Výroba custom kábla.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leon.sk 10. 7. 2019 19:54

Zdravím.

Dnes som si v muzikery kúpil tento konektor.

https://www.muziker.sk/planet-waves-pw-agrap-1

Bolo to v dommení, že tam zapojím normálne 6,3mm jack so slúchadiel a bude to fungovať ako redukcia. Z DAC-u mi ide kábel v 90 stupňovom uhle, tak som to chcel zmierniť. No na moje prekvapenie doma som zistil, že je to len čisto konektor :D

Ale tak nevadí, hneď ma napadlo, že si spravím custom kábel. Mám Beyerdynamics DT 1770 Pro. Na druhom konci je takýto konektor, takže budem potrebovať niečo takéto https://www.muziker.sk/neutrik-nc3fxx-bag. S čím si ale neviem rady, je aký kábel vybrať. Vedeli by ste mi poradiť aký presne kábel kúpiť ?
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 7. 2019 23:05

A co teprve až zjistíte, že jste koupil mono (stereo má dva černé pruhy) koncovku :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leon.sk 11. 7. 2019 08:43

mno ... tak o problem menej potom :D asi to vrátim no ...
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 7. 2019 09:05

Ak sa nemýlim, pri DT1770Pro som mal redukciu na 6,3mm.

Mimochodom k otázke ohľadom kábla, nie, za predpokladu, že vôbec máš zosilňovač s XLR výstupom (4-pin), ako napríklad tento SMSL SH-8. Ten ti je ale pri 1770tkách aj tak nanič, lebo tie nemajú symetrický konektor, takže v tvojom prípade potrebuješ 3-pin miniXLR > 6,3mm jack.

A následne, slúchadlový kábel nie je tak jednoduché vybrať, DIYkáči zvyknú zobrať krútenú 4-linku s tienením (star quad) ale to nie je dobrá voľba.

Ak by si chcel, tak pošli správu, ja by som ti vedel spraviť kábel, ak ti tvoj k slúchadlám vadí (ten normálny je pridlhý, ten druhý je zase cievkový). Ja som, myslím, pri svojich dokonca používal ten cievkový káblik, 3m pri sedení pri stole je proste priveľa.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leon.sk 11. 7. 2019 09:21

serus lolqo, chýbaľ na pretaktovaní :D

Veď linkoval som 3pin, čo ide do slúchadiel.

Ku káblu. Mne nevadí kábel. Chcel som spraviť lomený výstup z DAC-u pretože teraz sa točí 180 stupňov a poza stôl. Myslel som, že ten Planet wave strčím do DACu a už len 6,3mm jack od slúchadiel do toho Planet wave a bude z toho len 45 stupňový ohyb. Lenže som zistil, že ten PlanetWave je niečo úplne iné, než som myslel, tak ma napadlo, že si spravím custom kábel. Ale keďže Emil vraví, že ten PlanetWave je len mono, tak je zbytočné to vôbec robiť nie?
Leon.sk
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 11. 7. 2019 15:24

Ty si linkol "veľké" XLR, miniXLR/tinyXLR je to, čo ide do slúchadiel, resp.
https://www.bhphotovideo.com/images/ima ... 288080.jpg
to malé je miniXLR.

A jo, s tým, čo máš nespravíš nič ale myslím, že mám niekde odložený aj Neutrik NP3RX-B, teda 90° lomený 6,3 jack.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků