Doba necinnosti OLED TV po dodani domu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Refael 14. 7. 2019 08:43

Hezky ve do Cech,

koupil jsem OLED TV Sony AF8.

Dnes mi ji privezou a chtel bych se zeptat, jaka je(pokud vubec je) cekaci doba od privozu domu a po prvnim zapnuti TV?
Az mi ji dovezou, musim cekat nejaky cas nebo po vybaleni ji hned muzu zapnout?

Dekuji predem za odpoved.
Refael
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2019 10:25

Čekat po vybalení se musí/by se mělo zvláště při výrazné změně teplot. Když to dovezou v ledovém autě, protože venku je kolem nuly a Ty máš doma třiadvacet. Jinak bych to úplně nehrotil. Normálně to v klidu vybal a než namontuješ, připojíš kabeláž atp. určitě nějaká ta minuta uběhne a můžeš normálně nastavovat a ladit.

Tudíž... jestliže jsi někde s výrazným rozdílem teploty, tak tomu dej čas. Televizor nechej v otevřené krabici, po nějakých pár desítkách minut vydělej, nainstaluj, ale stále ještě nepřipojuj. Následně ho nechej třeba hodinu odstát. Jestliže funguješ v místě, kde teplotní skok nenastal, instaluj přímo, bez zásadního čekání. To je můj názor. Samozřejmě se můžeš podívat na web výrobce, kde si stáhneš dopředu plný návod a předpokládám, že by tam tato informace být mohla.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2019 12:13

Refael píše:Dnes mi ji privezou a chtel bych se zeptat, jaka je(pokud vubec je) cekaci doba od privozu domu a po prvnim zapnuti TV?

To sa odporuča len v zime, kedy (pri už spominanom rozdiele teplôt - vonku mraz, doma +20) by mohla vlhkosť v miestnosti na tom TV skondenzovať a eventualne tak ta voda po spusteni spôsobiť skrat.

Teraz v lete nič take nastať nemôže, takže ťa to nemusi vôbec zaujimať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 7. 2019 14:21

Pokial byva niekde na horach kde je aj teraz v dolinach v noci 5 stupnov a rano mu ju privezu....tak asi by mal pockat aj hodinku dve kym ju zapne. :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 14. 7. 2019 19:22

Kdyz zdravi do Cech, muze bydlet klidne v Gronsku a TV bude provozovat v iglu ... :)
radon
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků