40"-43'' LED TV do max 10k, UPC, filmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sxorpio 25. 6. 2019 12:09

Tak som bol dnes v Datarte a mali tam Philips 7303 vo veľkosti 50" (dosť ma štve, že sa mi vojde len 43"), ale teda poronával som ho s ostatnými, vraj nastavenie majú všetky TV rovnaké, na dynamický kontrast viac mi povedané nebolo. A teda hneď vedľa bol 50" LG 6950 a musím povedať, že farebne (za čo môžu asi nastavenia) bol prirodzenejší aj ostrejší práve LG, a potom v rýchlejších scénach (šport, film) tak bol LG plynulý, ale Philips akoby nejako tak zaostával (zase možno nastavenie). Tak som teraz zaváhal teda :-|
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Marek71 25. 6. 2019 13:46

Určite ti to niekto potvrdí a možno pridá aj dovody, ale TV sa nikdy nekupuje podľa toho, aký máš nastavený obraz v predajni!
Mazda CX-5 G195 AWD 2023
Lexus GS 450h Premium 2013 (jezdí dál v rodině)
Sony KD-55XE9005 + TV Box X96 (S905X3) + CoreELEC
Onkyo TX-L20D + repro Elac FS 78
Marek71
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 25. 6. 2019 14:03

Obraz 50" LG je úplně irelevantní pro výběr 43" televize. Jiný typ panelu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sxorpio 25. 6. 2019 18:39

To chápem, že tam môže a je rozdiel, ale porovnával som 50" Philips vs 50" LG.
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 25. 6. 2019 19:31

V predajni, bez nastavenia, je take porovnanie celkom nanic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sxorpio 25. 6. 2019 20:25

Ja chcem aj hlavne skúsiť či by mi 43" nebolo nakoniec málo, bohužiaľ ak by som kúpil 50", tak by to bolo tak 5 cm od radiátoru z oboch strán (z prava aj ľava) čo mi nepríde najlepšie riešnie :-| Pozerať budeme z niečo cez 2m, takže tá 50" by bola asi ideál, ale zase otázne kde budem bývať o rok, aby som to mal kam dať prípadne tú väčšiu.
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Sxorpio 27. 6. 2019 16:55

Tak som sa rozhodol, že pojdem do 43PUS7303, verím, že to je dobrá voľba.
Ale teraz je otázne či kúpiť TV z Datartu kde je za 9990kč s 2 ročnou zárukou, alebo z Exasoftu za 10990kč, ale s 5 ročnou zárukou. Máte niekto skúsenosti s druhým menovaným obchodom ? Plus teraz v Datarte majú akciu, ak si človek vybaví u nich kartičku, tak mu vrátia 1000kč späť ako cashback, takže by vyšla na 8990kč v podstate. Lebo už tie 2000kč mi príde možno výhodnejšie aj bez ohľadu na dlhšiu záruku.
Díky za rady :-)
P.S.: Býva k TV dodávaný koaxiálny kábel, alebo je potrebné si dokúpiť?
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 6. 2019 17:28

To už si musiš zvažiť sam či ti za to ta zaruka stoji. Ono je to defacto to iste. Hypoteticky, keby si tu zaruku chcel, tak v Datarte si ju vieš priplatiť za 2000,-, takže ta cena je v podstate rovnaka.

Načo by kto, k nejakemu TV dodaval koaxialny kabel?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sxorpio 27. 6. 2019 20:35

No práve, otázne či tá záruka za to stojí, alebo nie. Každopádne tá akcia na 1000kč cashback má datart iba do tejto nedele, takže sa musím rýchlo rozmyslieť :-D
A teda tu sa priznám úplne neviem, ale platím si UPC internet a mám k tomu TV start asi 40 programov zdarma (v popise majú: "Do zásuvky UPC, do výstupu označeného TV, připojte anténní kabel".)
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 6. 2019 22:13

Škoda, že Vám tam nevleze:
https://www.exasoft.cz/philips-50pus7303_d202623.html

Já mám zkušenost dobrou, v exasoftu jsem za poslední rok koupil několik výrobků, včetně TV. Vždy to bylo bez problémů, na případné dotazy ( mailem) reagovali ihned. Jinak hodnocení:
https://obchody.heureka.cz/exasoft-cz/recenze/
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sxorpio 27. 6. 2019 22:37

Je to škoda, že sa 50" nevojde, ale keď si vezmem, že som pôvodne chcel 32" :-D Zatiaľ som na priváte, ak budem možno mať niekedy raz svoj byt či dom, tak si kúpim určite dačo väčšie a lepšie :-) (snáď taká doba príde).
A inak ohľadom exasoftu, doručenie by mali na jednu výdajňu kúsok od domu, takže by to nebol problém po to zbehnúť. Ale keďže v Brne nemajú nič iné len výdajne, tak neviem ako by sa riešili prípadne problémy, ak by niečo v krabici chýbalo či by bola TV nejako poškodená, v tomto by bol bližší Datart. Ale inak recenzie som pozeral a očividne to nie je vôbec malý obchod :-)
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 6. 2019 03:42

Ked bude v baleni nieco chybat alebo bude nejaky problem, nie je nutne mat kontakt s predajcom, ale mozes to riesit priamo so servisom. A v Brne urcite autorizovany servis bude.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Sxorpio 28. 6. 2019 11:03

Tak tam píšu všetko ale nie TV :-D
Kuchyňské spotřebiče, žehličky, vysavače, holicí a depilační strojky, fény, kartáčky na zuby, dětské chůvičky
Sxorpio
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 6. 2019 11:11

Zvuk a obraz, to nie su TV? :shock: :shock: :shock:
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků