DAP nebo DAC okolo 10 000Kc

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bottl 19. 7. 2019 07:24

Za mě rozhodně DAP. Telefon mám na telefonování web a data. Vadilo by mi pořád něco přepojovat. Hlídat baterku a řešit co smazat když budu potřebovat místo v telefonu (toho není nikdy dost).
Do DAPu prdneš 512GB kartu, Tidal a hotovo.
Fiio M9 – Ideální
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 19. 7. 2019 11:02

Taky by mě lákal ten cobalt, ale nevím, jestli bych pro něj měl odůvodnění. M11 je už moc velký DAP pro mě, 2 "telefony" po kapsách mít nechci, M9 jsem měl 14 dní a vrátil jsem to, HW to zabil, na kazdem kroku yo bylo zasekane a ovládání chtělo pevné nervy, co jsem koukal na HW te m11, ta by tím naopak trpět nemusela.
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 19. 7. 2019 11:27

Zvláštní, já tyhle potíže s M9 nemám. Při přehrávání přes Tidal pouze s poslechem současně nehledám nová alba. To si naklikám raději pohodlně na PC. Jinak je vše plynulé. Moc nevím co by se mělo sekat. Prostě vyberu album a zmáčknu play.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 7. 2019 21:06

Pokud bych vybíral DAP do 10k,tak bych určitě zvolil Cowon Plenue D2. :D
Tidal apod. bych určitě oželel. :roll:

Zde: https://www.neoxshop.cz/8809290183651-c ... gold-black

Být tebou,tak se vyhnu zn.Fiio,Shanling apod. :pozor

Pokud bys trval na Tidalu,tak špatná volba nemusí být Astell&Kern Activo CT10. 8-)

Zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP ... CT10-White

Ono hodně záleží na synergii s tvými in-eary.
V Cowonu problém nevidím,páč má výborný EQ a dá se víceméně doladit.U Astell-Kern je to horší.
Nejlepší je zkušební poslech na vlastní uši. :D
Případně koupit DAP tak,abys ho mohl snadně vrátit,pokud by ti zvukově nesedl. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 20. 7. 2019 15:09

S7 má ešte rezervy v kvalite zvuku...
Čítaj:
viewtopic.php?style=6&f=726&t=1287165&st=0&sk=t&sd=a
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hynpin 20. 7. 2019 18:26

xDuoo XP-2 - modrej zub AptX, usb, analog, prepinac gain, 1800 mAh, hlinik, 110 dolacu, modifikovatelny, a nemusis tahat dva androidy, staci stouchat do telefonu ;-)
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 7. 2019 19:54

Tak to spíše XDuoo X20 za 6 790,00 Kč. :D

Zde: https://www.techhouse.cz/XDuoo-X20-d10766.htm

K in-earům Fender FXA7 Pro bych ho ale zřejmě nedoporučil. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hynpin 20. 7. 2019 20:29

a do nej rockbox 8-D a proc ne?
hynpin
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SSakul 20. 7. 2019 20:48

Xduoo X20 je na ebay stabilně za 4.5k
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 7. 2019 22:11

To je možné,ale s CZ zárukou je to lepší a jistější. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 20. 7. 2019 22:17

A o 50% dražší. I když u ne zrovna spolehlivých strojků xDuoo může být ta investice navíc skrz záruku docela výhodná.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 7. 2019 22:50

Pokud DAP,tak pouze od značek Astell&Kern,Cowon či Sony.

Tehdy když vyšlo Fiio X3(kupované v Alze.cz),tak mi s opravou nepomohl ani servis. :-)
Stále zamrzalo. :twisted:
Pomáhal pouze reset párátkem,které jsem stále musel nosit s sebou. :D

Další Fiio X5 se zvukem moc nelišilo od mého tehdejšího mobilu HTC One M8...
Fiio X5 3rd(testováno v Audigu.cz)mě celkově zklamalo(výšky bída),UI překombinované na úkor ne zcela dostačujícím HW parametrům. :potichu
Pioneer XDP-100R se mi seknul během prvních 2 minut. :pozor

Jediný čínský produkt,který mohu pochválit byl Aune M1s.
Funkcemi puritánský,ale rychlý a spolehlivý. :tleskani
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 20. 7. 2019 23:45

Já jsem nemohl proti X3 2nd říct půl křivého slova. Pravda už je za zenitem, ale posloužilo dobře. To co přišlo po tom u FiiO bída. Chtěl jsem koupit X5 3rd, ale zvukově nic moc.
Cowon Plenue D mě zvukově vůbec nenadchnul. Z A&K znám akorát Activo a to má řekl bych poměrně dost teplé podání. Uvažoval jsem, že do něj i tak půjdu, ale nakonec jsem za polovic vychytal HiBy R3 a zvukově mně naprosto vyhovuje, pravda na cestách nejsem tak náročný. Na domácí poslech mám Mojo v kombinaci s Audirvana na počítači a to mně plně dostačuje. Spíš se sháním po nějakých in-earech, 15 tis. strop. Kdyžtak Pseudomagick poraď do SZ, pokud se ti bude chtít. Vždycky se mně líbil zvuk do V a preferoval jsem hybridy, ale teď jsem okouzlen TSMR3, které do V rozhodně nejsou a mám pocit, že bych se mohl vydat tímto směrem. CIEM nechci.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Synett 21. 7. 2019 01:10

Opět dík všem za nové podněty :-) Rozhodl jsem se, že asi půjdu cestou extra DAPu, jelikož baterka v mobilu už taky není to co bývala, takže preferuju mít na poslech něco jiného a ulevit tak mobilu. Občas teda poslouchám i přes notebook, ale jelikož snad všechny DAPy co připadají v úvahu mají i funkci externího USB DACu, tak v tom nevidím problém.

Obecně preferuju nákup v ČR i za cenu o něco vyšší ceny právě kvůli většímu pohodlí v případě řešení záručního servisu. Čili budu vybírat jen z DAPů, které jsem schopen v současnosti sehnat tady u nás. Pokud se mi podaří udělat čas, tak bych si zajel do Audiga v Praze nějaké DAPy poslechnout, ale ani tam nemají všechny zde zmíněné kandidáty. Pokud ne tak budu řešit koupí, kde je možnost případně zboží vrátit, kdybych se zvukově netrefil.

Ohledně Tidalu a spol. musím říct, že je to pro mě pohodlný způsob poslechu hudby, na který jsem si dost zvyknul, ale oželel bych ho v DAPu, pokud by to znamenalo radikální posun ostatních kvalit. Zrovna u toho Cowonu D2 dle recenzí co jsem viděl,mě moc nepřesvědčilo UX a responsivita displaye. Fiio M11 vypadá zajímavě, jelikož má silnější hardware než M9, což u Androidu není na škodu. Zvukově si ho také v recenzích uživatelé většinou chválí. Btw. jak je na tom A&K Norma? Myslíte, že to by byl už zbytečný overkill?

@pseudomagick psal jsi, že bys xDuoo x20 nedoporučil k Fenderum FXA7, zajímalo by mě proč?
Synett
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 7. 2019 01:51

"...Obecně preferuju nákup v ČR i za cenu o něco vyšší ceny právě kvůli většímu pohodlí v případě řešení záručního servisu. Čili budu vybírat jen z DAPů, které jsem schopen v současnosti sehnat tady u nás. Pokud se mi podaří udělat čas, tak bych si zajel do Audiga v Praze nějaké DAPy poslechnout, ale ani tam nemají všechny zde zmíněné kandidáty. Pokud ne tak budu řešit koupí, kde je možnost případně zboží vrátit, kdybych se zvukově netrefil..."

Tak tomu říkám racionální přístup! :tleskani

"...Ohledně Tidalu a spol. musím říct, že je to pro mě pohodlný způsob poslechu hudby, na který jsem si dost zvyknul, ale oželel bych ho v DAPu, pokud by to znamenalo radikální posun ostatních kvalit."

K čemu Tidal,když plno Hi-Res hudby se dá stáhnout grátis. 8-)
Jen je zapotřebí vědět jak a kde. :-)

Pokud jde o Cowon Plenue D2.
Osobně jsem tento novější model neslyšel.
Měl jsem 2x původní první verzi a na pomalejší prostředí nebyl problém si zvyknout.
DAPy od Astell&Kern také nejsou nejrychlejší. :pozor
Plenue D měl ve zvuku jedinou slabinu a tou byl horší stereocrosstalk(přeslech).
U nového modelu(dle specifikací v popisu)ten problém nevidím v přeslechu,ale v DACu Cirrus Logic,který při testování na dvou DAPech nesedl mým in-earům EarSonics Velvet.
Možná s jinými sluchátky by můj názor jiný. :roll:
Ideální je vybrat DAP pro sluchátka. 8-)

Proč bych xDuoo x20 nedoporučil k in-earům Fender FXA7 Pro?
Tyto sluchátka jsem nikdy neslyšel a tudíž budu čistě teoretizovat vycházeje z výňatku textu z Bínovi recenze.
Cituji.
"Bohužel mají sluchátka jeden poměrně závažný problém. U některých nahrávek se projeví určité zvýraznění, které vede k velmi agresivnímu a nepříjemnému podání sykavek a činelů. Při poslechu FXA7 jsem velmi rychle rozdělil svá alba na ty, co se poslouchají opravdu příjemně a na taková, která se nedají poslouchat skoro vůbec. Naštěstí těch příjemných alb bylo výrazně větší množství, ale i tak se jedná o velmi nepříjemnou vlastnost u takto drahých sluchátek."

Celá recenze zde: https://avmania.zive.cz/fender-fxa5--fx ... ticleStart

Osobně si myslím,že Fender FXA7 Pro nejsou vhodné k DAPům se světlejším podáním či DACu Sabre(tedy např. ESS9018 DAC),který má XDuoo X20.
To je ale pouze můj názor spojený s mojí sluchovou citlivostí a zkušeností.

-- 21. 7. 2019 03:10 --

Volba v ceně 15-20k.
Výborná volba k in-earům Fender FXA7 by mohla být koupě Astell&Kern KANN v Audigu.cz za 17 994 Kč.
Bohužel to ale není žádný drobeček. :pozor
Ne každý by chtěl s sebou tohoto krasavce tahat v kapse. :pozor :D
To je asi jediná "slabina" tohoto DAPu.
Za tu cenu ale nemá žádnou konkurenci. :pozor
Paměť 832GB(sečteno),rychlé nabíjení(USB Typ-C)DAC AK4490 atd.


Zde: https://www.audigo.cz/Specialni-nabidky ... -rozbaleno

Samozřejmě to chce osobně vyzkoušet na vlastní oči a poslechnout na vlastní uši. :D

-- 21. 7. 2019 03:44 --

Shrnutí.
K lehce agresivnějším in-earům Fender FXA7 Pro bych volil do 10k.
1)Cowon Plenue D2 (Cirrus Logic pouze díky výbornému EQ)
2)Astell&Kern Activo CT10 (také Cirrus Logic,ale tento DAP se dá v Audigu.cz poslechnout)

Do 15k.
1)iBasso DX150 (výnikající dual DAC AK4490EQ,ne zcela bezproblémová značka)
2)COWON Plenue R (Texas Instruments PCM5242....?...)

V ceně 15-20k.
1)Astell&Kern KANN
2)Sony NW-ZX300

Vyhledal jsem všechny DAPy v ČR a jinou a lepší volbu jsem nenašel. :pozor
To je ale pouze můj názor. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků