

Já dobře vím, že se prodávají strojky za pár babek a tím obdobím jsem si prošel, asi jako skoro každý tady. Ale pak jsem zjistil že existuje něco lepšího, sice to stojí často o dost víc peněz, ale...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 6. 2019 18:10

onoff1 píše:Nebudu se tady s vámi přít...
Nic jste nepochopili...
Nemá to smysl...
Nevím proč Fiio dostalo EISU...
Sere vás, že by se mohly prodávat strojky za pár babek a které hrají stejně jako ty za desetitisíce a vy jste si je koupili...
A klidně si nacpěte milión mptrojek na Ultimu...


Pokud přikládáš nějaký větší význam Eise, tak to taky o lecčems svědčí. Fiio bylo kdysi dobrý. Pak se začalo propadat a teď se zase škrábe nahoru. Žel mezi tím se vyrojilo mrtě lepší i horší, lacinější i dražší konkurence.
Je jasný, že to co máš Tě baví a tak to je v pořádku. Na druhou stranu jiný lidi s možná širší zkušeností baví to jejich.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 25. 6. 2019 09:24

Je to o Cowon Plenue D2.

A můj úplně poslední příspěvek k tomuto...
Někomu tady strašně vadí, že by za pár korun mohlo být hodně muziky.
Bytostně nesnáším, když mě někdo okrádá a proto si nejdu koupit mercedes, přestože přináší luxus a komfort. Ale potřebuji se dostat z bodu A do bodu B. A to splňuje i dacie. To že se rozsype za tři roky, to je věc jiná. A možná se nerozsype. To dnes vyrobený mercedes se může rozsypat ale taky.
Že by padesát zástupců z celého světa /EISA/ byli takový blbci... mám několik strojků s EISA
a naprostá spokojenost.
Pořád nevím, co vám vadí na Fiiu. Je potřeba se na to všechno dívat s odstupem času.
Co to znamená propadat...
O audio se zajímám bratru čtyřicet let, o osobní /přenosné/audio intenzivně pět let, jen jsem sledoval toto fórum zpovzdálí. A vlastním strojky i za víc než 2k.
Takže tady netrollím jen jsem poznamenal něco o velikosti pměťové karty a formátu, který na ni ukládám. A že to hraje dobře i na některých levných mašinkách.
A příště si přečtětě moje příspěvky pořádně, než na ně budete reagovat.
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 6. 2019 10:39

Mně osobně na FiiO vadí to, že třetí generace jejich DAPů jsou zvukově horší než ty předchozí (především u řady 3 a 5).
A lidem tady nevadí strojky za 2k, spíš leckomu přišlo směšné, že v té Dacii chceš vozit britskou královnu: "Kvalita nahrávek: MP3 nesmí do DAPu, CD/wav nebo flac/ zcela vyjímečně, jen když není lepší zdroj, standardně 96/24 nebo iso/rip SACD/"
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 25. 6. 2019 12:54

martas38 píše:A lidem tady nevadí strojky za 2k, spíš leckomu přišlo směšné, že v té Dacii chceš vozit britskou královnu:


hej, to je krásný přirovnání. :-D
Pro mě je otázka přenosných hracích skříněk od Fiia jednoduchá - ekvalizér. Navíc se mi přehrávače od Fiio nikdy moc nelíbily po stránce ergonomie a fungování systému. Snad jediný co mě zaujalo byla X7, jenže její cena už byla pro mě nad rámec. A co jsem to tak sledoval, "sedmičku" trápil neodladěný fw, něco co v téhle cenové relaci netoleruju.
Že se vrátím ještě k těm autům. Jezdím Mercedesem, protože se nepotřebuju dostat z bodu A do bodu B. je to pro mě čistý relax, únik z reality, terapie, meditace. Pro mě je cílem samotná cesta, sakra já v tom autě vlastně prakticky bydlím. :love:
A taky sem konzerva, kerá jak si na něco zvykne, už to nechce moc měnit. :mrgreen:

-- 25. 6. 2019 14:50 --

https://www.advancedmp3players.co.uk/shop/Balanced_Audio.461/Cowon.609/COWONPD2/Cowon_PD2__Plenue_D_2nd_Gen__with_2.5mm_Balanced_Output.15311.html
Tak už je k mání v přepočtu za zhruba 7500,-

... a peněženka se najednou začala tvářit nenápadně a pomalu couvá ke dveřím. :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2019 00:34

Vidím docela problém v nepodpoře CUE. U mě by to byl celkem solidní handicap. Mimochodem ten ekvalizér u FiiO mně přišel vždycky tak nějak málo účinný (X1 , XIII 2nd), u HiBy je to jiná káva a o PD se taky říkalo, že ty "*****ítka" zvuku jsou sakra účinná.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 26. 6. 2019 20:38

Osobně jsem veliký kritik modelů Fiio X3mk3 a X5mk3 a k nové řadě M jsem byl dost skeptický. Ale po vyzkoušení jsem si hodně oblíbil M9, a nakonec jsem si jí nechal. Třeba M9 se dá použít i jako transport, má výstup SPDIF a podporuje Tidal offline. Doporučuju novou řadu M aspoň vyzkoušet. Je úplně jinde než řada X.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2019 20:56

A zvukově je to ok? Já měl právě pocit, že začal velký nárůst funkcí, ale docházelo k poklesu kvality zvuku. Jak je na tom s šumem?
Mimochodem jako celkem kvalitní transport jde použít už FiiO XIII 2nd.
Tidal offline zní lákavě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 26. 6. 2019 21:21

Zvukově neagresivní, muzikální. Rozhodně zvukový posun oproti řadě X.
S některými IEM mírně šumí, ale nic kritického.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků