TV 50'' do 14 tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krysolino 16. 7. 2019 12:29

Dobrý den,
současné době mám TV pouze v ložnici a to EU43MU6172. S kvalitou obrazu problém nemám (vadí mi problémy s připojením k YT, a s přehráváním videa v prohlížeči). Nyní řeším koupi TV do obývacího pokoje.
TV využíváme k sledovaní pozemního vysílání, sledování a poslouchání YT, sledování online i stažených filmů. Dále chci mít možnost spárovat mobil (Samsung S8) s TV (pro ukazování foto, atd.). Kvůli poslechu YT přemýšlím o koupi soundbaru.
TV budeme sledovat ze vzdálenosti 180 - 250 cm, proto chci max 50".

V merku mám tyto přístroje:
Samsung UE49NU7172 - libí se mi příznivá cena
Samsung EU50RU7402 - libí se mi OneRemote
Philips 50PUS6703 - líbí se mi Ambilight, ale bojím se, že je Philips v pomalejší (dle jednoho fóra)

Máté jiné tipy v kategorii do 14 tis. či levnější?

Předem děkuji
krysolino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysolino 16. 7. 2019 15:06

Ještě jsem našel Philips 50PUS7303, co ta?
krysolino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 7. 2019 15:36

RU74 se od RU71 liší po stránce obrazu širším barevným gamutem. 50PUS7303 je taky dobrá volba, lepší než 6703.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 16. 7. 2019 15:48

krysolino píše:Philips 50PUS6703 - líbí se mi Ambilight, ale bojím se, že je Philips v pomalejší (dle jednoho fóra)


Radši 7303 má 5P
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysolino 16. 7. 2019 19:04

Děkuji Vám za reakce. Zatím vyhrává 50PUS7303. Ale jak je to s tím pomalejším chodem systému u Philipsů (při zapínání, přepínání, práci na internetu)? Máte někdo zkušenosti?
krysolino
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zafata 17. 7. 2019 06:34

Jak jsem psal v jinem vlakne mam tenhle typ TV 3 tydny. Myslim 50pus7303.
Pouzivam teda na YT, HBO Go a sem tam nakej film z usb nebo hdd, zkusil jsem asi na 20 minut prohlizec.
Casem budu pouzivat i Kodi se stream cinema. Jeste jsem teda doplnek nenainstaloval takze jsem Kodi jen vyzkousel.

Hry z google play nehraju a na TV mam krabicku od O2TV takze u toho Tv je jen jako zobrazovadlo.
Pak Xone X a tam je samozrejme take jen zobrazovadlo.

U techto veci co pouzivam televize reaguje naprosto v pohode. Prepnuti vystupu, zapnuti TV, nebo nake nastaveni v obraze, zvuku nebo zapnuti, vypnuti ambilightu je do 1 sekundy. Snad jen HBO Go najizdi asi do 5 sekund. Na mem 5 let starem Samsungu asi 10 sekund.

Mam samozrejme TV furt v zasuvce. Pokud ji nekdo na noc vytahuje nebo vypina pres prodluzku napr tak nabeh je tak kolem pul minuty. Mozna vic, ale to bych musel zkusit ja to nedelam. Takze normalne ve standby po zmacknuti tlc. je do sekundy zapla.

Samozrejme nevim jak to bude po pul roce, ale na tohle co pouzivam ja mi prijde, ze televize reaguje jako blesk.
Mam i vytky. Nekdy po zapnuti Tv mi zvuk tak jakoby praska. Tv vypnu a zapnu a uz je to v poradku. Nevim cim to muze byt dela to na obou vystupech.

Dale mam u pohledu z boku dost viditelny vertical banding nebo jak se tomu nadava. Hlavne u fotbalu je to dost videt a kazi mi to zazitek ze sledovani tak si musim presednout do stredu Tv a pak uz je v klidu. Na to se zamer po koupi. Je to samozrejme kus od kusu.
Hokej jsem zkousel NHL a tam mi to prijde jedine kde asi kvuli 50hz obraz nestiha a vadi mi to. Dost mizel puk. Jenze sezona skoncila a ja to zkousel asi jen 30 minut takze az zas zacne muzu to zkusit vychytat v nastaveni.

Jinak jsem s TV velmi spokojenej a za cenu 10990kc co jsem ji koupil je to dobrej kup jen mi uz ted prjde mala a to sleduji ze 2 metru a hraju na konzoli z 1,5 metru. ;) hlavne na hrani na konzoli by byla lepsi vetsi.
Bez ambilightu uz TV nechci ;)


Jeste bych dodal, ze diky VA panelu Tv ztraci dost barvy kdyz se divas z uhlu ,coz ja vetsinu casu koukam a jen na filmy a fotbal si presedavam na stred. Takze to je take dobre vzit v potaz.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 17. 7. 2019 11:29

krysolino píše:Děkuji Vám za reakce. Zatím vyhrává 50PUS7303. Ale jak je to s tím pomalejším chodem systému u Philipsů (při zapínání, přepínání, práci na internetu)? Máte někdo zkušenosti?



Záleží co na tom budeš dělat.
Mám OLED873 Philips a řekl bych, že pro televizního diváka je to utrpení. Android + Philips je dost velký důvod, proč mnoho zejména starších zákazníků vrací TV v rámci 14denní lhůty (dělám v obchodě, setkávám se s tím).
Já osobně nejsem televizní divák - mám tu TV z 95% na filmy přes Kodi a tam mi to nevadí.

Sledování TV? Dle mého dost nekomfort. Předchozí Android TV, co jsem měl cca 3/4 roku byla Sony XE9005. Co se týče výkonu, tak to bylo o dost svižnější.
Hlavně TV diváka asi dost naštve nejpomalejší EPG - než se tam objeví informace, tak to trvá třeba minutu. Na Sony to bylo hned, na Samsunzích (2011 ročník a 2018 ročník) to je hnedka. Navíc pokud se koukáš na EPG, tak nevidíš obraz z TV. To je obecně prostředí androidu - zapneš si homescreen a najednou ti nejde zvuk a ani obraz, kdežto Samsung nebo třeba LG mají ty systémy pro televizního diváka daleko víc přívětivé - zapnejš si smarthub, který ti zabírá cca jen dolní třetinu obrazu a můžeš se pohybovat po aplikacích apod, aniž bys přicházel o to, co dávají zrovna v TV. To samé, když si zapneš EPG na Samsungu, tak stále vidíš v rohu v obraze, co zrovna dávaj a slyšíš zvuk. Navíc se to EPG načte ihned. Tady je to katastrofa (pro TV diváka). Pro mě to katastrofa není, protože jsem to zapnul jen asi jednou, abych to zkusil. Mám DVB-T2. V zapínání, přepínání kanálu je v rámci Androidu Sony na tom o poznání lépe, o Samsungu ani nemluvím, ten je v tom naprosto nejrychlejší a nejkomfortnější, (ale zase nemá možnost KODI). Holt každá varianta má své pro a proti.
PUS7303 vyzkoušeno nemám, ale očekávám přibližně to stejné jako u 873

Navíc na Stream Cinema už možná tolik času nemáš, když ho ještě nepoužíváš - aplikace článku 13 do legislativy asi Stream Cinemu zabije.

UE50RU7402 za těch necelejch 13k je celkem slušná volba.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 17. 7. 2019 14:56

No ono by to chtělo, aby to ( EPG) změřil a popsal někdo, kdo tu TV vlastní. U PUS6262 rychlost načítání EPG atd. je dobrá ( do vteřiny) a načte se přehled programů u všech naladěných multiplexů.
U řady TV se po stisku EPG totiž zobrazuje přehled programů jen v rámci právě zobrazovaného multiplexu, u ostatních programů z jiných multiplexů je v přehledu uvedeno "žádné informace". Tyto informace se doplní až se zvolí některý program z těchto multiplexů. Výhodou PUS6262 je, že natáhne informace ze všech naladěných MUXů. Přičemž právě zobrazovaný program má informace téměř okamžitě.
EPG používám často ( DVB-T2). Celkově jsem s rychlostí spokojený. TV ale zase nemá android.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Baf13 17. 7. 2019 16:39

Jen pozor na jednu věc, píšete, že tv budete mít i na sledování stažených filmů a Samsung od roku 2018 nepodporuje všechny video kodeky ani DTS, což může být problém.

Podíval bych se i na Hisense H50U7B.

https://www.displayspecifications.com/en/model/10d219e2
https://www.hisense.cz/televize~h50u7b
https://youtu.be/izaekHgDHJs
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krysolino 19. 7. 2019 09:21

Indeshit mě od Philipsu odradil. :-) Nakonec jsem koupil ve slevě za necelých 13K UE50NU7442. Tak snad jsem neudelal chybu...
krysolino
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků