Řazení programů u TV Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rob123 11. 7. 2019 17:31

Dobrý den neporadí prosím někdo úplnému laikovi jak jednoduše seřadit programy u TV Samsung 7092 . Nebo alespoň nějak jednoduše odstranit nepotřebné? Díky moc R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod orlov 11. 7. 2019 17:40

Triedenie programov u každej TV Samsung je katastrofa. Preto po naladení programov ich treba uložiť na USB kľúč a programy si pohodlne roztriediť a upraviť v PC programom SAMSUNG Channel Sort a potom ich znova nahrať do TV.
orlov
Junior

Odeslat příspěvekod Rob123 11. 7. 2019 17:47

A vymazat nežádoucí programy by nešlo nějak jednodušeji, prosím?
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 18:13

Ono by to možná chtělo říct, které programy, u kterého tuneru a případně jak bylo provedeno ladění. U DVB-S... satelitního, kdy byl využit Fast Scan to nemusí jít kupříkladu vůbec. Ani seřadit, ani vymazat. Zde bývá blokace. Lze ale kanály nasázet do listů favoritních stanic a tam s nimi pracovat.

Jestliže se jedná o běžný pozemní digitál, v TV je to poměrně snadné. Samsung mezi televizory vyniká možnostmi seřazení. Návod má přímo na svých stránkách. Pod sebou jsou tam naznačeny obě varianty... v TV/v PC. Druhá se jeví na první pohled problematickou, nicméně dost lidí ji dá přednost pro vyšší přehlednost a rychlost. Zde je ještě starší verze návodu, resp. návod pro starší prostředí.

Domnívám se, že návod je i součástí e-Nápovědy přímo v TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 11. 7. 2019 18:47

Díky za odpovědi. Už jsem se o to v TV pokoušel ale teď jsem si všiml že nejde upravovat programy naladěné automaticky. Je to možné? Co s tím, prosím. Jde o pozemní vysílání takže asi 30 programů ale jsou tam dvakrát. Asi jedno je na DVB-T2? Díky za radu R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 7. 2019 19:03

Je to teoreticky možné. Některé systémy jsou blokovány a určují pořadí kanálů samostatně, resp. dovolí částečnou editaci... třeba pořadí, ale už ne výmaz.

Takže buď zkusit editaci v PC, anebo nasázet co chceš do oblíbených, v listu programů si nastavit onu kategorii oblíbených a fungovat takto.

Anebo dotaz na podporu, ať sdělí na dálku, jestli jsou další varianty. Oni jsou schopni se k některým TV na dálku i připojit a stav odzkoušet přes vzdálenou správu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 11. 7. 2019 20:57

Díky moc pánové,
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod jmatus 12. 7. 2019 20:07

Dnes si i úplný laik může přečíst návod a nemusí být apriori líný a neschopný.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 7. 2019 13:33

jmatus domníváš se, že Tvůj příspěvek má v tomto vlákně nějakou významnou informační hodnotu? Já si myslím, že ne.
Toto fórum pomáhá lidem, my nejsme ti, kteří ho zablokují jednoduchým nápisem.... HLEDEJ NA GOOGLE. Možná bys měl nechat posouzení stavu na moderátorech a radit jen tam, kde přineseš cosi hodnotného a pozitivního.

Děkuji za pochopení.


-- 13. 7. 2019 14:33 --

Rob123 píše:Díky moc pánové,

Samozřejmě nemáš zač.

Kdyby cokoliv, fórum tu je stále.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 15. 7. 2019 16:23

Ještě jednou díky zadařilo se v počítači. Prostě jsem jen potřeboval trochou postrčit a ubezpečit že jinou cestu hledám patrně marně. Při automatickém ladění myslím ani jiná není. Díky Rob
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod neboztik 20. 7. 2019 17:13

Seřadit kanály u Samsungu není vůbec žádná katastrofa. A pravdu má zde jeden diskutující, že je také potřeba si přečíst návod.
Kanály jde setřídit dvěma způsoby: Jednou přes menu - Nastavení kanálů a podruhé přes tlačítko CHlist - možnosti.
Po označení kanálu tlačítkem Enter (zobrazí se zátržítko), se nabídnou dvě možnosti. Odstranit nebo Změnit. Takže stačí označit všechny všechny kanály ke smazání a nakonec kliknout na Odstranit. A všechny se naráz odstraní.
Když označím kanál a z nabídky vyberu Změnit, tak jen namáčkám číslo a potvrdím tlačítkem Enter. Takže žádná tragedie. Opravdu stačí přečíst návod.
Samsung UE48j6272, LG MS450H, Rec.Pioneer VSX-S300K, LG BD660.
neboztik
Junior

Odeslat příspěvekod jmatus 21. 7. 2019 10:29

MgX píše:jmatus domníváš se, že Tvůj příspěvek má v tomto vlákně nějakou významnou informační hodnotu? Já si myslím, že ne.
Toto fórum pomáhá lidem, my nejsme ti, kteří ho zablokují jednoduchým nápisem.... HLEDEJ NA GOOGLE. Možná bys měl nechat posouzení stavu na moderátorech a radit jen tam, kde přineseš cosi hodnotného a pozitivního.

Děkuji za pochopení.


-- 13. 7. 2019 14:33 --

Rob123 píše:Díky moc pánové,

Samozřejmě nemáš zač.


Kdyby cokoliv, fórum tu je stále.

To si jako myslíš, že mu tím pomůžeš, naopak utvrdíš ho v tom, že neschopnost a lenost je ta správná cesta. No podle mého názoru vůbec nejsi schopen moderovat jakoukoliv diskuzi. Zamysli se nad sebou a začni se učit jak správně moderovat, co hodnotného jsi sám svou hloupou odpovědí přinesl? Fórum slouží k řešení problémů, které jsou obtížně řešitelné, když selžou všechny pokusy a tazatel po vyčerpání všech možností je opravdu bezradný. Ale nesmí sloužit neschopnosti a lenosti.
Naposledy upravil MgX dne 22. 7. 2019 19:16, celkově upraveno 1
Důvod: Opravena chybná citace.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 7. 2019 15:20

@jmatus: Súhlas. Ale MgX ma veľké internetové ego, pravdepodobne si bude stáť za svojim, nech je to akokoľvek hlúpe. Takže môj skromný odhad je, že si sa pustil do zbytočnej debaty a pravdepodobne ju aj premaže. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 22. 7. 2019 11:48

Ono možná ve dvaceti je to neschopnost a lenost. V šedesáti už to tak nejde. Takže tímto ještě jednou děkuji pánům kteří mi pomohli a z Vás všeználků je mi smutno.. Hezký den R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2019 19:16

jmatus píše:
MgX píše:jmatus domníváš se, že Tvůj příspěvek má v tomto vlákně nějakou významnou informační hodnotu? Já si myslím, že ne.
Toto fórum pomáhá lidem, my nejsme ti, kteří ho zablokují jednoduchým nápisem.... HLEDEJ NA GOOGLE. Možná bys měl nechat posouzení stavu na moderátorech a radit jen tam, kde přineseš cosi hodnotného a pozitivního.

Děkuji za pochopení.


-- 13. 7. 2019 14:33 --

Rob123 píše:Díky moc pánové,

Samozřejmě nemáš zač.


Kdyby cokoliv, fórum tu je stále.

To si jako myslíš, že mu tím pomůžeš, naopak utvrdíš ho v tom, že neschopnost a lenost je ta správná cesta. No podle mého názoru vůbec nejsi schopen moderovat jakoukoliv diskuzi. Zamysli se nad sebou a začni se učit jak správně moderovat, co hodnotného jsi sám svou hloupou odpovědí přinesl? Fórum slouží k řešení problémů, které jsou obtížně řešitelné, když selžou všechny pokusy a tazatel po vyčerpání všech možností je opravdu bezradný. Ale nesmí sloužit neschopnosti a lenosti.


Možná by ses měl zamyslet, jakým právem zde, na soukromém webu, rozhoduješ za moderátory a administrátory, jakým způsobem co mají dělat a jak mají řídit diskuzi. Na naše fórum přicházejí často i lidé postižení, starší, lidé, kterým technika opravdu vůbec nic neříká. I pro tyto chceme být tu. To, že se Ti něco takového nezdá - OK, Tvůj problém. Kdo chce reagovat, pomoci - udělá to. Komu se dotaz zdá malicherný, reagovat nemusí. Nikdo ho nenutí pomáhat, radit. Tebe jsme taky do ničeho nenutili. Jestliže máš pocit své dokonalosti, založ si své vlastní diskuzní fórum, nastav si pravidla a moderuj. Můžeš se realizovat. Zde se podobnému chytračení vyhni.

Odhánět si lidi hnusným a povýšeneckým chováním skutečně nenecháme.

// a když už jsi tak dokonalý... zkus se prosím naučit citovat příspěvky dalších uživatelů.


-- 22. 7. 2019 20:24 --

zino333 píše:@jmatus: Súhlas. Ale MgX ma veľké internetové ego, pravdepodobne si bude stáť za svojim, nech je to akokoľvek hlúpe. Takže môj skromný odhad je, že si sa pustil do zbytočnej debaty a pravdepodobne ju aj premaže. :)

Ano, zcela jistě ji zde necháme, pokud se bude diskutovat dále k tématu. Ty nechápeš, že je to OT, které sem prostě nepatří? Zkus zajít na další, jiná fóra. Pokud se na zahraničním fóru snaží regulovat diskuzi k tomu neurčený uživatel, vyslouží si BAN. Proč? Protože diskuzi řídí moderátor, a když se uživateli něco nelíbí, má možnost adekvátně reagovat směrem k moderátorovi - třeba SZ. Ale ono je lepší exhibovat a ukazovat barevná peříčka.

A samozřejmě si za svým rozhodnutím stojím. My zde nikoho za slušně položený dotaz, který navíc byl dovysvětlen, posílat na Google atp. nebudeme. Samozřejmě chápu, že některým lidem zdejší stále fungující, přehledné fórum vadí.


-- 22. 7. 2019 20:26 --

Rob123 píše:Ono možná ve dvaceti je to neschopnost a lenost. V šedesáti už to tak nejde. Takže tímto ještě jednou děkuji pánům kteří mi pomohli a z Vás všeználků je mi smutno.. Hezký den R

Jak jsem psal. Dokud zde budu administrátor, nebudu slušně se chovající lidi s vhodně položeným dotazem vyhazovat. Z dotazu, který jsem mimochodem řešil opakovaně v obdobné formě ve svém okolí, mně - tak trochu - bylo jasné, kde zřejmě bude zádrhel. I proto jsem ho nebral, jakožto formu lenosti něco si najít v návodu atp.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků