DAP nebo DAC okolo 10 000Kc

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Synett 18. 7. 2019 09:48

Zdravím,

poprosil bych o radu, jak je zřejmé z názvu topicu, sháním nějaký lepší zdroj hudby pro moje sluchátka. Momentálně nejvíc používám in ear monitory Fender FXA7 Pro. Mám k nim nyní i symetrický kabel.

Jako zdroj teď nejvíc používám Tidal Hi-fi v mobilu Samsung S7 Edge. A mám pocit, že tento zdroj nevyužívá plný potenciál těchto sluchátek. Klidně mě vyveďte z omylu, pokud se mýlím :-) Tak bych jim chtěl dopřát něco lepšího.

Z důvodu lepší mobility bych asi upřednostňoval samostatný DAP, který jde případně použít i jako USB DAC pro notebook. Ale ne za cenu markantně horší kvality oproti DACu (typu např. Chord Mojo) připojenému k mobilu. Pokud by to tak bylo tak bych byl ochoten jít cestou mobil + externí DAC.

Byl bych rád, aby tam šel Tidal (nemusí být offline). Moje cenová relace je mírně pohyblivá, jde mi hlavně o zvukovou kvalitu samozřejmě přiměřenou k mým současným sluchátkům.

Dík za pomoc.
Synett
Junior

Odeslat příspěvekod bottl 18. 7. 2019 10:37

Fiio M9, nebo dražší M11.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 18. 7. 2019 10:48

Rozhodně doporučím M11 umí všechny požadované věci ve špičkové kvalitě, jen nevím, za kolik tady bude dostupný...
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 18. 7. 2019 11:00

M11 v ČR za cca 13 000 kč, M9 za 8500 Kč.
Mám M9 a jsem spokojený. Jen je díky Exynosu a malé RAM pomalejší při načítání. Přehrávání je bez problémů. Tidal i Spotify offline funguje.
Na některých forech jsem četl o problémech s WiFI, sám ho nemám.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 18. 7. 2019 12:03

K telefonu bych pridal(sám ho pouzívám) Dragon FlyRed a budes spokojený.Nebo existuje jeste levnejsí verze Black.
Osobne vsak doporucuji Red,lepsí Dac i silnejsí Amp.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 7. 2019 14:29

DragonFly má novinku Cobalt - ohlasy pozitivní.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 18. 7. 2019 17:10

Díky za info,clovek trochu poleví ve ctení a nestací se divit.Jdu si to nastudovat a totéz radím i Synett.Urcite bych to zahrnul do výberu :-),ale bylo by dobré si to poslechnout....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 7. 2019 17:34

Už je skladem i u nás.
Cena 7790 Kč, součástí balení je i Dragontail redukce USB-C pro připojení k mobilu/tabletu.
https://www.avitsmart.cz/produkt/audioq ... ly-cobalt/
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Synett 18. 7. 2019 18:13

Předně děkuju za prozatím poskytnuté tipy. Upřímně jsem zatím na vážkách zda se vydat cestou separátního DAPu typu Fiio M9 ci M11 zda externiho DACu k telefonu Dragon Fly.

Co jsem zatím tak četl na head-fi a viděl na youtube tak si Dragon Fly Cobalt stojí dobře. Stejně tak jsou dobré recenze na M9 či M11, čili by to měly být obě dobré cesty.

Souhlasím s tím, že poslechnout si to sám je super, bohužel ale nemám nic poblíž, kde by to šlo, čili se snažím posbírat, co nejvíc zkušeností, ačkoli mi je jasné, že každý má trochu jiný sluch :-)

Dokázal by někdo zvukově porovnat třeba zmíněné Fiio M11 či M9 s Dragon Fly? asi spíše Red, jelikož Cobalt je celkem novinka, tak nevím jestli už ho měl u nás někdo možnost slyšet. Pro mě těžko říct, co by bylo zvukově lepší řešení. Daný USB C kabel ke Cobaltu je sice super, ale můj zmíněný telefon má jen USB mini, ale to počítám, že by šlo vyřešit jinou redukcí.

V případě koupě Dragon Fly bych taky přišel o možnost použití symetrického kabelu, jelikož jsem ho ale ještě nepoužil, tak nevím zda to brát jako zápor nebo na výsledný zvuk to nebude mít velký vliv. Trochu jsem se bál rychlého vybíjení telefonu s připojeným DACem, ale to dle recenzí na ten Cobalt by neměl být problém.

Pokukoval jsem ze zajímavosti i po něčem levnějším od Astell&Kern typu Norma, ale tam už je cena přece jen vyšší a nevím zda bych jí se svým setupem dokázal ocenit.
Synett
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 18. 7. 2019 19:38

Pokud zvolís DAP,myslím,ze k nemu je zbytecné dokupovat dalsí Dac.Kdyz dás prednost necemu jako je Dragon Fly,pouzijes svůj mobil,jako transport.
Výhodou je,ze pouzijes kvalitní Dac/Amp a spárujes ho s velkým displejem mobilu.Kazdé resení má svoje plusy a mínusy.
A Dragon samozrejme půjde i na notas,ale i DAPy mají vetsinou funkci samostatného Dacu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 18. 7. 2019 21:06

Já bych teda bral Dragonfly k telefonu, rozhodně ne DAP.
S7 Edge je relativně pořád malý telefon, je vodotěsný, a telefon člověk nosí pořád.
Tahat *navíc* k telefonu i DAP je děsný opruz.
Vrazíš tam klidně 512GB kartu a mraky hudby.
Plus samozřejmě aplikace jako Tidal a spol.

Navíc ten DAC použiješ i k notebooku, stolnímu PC, atd.

(osobně teda nevidím skoro žádné použití pro DAP, ledaže má člověk fakt hrozný telefon, ale proti vkusu...)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 18. 7. 2019 21:20

Pokud jde o DAP na cesty, duvod je jasny - druha baterie, mala velikost.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 18. 7. 2019 21:27

Pokud už člověk fakt potřebuje fungovat více než den bez dobíjení, existují powerbanky ;)
Však to Fiio není nic jiného než krabička s Androidem.
Člověk pak nuceně tahá vlastně 2x to samé...
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 7. 2019 21:37

Já to mám přesně naopak, než jak popisuje Radek. Nesnášel jsem mít k telefonu připojená sluchátka a když si představím mít mezi tím ještě připojený DAC... Mám malé zařízení, které nabíjím i za delší dobu než jeden týden, neužírá mně to z baterky mobilu a v případě nutnosti do něj můžu streamovat Tidal z mobilu (protože sám umí Tidal pouze online). Stejně tak ho můžu mobilem ovládat, pokud by byl například v batohu. S 200GB kartou jsem ještě neměl potřebu z Tidalu venku hrát. Zvuk je taky naprosto v pohodě (Dragonfly RED jsem nikdy neslyšel), navíc venku na toto nemám až takové nároky jako doma. A přišel mě na míň než kolik stojí ta vážka. Takže za mě jednoznačně DAP.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 19. 7. 2019 05:11

Za mne je dulezite zvazit otazku prakticnosti. Drive jsem to neresil a tahal sebou Mojo. Ted uz mi postacuje samotne xduoo. Sice trochu sleva ze zvukovych naroku ale na cestach to neresim. K tansio je to postacuji kombinace. Nemam spunty za desitky tisic. Dalsi vec je ale vyuziti dragonfly v domacim zapojeni k pc. Tam je potreba si ujasnit priority. Kde a jak casto nejvic posloucham. Nebo poridit varianty obe, ale na to asi budget nebude stacit...
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků