Výměna 50" LED TV za 55"-65" OLED TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 11. 7. 2019 08:58

Děkuji Ryanovi za postnuté odkazy na testy Oled a srovnání, procházím to ;-) ...
No pánové :-), teď jste mě teda pěkně "navrtali", MgX a Tony70 .... už jsem byl vážně rozhodnutej pro tu Philipsku doporučenou od Ryana, a teď ? :-D .... proč se ti MgX ta Philipska nelíbí? Můžete mi chlapi doporučit teda i něco jinýho konkrétního a nějaký zdůvodnění, proč zrovna to a ne tamto :-) .... to je ten Philips za ty peníze tak špatnej ? Budu samozřejmě ještě procházet recenze, co jste mi postnuli a uvidíme .... chci do toho dát poměrně balík :-), nikdy jsem telku za tolik peněz nekupoval, ale teď mám konečně tu možnost, tak se nechci ukvapit. Nebude to nákup na 2 roky ( teda aspoň doufám ). Děkuju, Máca
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 7. 2019 09:24

V odkazoch, aj tych tvojich mas recenzie z roznych kutov sveta. Ani v jednej sa nepise zeby bol ten Philips zly. Naopak.
V niektorych parametroch ma navrch Panasonic, v inych Philips. Pri tom rozdieli v cene si nemyslim, ze je vela dovodov priplacat za Panasonic. Popisaneho je tu na fore o nom dost a aj ho tu vlastni nie malo ludi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 11. 7. 2019 10:03

U toho Panasonicu chválí hlavně to že má dobře nastavené obrazové režimy už z továrny, Philips potřeboval drobné korekce, jak se říká sto lidí sto chutí a to platí i pro oči. Ať koupíš Panasonic, Philips či Sony tak budou mít displej od LG takže to řešit nemusíš, stejně tak hardware ten bude +- také srovnatelný. Software už je jiný oříšek protože jelikož se aktualizuje i v TV tak TV která má dnes nějaký byť drobný nešvar za půl roku mít nemusí. To platí hlavně právě u OLED, když se blbě poskládá LCD tak už tomu ani software a aktualizace nepomůžou.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalimero73 11. 7. 2019 10:23

Děkuji Ryanovi a Mclarenovi F1 za reakci.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:33

Tony70 píše:MgX :

Ano, PANASONIC skutečně nepodporuje klasické DTS u svých modelů. Co je ovšem zajímavé, tak paradodoxně podporuje jeho vylepšenou variantu DTS ES! Tedy kvalitnější 360 stupňovou verzi směrování zvuku označovanou Matrix 6.1 nebo Discrete 6.1. A tahle podpora je tady už několik let od dob plazmových přes LCD až po současné OLED TV ...

Jinak obrazově je OLED PANASONIC samozřejmě REFERENCE a kdo je obrazový puritán, nepodlehne kolotočářskému blikání nebo "Smart" kravinám a chce věrné podání barev a přesně nastavený obraz přímo z továrny, tak sáhne po PANASONIC-u ...

Máš pravdu, nicméně řada těch přehrávaných „děl“ je právě vybavena DTS a tam je klid po pěšině. Nyní i u Samsungu. A ano, paradoxně ty lepší varianty jsou dostupné. Nicméně musíš mít lepší krmivo.

kalimero73 pokud jdeš pouze po obrazu, určitě Panasonic jen tak nevyhodíš z výběru. Zvláště, jestli nemáš potřebu následné profesionální kalibrace. No a jestli jdeš po co nejvyšší nabídce prostředí přímo v TV, tak si asi vybereš jinde... nejlépe s Androidem. Ovšem tam je mně bližší Sony. Jo, není nejlevnější.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 11. 7. 2019 18:46

Ja s Philipsom nemam ziadny problem. Ale myslim si, ze s Panasonicom alebo Sony tiez chybu neurobis... Ja som (okrem obrazu) uprednostnil Android a Ambilight.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 11. 7. 2019 18:55

Ahoj MgX,
díky za komentář, máš pravdu, kvalita obrazu je prvořadá, proto si Oled-TV kupuju, androidí externí krabičku
už mám ( Zidoo Z9S ). Tony70 mi celou problematiku i výhody a nevýhody Panasonicu osvětlil ve velmi korektní a fakty podložené SZ, takže jsem se s konečnou platností rozhodnul pro Panasonic. Ještě váhám, jestli zvolit model 2018 nebo 2019. Budu ještě znovu přeměřovat aktuální sledovací vzdálenost v obýváku ( po montáži nové obývákové stěny a rohové sedačky ) pro výběr mezi 55" a 65". Možná ještě chvilku počkám na zlevnění aktuálních modelů v předvánočním období .... nemám kam spěchat a pak to "rozseknu". Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat všem přispěvatelům do tohoto vlákna za podnětné a dobře mířené rady :tleskani , díky kluci.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 19:45

Sleduj web avmania.cz. V příštích týdnech přijde mnou zmíněná recenze Panasonicu GZ1000. Třeba to taky trochu pomůže při rozhodování. Samozřejmě se dívej i jinde. Konečný verdikt je na Tobě.

Jestliže máš Android ve škatuli a nevadí Ti externí box... a obraz je primární, určitě Panasonic neopouštěj v porovnání. To by byla chyba. Třeba některé OLED od Sony jsou také vynikající. Jen jejich styl zobrazení je od Panasonicu odlišný. Každý práci dělá po svém. Někomu vyhovuje to, jinému ono. Pravda... Panasonic se dost snaží pracovat na ochraně panelu před případným vypálením. Alespoň uživatelsky to tak vypadá. A z mého pohledu se mu i doposud toto dařilo. Samozřejmě. Jestliže je někdo ovád, tak je schopen zlikvidovat cokoliv.

Hodně lidí, a už to výrobci zmiňují, vypíná telku úplně a hned. Nenechává ji po delší čas v pohotovostním režimu, což je velká chyba. Celá řada výrobců OLED totiž má pro pohotovostní režim aktivní nějakou formu čištění panelu. Tím, že se telka vypne zcela, toto neproběhne a panel se nevyčistí, neregeneruje... dá-li se to tak napsat. Prostě někdy stačí číst a trochu přemýšlet.

//jak to vypadá, tak Panasonic 2019 je zase krok dopředu ve formátech... a třeba i s tím sat. tunerem. Takže bych zřejmě zvažoval novější model. A myslím, že jsem Ti to psal. 65" je v tomto směru pohodová velikost. Na více než 3,2 metru určitě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků