Propojení TV a routeru kabelem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martyy 11. 7. 2019 18:05

Ahoj, snažím se připojit smart tv k internetu pomocí kabelu, ale nedaří se mi to... Koupil jsem tento kabel, jeden konec jsem zastrčil v routeru do portu LAN2 TV a druhý konec do TV (Network). Po připojení se ale na routeru nerozsvítí dioda LAN2 a TV se nepřipojí. Zkusil jsem ostatní porty (LAN1, LAN3 a LAN4) a nic. Přitom, když odpojím kabel z portu LAN1 vedoucí k PC a dám ho do jiného portu, tak se dioda hned rozsvítí a internet funguje i na jiném portu. Co prosím vás dělám špatně? Díky
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:18

Přečti si návod. Porty jsou zřejmě blokovány pro jinou službu. Takže stačí je přehodit na 4x internet a máš vyhráno, nebo alespoň zkontrolováno.

Z druhé strany je divné, že by byly blokovány všechny 4 a nefungovalo to ani tam, co je PC. Teoreticky lze připustit chybu kabelu. Zkus odpojit kabel od PC a připojit s ním router k TV. Vidíš změnu? Příště bych raději koupil CAT6 kabel. Ano 5e bohatě stačí, ale... Ne CAT 5e kabel sám o sobě fungovat má, takže chyba ve specifikaci není. Jen může být chyba v kabelu.

-- 11. 7. 2019 19:25 --

Mimochodem, zkus ještě po propojení TV odpojit od napájení a následně znovu zapojit a v menu přejít na položku SÍŤ. V ní zkusit proklikat nastavení. Stejně tak bych ještě odpojil od napájení modem a znovu spustil.

-- 11. 7. 2019 19:26 --

Co máš přesně za televizor?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 11. 7. 2019 18:30

Já to tipuji na nefunkční kabel,nebo síťovou kartu v TV.
Diody v routeru by měli blikat při připojení jakéhokoliv zařízení,bez ohledu na připojení k síti nebo přístupu na net.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:37

Máš pravdu. Přemýšlel jsem nad tím taky. Nicméně netuším, co se dělo s modemem a jestli si tam někdo něco nezkoušel. Proto není od věci stav překontrolovat. Odzkoušení jiného kabelu je rychlé a dává jasnou odpověď. Tím bych pokračoval.

Možná bude něco ve FW TV. Případná aktualizace, reset a nové nastavení by taky mohlo zabrat. Zatím ale netušíme, jestli se jedná o nový TV, či starší, a co je to za typ. Mrtvé síťovky v TV už tu, pokud se nepletu, také byly. Tam jedině servis/reklamace.

-- 11. 7. 2019 19:38 --

Martyy napiš co máš za TV. Umí Wi-Fi? Tam dojde k připojení na internet?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 11. 7. 2019 18:47

Tak vyzkoušel jsem přenastavení portů, jiný kabel a bůhví co ještě, morduju se s tím přes hodinu a nakonec pomohlo vytáhnout televizi ze sítě a po zapojení se dioda rozsvítila :-). Jinak jde o Philips 50PUS7303. Díky za rady.
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:48

Kdybys napsal, že máš Philips, rovnou bych Ti řekl, ať ji zkusíš vytáhnout ze zdi a znovu zapojit :-)

Takže už to jede?

BTW: aktualizuj si v TV software. U Philipsu povětšinou velmi důležité!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 11. 7. 2019 18:49

Jo už to jede. Díky moc :-)
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:50

Paráda. Hlavně, že to jede a nemusí se volat servis :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 11. 7. 2019 18:56

Před tím jsem fungoval přes wifi, ale každý seriál se vždy několikrát seknul, takže to nebylo moc použitelný. Doufám, že to bude přes kabel lepší.
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:59

Mělo by to být lepší určitě. Nicméně nastat může cokoliv. Když tak sem napiš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martyy 11. 7. 2019 19:01

Ještě mě napadlo, dá se zároveň s kabelem zapnout i wifi (kvůli propojení s mobilem)?

Pokud ano, tak přes co pak půjde internet v tv? Nastavuje se tam někde priorita nebo má přednost kabel?
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 19:10

O tom, že by se nastavovala priorita Wi-Fi/Kabel nevím. V každém případě jde odzkoušet aktivaci Wi-Fi. Ta může jet jen pro direktivní spojení s mobilem, bez prostředníka - modemu.

Ale i přes Wi-Fi modem/router by mobil mohl s TV komunikovat. Ano, nemusí, resp. nemusí zcela/nemusí být dostupné některé funkce.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků