DAP nebo DAC okolo 10 000Kc

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 7. 2019 05:51

Doporučuji autorovi tohoto vlákna, aby se více držel názorů lidí, kteří mají praktické zkušenosti s danou technikou. Řídit se filosofickými úvahami poradců, jejichž zkušenosti se pohybují pouze v rovině teorie a fabulací je těžkej hazard. Dojmů a recenzí na řadu přehrávačů je tu dostatek, stačí hledat a číst. Svět přenosného audia je výrazně pestřejší a netvoří jej jen AK a Cowon.
A pokud by se autor vydal na zkušební poslech do Audiga, nechť si poslechne i přehrávače od Hiby, zejména R6 by mohla vyhovět.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 7. 2019 08:44

Mr.Mrazíkovo,tebe jsem tu čekal!
Bez tvé argumentace by toto vlákno nemělo totiž ty grády. :-)
Hiby jsem tu vůbec neřešil. :pozor
Spíše jsem chtěl autorovi tohoto vlákna poradit,aby se vyhnul pochybným a ne zcela spolehlivým DAPům.
Když už za něco utratit peníze,tak za osvědčenou kvalitu.
Ztručně řečeno,pokud budu chtít kvalitní džíny,tak je rozhodně nepůjdu koupit k vietnamcům. :pozor
Podobně je tomu i s elektronikou. Někdy vyjimky potvrzují pravidlo,ale na to rozumný kupec nemůže spoléhat či to dokonce riskovat.
A pokud jde o tebe.
To,že rád riskuješ,testuješ...kupuješ a pak zase prodáváš je tvoje věc a tvá zřejmá záliba. :potichu
Autor tohoto vlákna zřejmě ale chce DAP na delší dobu,který mu bude věrně sloužit.
Já se jen snažím poradit. :D

-- 21. 7. 2019 09:54 --

To,že k agresivnějším či "světleji" hrajícím in-earům není dobré kupovat DAP s podobnou charakteristikou bys již dávno měl vědět.
To netvrdím jen já a moje uši,ale i uši mnohých recenzentů na nejznámějších zahraničních webech(head-fi,Headfonia,Headfonics apod.).

Kdyby majitel Fender FXA7 měl možnost si je poslechnout s DAPem Aune M1s,tak by mi jistě dal za pravdu.
Naposledy upravil pseudomagick dne 21. 7. 2019 09:49, celkově upraveno 1
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 21. 7. 2019 09:03

No tak koukám, že se nám to tady opět zvrhlo v osobní útoky, což je asi jeden z hlavních důvodů proč toto fórum umírá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 7. 2019 09:04

Samozřejmě poslech v Audigu.cz radím především.
Ale ještě je lepší poslechnout si co nejvíce DAPů a až nakonec se rozhodnout. :-)

-- 21. 7. 2019 10:09 --

martas38 píše:No tak koukám, že se nám to tady opět zvrhlo v osobní útoky, což je asi jeden z hlavních důvodů proč toto fórum umírá.


Já to jako útok nevnímám. 8-)
Výměna názorů je někdy zapotřebí a pokud poslouží účelu,tak je i poučná.

-- 21. 7. 2019 10:22 --

Vím,že je svět přenosného audia pestřejší,než Cowon či Astell-Kern.
Vím téměř o každém DAPu,který se na této planetě objeví.

To,že ale někdo v Číně seká DAPy jak Baťa dřeváky,dává jim x a y funkcí a dolaďuje FW až aktualizací u zákazníka,tak to na pestrosti z hlediska kvality moc nepřidává.
Raději zvolím méně funkcí,spolehlivost a značku,která má ve světě renomé.

-- 21. 7. 2019 10:42 --

Zrovna Hiby R6 bych majiteli Fenderů asi moc nedoporučil....pokud má citlivý sluch jako já.
R6 má totiž DAC Sabre,tedy ES9028Q2M.
Není problém to ale otestovat skladbami s ostrými ženskými vokály,činely či houslemi apod. :-)

Je ale možné,že mám trochu citlivější sluch a na ostrost či jakousi zrnitost zvuku jsem alergický.
Někdo možná má sluch "nastavený" jinak.
Např. Bíny in-eary Jomo Samba byly(na srazu hifistů)v kombinaci s Cowonem PD neposlouchatelné.
Dokonce jsem je rád vyndal z uší,páč zvuk byl hodně nepříjemný.
Kombo Aune M1s+Sennheiser IE80 bylo taky často poněkud řezavé.
Divné. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 7. 2019 10:44

Narozdíl od Tebe jsem schopen svou argumentaci podložit osobní posluchačskou zkušeností a ne pouze spekulovat. Například Tvá úvaha na téma projevu jednotlivých čipů je naprosto zcestná. Na zvuku se nepodílí pouze čip. Rovněž tak Tvé spekulace na téma techniky z Číny je vzhldem k dnešní době na úrovni zastávání názoru, že Země je placatá. Běž si napřed to Hiby poslechnout a potom tady snad přestaneš šířit bludy.
Je pravda, že hodně kupuju a prodávám, ale právě to mi dává možnost rozhledu a zorientování se, na rozdíl od Tvého zúženého pohledu, bez širší posluchačké zkušenosti, který je umocněn tvou obsedantní touhou udílet ,, zasvěcené " rady.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 21. 7. 2019 11:38

Zajímalo by mě , kolik dapů se SABRE čipem si vůbec slyšel , že si vůbec dovolíš je automaticky řadit mezi ostré a řezající ?¨

Co namátkově Fiio X7 , Nebo i ta tebou zmíněná X20 , nebo třeba m0 .. Slyšel si je ?

Mimochodem .. To , že Aune m1s má stejné střeva jako X20 neznamená , že hrajou stejně .

Netvrdím , že je D2 špatný ( neslyšel jsem ho ) ale ty přestaň radit tímhle způsobem o věcech co si někde jen vyčetl

Autorovi upřímně doporučuju , aby pseudomagickovy názory bral opravdu s rezervou .
Naposledy upravil SSakul dne 21. 7. 2019 11:55, celkově upraveno 1
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 21. 7. 2019 11:47

Naprosto souhlasím s Mrazíkem a SSakulem. Mám osobní zkušenost s Fiio X7, kde jde se změnou zesilovací částí významně ovlivnit charakter zvuku. A po změně ampu je to zvukově jiný přehrávač.

Je proto absoulutní nesmysl škatulkovat Dapy podle DACu (Sabre - světlý zvuk, AKM - temnější...). Například Xduoo X20 ač má Sabre, tak není vůbec světlý (osobní zkušenost). Opravdu hodně záleží i na dalším zapojení.

Nejsem nějaký skalopevný zastánce Fiia, ale odsuzovat jej a odrazovat od koupě, protože jsem kdysi v pravěku měl první generaci X3 a ta nebyla povedená, je nesmysl. Kdybys měl osobní zkušenost s M9 nebo M11, které se tady řešily, tak je to jiné kafe a mlčím.

Ale také souhlasím s Pseudomagicem v osobní návštěvě Audiga. Doporučuji tazateli poslechnout jak A&K, Shanling, tak i Fiio a Hiby :) Každý má jiný vkus a tazateli se může líbit úplně jiná kombinace DAPu s jeho IEM, než která je tady doporučovaná.
DAP: FiiO X7 (AM1, AM2, AM3a), Qngee X2
IEM: Flare Pro 2HD, ZhiYin Z5000, KZ ZS3, Whizzer HE01, Kb ear Believe, Tinhifi P1, Brainwavz B400
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 21. 7. 2019 12:34

Asi se "mrazíkovo"dlouho drzel,nez do diskuze vstoupil.Já osobne bych mu nákupy a následné recenze nevycítal,to je jeho velké plus.
Ruku na srdce,jsme malý trh,pro svet nezajímavý.Cili recenzet od nás nemá vetsinou své recenze podporeny výrobcem a tak musí sáhnout do své kapsy.
A po odchodu Bíny je to recenzent s potenciálem,co si budeme povídat,az odejde on,bude to pro malé avmanii velká rána.Tady se musí zvednout nejaký mladas,který má dobré ucho.
Bohuzel to není jen o sluchu,ale také o kapse,která to dovolí.
A k pseudomagick-znám ho osobne a vím,ze jde po kvalitním prednesu a jeho usi asi k zahození nebudou.Pokud s ním hovoríte face to face,je to príjemný chlápek.
Asi trochu víc dá na teorii a cetbu napríc fory.A to ze nacteno má,to nezpochybnuji.Obcas to svoje tlací jako"buldozer",ale je to diskuzní forum a ne vsichni musí souhlasit se vsemi...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Synett 21. 7. 2019 16:46

Díky chlapi Vám všem za dobře míněné rady. Všech zmíněných názorů si moc vážím ;-)

Už si plánuju vyčlenit příští týden čas na cestu do Prahy do Audiga :-) Díky Vám a načteným informací mám přehled o zajímavých kouscích, které si tam rád poslechnu a sám jsem zvědavý s čím nakonec odejdu, jestli s něčím :-D a taky v jaké cenové relaci to nakonec bude, rozptyl zmíněných zařízení je celkem velký, tak jsem zvědavý na rozdíly mezi nimi, hlavně ve zvukovém podání :-)
Synett
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 7. 2019 18:30

mrazíkovo píše:Narozdíl od Tebe jsem schopen svou argumentaci podložit osobní posluchačskou zkušeností a ne pouze spekulovat. Například Tvá úvaha na téma projevu jednotlivých čipů je naprosto zcestná. Na zvuku se nepodílí pouze čip. Rovněž tak Tvé spekulace na téma techniky z Číny je vzhldem k dnešní době na úrovni zastávání názoru, že Země je placatá. Běž si napřed to Hiby poslechnout a potom tady snad přestaneš šířit bludy.
Je pravda, že hodně kupuju a prodávám, ale právě to mi dává možnost rozhledu a zorientování se, na rozdíl od Tvého zúženého pohledu, bez širší posluchačké zkušenosti, který je umocněn tvou obsedantní touhou udílet ,, zasvěcené " rady.



No vida! :roll:
A pak,že toto fórum umírá. :-)

Věz,že každý DAC má svůj zvukový podpis.
To tvrdí i sami výrobci a nezdá se mi,že by si vymýšleli,neboť moje uši to potvrzují.
Např. Astell-Kern se delší léta držel od DACů Sabre a asi věděl proč.
Že by i výrobce byl hluchý a pouze ty jsi měl pravdu?
Netvrdím,že DAC se ze 100% podílí na výsledném zvuku,ale že velkou mírou k němu přispívá.
DAC je prostě procesor,který převádí digitální data do analogového signálu.
Každý DAC má svou charakteristiku,technické informace na základě celkem precizního měření.
To,že se nějakému výrobci povede tento charakter jaksi zkrotit či pozměnit implementací dalších součástek je jiná věc.
Ne náhodou se Asahi Kasei chlubí charakteristikou svý DACů(Velvet Sound).
Samozřejmě nelze zcela škatulkovat DAPy dle DACů,ale je potřeba k tomu přihlížet.
Pokud se někomu podaří ze Sabre udělat konečný velvet sound,tak jaký smysl to mělo?
Termín Sabre si nikdo nevycucal z prstu a pojmenování těchto DACů není ani náhodné.
Šavle prostě ostrá je. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 7. 2019 21:47

SSakul píše:Zajímalo by mě , kolik dapů se SABRE čipem si vůbec slyšel , že si vůbec dovolíš je automaticky řadit mezi ostré a řezající ?¨

Co namátkově Fiio X7 , Nebo i ta tebou zmíněná X20 , nebo třeba m0 .. Slyšel si je ?

Mimochodem .. To , že Aune m1s má stejné střeva jako X20 neznamená , že hrajou stejně .

Netvrdím , že je D2 špatný ( neslyšel jsem ho ) ale ty přestaň radit tímhle způsobem o věcech co si někde jen vyčetl

Autorovi upřímně doporučuju , aby pseudomagickovy názory bral opravdu s rezervou .



Z DAPů(celkově)jsem testoval tyto:
Astell&Kern AK70
Astell&Kern A&ultima SP1000 (nejlépe hrající DAP,který jsem slyšel)
Pioneer XDP-100R
Sony ZX2
Fiio X5 3rd Gen.
Astell&Kern AK300 (vlastním nyní)
Astell&Kern AK100
Aune M1s (vlastnil jsem)
FiiO X3 (vlastnil jsem)
FiiO X5 (vlastnil jsem)
IBasso DX200
Cowon Plenue D (vlastnil jsem 2x)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

In-eary jsem testoval tyto:
Astell&Kern Layla II
Astell&Kern Angie II
Astell&Kern AK T8iE Mk II
Westone W60
EarSonics Velvet (vlastním nyní)
Shure SE846 Clear
Sennheiser IE 800
Astell&Kern Michelle (testováno vícekrát)
Westone W40
Grado GR8e (testováno vícekrát)
Grado GR10e
Etymotic ER4-XR (testováno vícekrát)
Audio-Technica ATH-E40
Audio-Technica ATH-E70
Jays q-JAYS (testováno vícekrát)
Grado iGe
Sennheiser Momentum In-Ear
FiiO EX1 (testováno vícekrát)
InEar ProPhile 8 (testováno vícekrát)
Oriolus Forsteni
Jomo Audio Samba
Campfire Audio Jupiter
Sennheiser IE80 (daroval jsem)
Oriolus MK-2 (vlastním nyní)

Já vím,není toho úplně moc,ale stačí to na základní orientaci. :D
S DACem Sabre jsem se tedy setkal 3-krát(IBasso DX200,Pioneer XDP-100R,Aune M1s).
Samozřejmě ne vždy musí být agresivní. :pozor
Např. u IBasso DX200 to nebylo ani tak moc znát,neboť k sobě měl připojen modul ampu(?).

Pokud jde o tzv. chi-fi,netvrdím,že každý produkt z Číny je špatný(např.FiiO X5 se mi nikdy neseklo),
tvrdím že u značek jako je FiiO,iBasso,Shanling atd. je větší pravděpodobnost,že něco nebude stále fungovat dle představ zákazníka.
Z racionálního hlediska(vycházejíc ze zkušeností uživatelů a jejich recenzí)je prostě lepší koupit si kvalitnější produkt,který je osvědčený.
Pokud už to někdo myslí s hudbou vážně,tak si raději ušetří na lepší DAP či in-eary.

Porovnám-li zvuk Astell&Kern AK300 s Fiio X5 3rd Gen. tak je tam fakt rozdíl. 8-)
Ačkoli Fiio X5 3rd Gen. měl v sobě DACy AK4490 dva,tak ani náhodou mu to ve zvuku nepomohlo. :pozor
Co k tomu dodat?

-- 21. 7. 2019 23:36 --

"Autorovi upřímně doporučuju , aby pseudomagickovy názory bral opravdu s rezervou ."

Mám silný pocit,že všechny názory(od každého zde)by měl autor tohoto vlákna brát s rezervou.
To,co jsem napsal jsou pouze moje zkušenosti(případně dedukce)založené na mém sluchu se sluchátky,se kterými jsem poslouchal.

Výsledná synergie DAPu a in-earů je velmi složitá věc nejen z hlediska frekvenční interakce.
To jak bude určitý DAP hrát s konkretními in-eary nelze předem na 100% predikovat.
To,že se domnívám,že Hiby R6 bude hrát s in-eary Fender FXA7 ostře nemusí být v realitě zcela pravdou.
Osobně bych s ostřejší prezentací počítal na cca 60-80%. :roll:
Chce to prostě vlastní poslech.
Třeba se pletu.Rozhodně nejsem neomylný. :pozor
Dedukce je jakýsi druh pravděpodobnosti...a ta může být občas i chybná.
Naposledy upravil pseudomagick dne 22. 7. 2019 04:27, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 7. 2019 23:02

Synett píše:Díky chlapi Vám všem za dobře míněné rady. Všech zmíněných názorů si moc vážím ;-)

Už si plánuju vyčlenit příští týden čas na cestu do Prahy do Audiga :-) Díky Vám a načteným informací mám přehled o zajímavých kouscích, které si tam rád poslechnu a sám jsem zvědavý s čím nakonec odejdu, jestli s něčím :-D a taky v jaké cenové relaci to nakonec bude, rozptyl zmíněných zařízení je celkem velký, tak jsem zvědavý na rozdíly mezi nimi, hlavně ve zvukovém podání :-)


To je nejlepší co můžeš udělat. :tleskani
Doporučuji ti,aby sis s sebou vzal vlastní microSD kartu s vlastním playlistem(ve složce).
Pokud máš jak,tak si do tohoto playlistu dej jakési testovací skladby(nejlépe ve formátu flac)na otestování výšek,středů,basů a sub-basů.
Existují jisté referenčně-testovací skladby na analýzu podání prostoru,separace,sub-basu apod.
Pokud otestuješ vše co bude k poslechu,tak třeba si pak "ten pravý"(který nejlépe sedne tvým in-earům)vybereš.

Pokud bys měl problémy s testovacím playlistem a nemohl sis ho z jakéhokoli důvodu vytvořit,
tak mi napiš SZ.
Můžu ti ho vytvořit(z top z tisíců skladeb napříč žánry)a nahrát na úložiště,kde si ho přes odkaz můžeš zdarma stáhnout.

Když jsem šel já do Audiga.cz kupovat DAP,tak jsem měl své kandidáty do 15k.
Bohužel jsem byl jimi zklamán. :-\
Jako další alternativu nad 15k jsem měl Astell&Kern AK70.
Byl jsem rovněž zklamán. :-\
Jediné co hrálo dost slušně(v té době a z té nabídky)byl Astell&Kern AK300.
Neodnesl jsem si ho hned(čekal jsem cca měsíc)a musel jsem si ještě navíc připlatit(kupován za cca 21.700,-). :roll:
Rozhodně ale koupě nelituji.

-- 22. 7. 2019 01:01 --

akburt píše:Asi se "mrazíkovo"dlouho drzel,nez do diskuze vstoupil.Já osobne bych mu nákupy a následné recenze nevycítal,to je jeho velké plus.
Ruku na srdce,jsme malý trh,pro svet nezajímavý.Cili recenzet od nás nemá vetsinou své recenze podporeny výrobcem a tak musí sáhnout do své kapsy.
A po odchodu Bíny je to recenzent s potenciálem,co si budeme povídat,az odejde on,bude to pro malé avmanii velká rána.Tady se musí zvednout nejaký mladas,který má dobré ucho.
Bohuzel to není jen o sluchu,ale také o kapse,která to dovolí.
A k pseudomagick-znám ho osobne a vím,ze jde po kvalitním prednesu a jeho usi asi k zahození nebudou.Pokud s ním hovoríte face to face,je to príjemný chlápek.
Asi trochu víc dá na teorii a cetbu napríc fory.A to ze nacteno má,to nezpochybnuji.Obcas to svoje tlací jako"buldozer",ale je to diskuzní forum a ne vsichni musí souhlasit se vsemi...


To máš pravdu!
Bína byl výborný recenzent a jeho recenze mi schází. :-\
Byl i velmi ochotný a vždy mi na dotaz odpověděl.
Každopádně děkuji za zastání. :D
Jistě sis také prošel nějakou tou koupí Fiia či iBasa,takže jistě víš,že se nejedná o bezproblémové přístroje.

Pokud jde o kvalitu přenosné elektroniky,tak je to fakt bída. :-\
A to nejen v ČR,ale i na celé této planetě. :roll:
Žádný DAP či in-eary nesplňují ze 100% požadavky mého sluchu...
Ani DAP Astell&Kern A&ultima SP1000 by moje požadavky nesplnil,neboť ani ultima není prostě ultimátní.
Při současných technologiích si ultimátní DAP představuji opravdu jinak.
Pomalé UI,baterie napevno u DAPu za cca 90k ...omezené funkce?
Bohužel ani Sony a Cowon na tom nejsou lépe. :pozor

Dle těch pár DAPů,které jsem slyšel jsem dospěl k názoru,že můj AK300 je asi tou nejnižší třídou pro vážného zájemce(či audiofila)o kvalitní poslech.
S in-eary je tomu podobně.Slušně hrající sluchátka bych spočítal na prstech jedné ruky.
Např. z Astell&Kern Layla II jsem byl docela zklamán,obzvlášť když stojí 85.000,-.
Perfektně a bezchybně hrající sluchátka si můj sluch "představuje" jinak.
Pochybuji,že bych je našel v nejvyšší lize nad 3.000,- USD.
Zřejmě takové budou v budoucnu,až pokročí technologie.

Jsem kritický ke všemu(Astell&Kern,Sony,Cowon atd.).
AK300 hraje slušně,Astell&Kern A&ultima SP1000 hraje velmi dobře,což ale neznamená perfektně.
Již z toho,co jsem napsal,tak ať se mi tedy nikdo nediví,že kritizuji i podřadné čínské produkty.
Když vidím v metru týpka se sluchátky Koss Porta Pro na uších,tak je mi jasné,že ten to s poslechem nemyslí vážně. :pozor
Podobně je tomu s mnohými rychlokvašnými DAPy za pár tisíc,převážně z čínské produkce.
Pokud takový DAP chce někdo pouze na procházku lesem či venčení psa,tak nic nenamítám. :pozor
Naopak,směle mu ho doporučím. :D
Naposledy upravil pseudomagick dne 22. 7. 2019 04:42, celkově upraveno 5
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 7. 2019 00:46

mrazíkovo píše:Narozdíl od Tebe jsem schopen svou argumentaci podložit osobní posluchačskou zkušeností a ne pouze spekulovat. Například Tvá úvaha na téma projevu jednotlivých čipů je naprosto zcestná. Na zvuku se nepodílí pouze čip. Rovněž tak Tvé spekulace na téma techniky z Číny je vzhldem k dnešní době na úrovni zastávání názoru, že Země je placatá. Běž si napřed to Hiby poslechnout a potom tady snad přestaneš šířit bludy.
Je pravda, že hodně kupuju a prodávám, ale právě to mi dává možnost rozhledu a zorientování se, na rozdíl od Tvého zúženého pohledu, bez širší posluchačké zkušenosti, který je umocněn tvou obsedantní touhou udílet ,, zasvěcené " rady.


A teď pár slůvek mému milému oponentovi. :D
Copak bych si tu na fóru bez tebe počal? :tleskani
Cožpak ti není známo,že spekulace jsou jakousi pravou rukou inteligence?
Kde bychom bez inteligence(jakožto homo sapiens)byli a co bychom dnes poslouchali?
Cožpak ti rovněž není známo,že i posluchačská zkušenost(kterou se zde oháníš)je čistě subjektivní a na 100% se nedá předat.
I kdyby tvůj jazyk byl jakkoli terminologicky košatý a bohatý,tak stejně nesdělíš subjektivní sluchový vjem,kterého se ti dostalo.
Chceš praktický příklad?
Zde je: Popíšeš mi a sdělíš mi do nejpřesnějších nuancí jak voní fialka?
Podobně je tomu se zvukem.
Jak potom chceš popsat někomu přesně zvuk,ve své dynamicko-frekvenční složitosti,který jsi právě slyšel?
Částečně tomu napomáhá konsensus,zbytek jsou spekulace a imaginace.

Jistě,že se na zvuku nepodílí pouze čip!!! :pozor
To tu přeci vůbec netvrdím. :pozor
Někdy se ale výrobci povede pozměnit kvalitu DACu(dalšími součástkami)téměř k nepoznání. :D
DAC je zvukový procesor,který převádí digitál do analogu.Je to "mozek" zvuku.
I procesor v notebooku(např. intel Core i5)přeci určuje kvalitu funkčnosti(rychlost a množství zpracovaných dat)společně s RAM.
To,že výrobci neustále vyvíjejí nové a lepší DACy tedy podle tebe nemá smysl? :shock:
Myslíš,že je to zbytečné,když ty na zvukovém podpisu DACu nic nepoznáš a nedokážeš to rozlišit či ocenit?

Pokud chceš chválit čínské produkty,tak je to tvoje věc. :roll:
Já nechválím korejské,americké či nějaké z Pobřeží slonoviny,neboť veškerá audio-technologie je teprve v plenkách a pravý audiofilní zvuk zažijí až generace po nás.
Doporučuji jen kvalitnější značky.Toť vše. :D

Vím,že testuješ různé mid-fi a low-fi produkty...a je to úctyhodné. :tleskani
Pro mladé či ty,kteří za elektroniku nechtějí utratit až tak moc peněz,je to dobré. 8-)

Každopádně musím uznat,že Čína v kvalitě a produkci hodně pokročila.
Vždyť se také stala výrobnou světových elektronických korporací(iPhone apod.).
Prostě se to naučili a sami teď produkují přehršel produktů.
Do budoucna bych se nedivil kdyby právě ona udávala nové technologické směry a stala se jakýmsi lídrem.
Prozatím jsou ale jejich výrobky z velké části populistické(jak by řekli politici :D ).
Tj. hodně funkcí,pěkný vzhled...,ale kvalita a spolehlivost pokulhává.
Snad se to do budoucna bude jen lepšit.
Naposledy upravil pseudomagick dne 22. 7. 2019 03:55, celkově upraveno 2
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 7. 2019 03:02

my.dre píše:Naprosto souhlasím s Mrazíkem a SSakulem. Mám osobní zkušenost s Fiio X7, kde jde se změnou zesilovací částí významně ovlivnit charakter zvuku. A po změně ampu je to zvukově jiný přehrávač.

Je proto absoulutní nesmysl škatulkovat Dapy podle DACu (Sabre - světlý zvuk, AKM - temnější...). Například Xduoo X20 ač má Sabre, tak není vůbec světlý (osobní zkušenost). Opravdu hodně záleží i na dalším zapojení.

Nejsem nějaký skalopevný zastánce Fiia, ale odsuzovat jej a odrazovat od koupě, protože jsem kdysi v pravěku měl první generaci X3 a ta nebyla povedená, je nesmysl. Kdybys měl osobní zkušenost s M9 nebo M11, které se tady řešily, tak je to jiné kafe a mlčím.

Ale také souhlasím s Pseudomagicem v osobní návštěvě Audiga. Doporučuji tazateli poslechnout jak A&K, Shanling, tak i Fiio a Hiby :) Každý má jiný vkus a tazateli se může líbit úplně jiná kombinace DAPu s jeho IEM, než která je tady doporučovaná.


DAPy a priori škatulkují sami výrobci tím,že prezentují či reklamují zvukovou charakteristiku použitých DACů.
Použitý DAC se svým konečným zvukovým výstupem může lišit na základě implementací dalších součástek,které po něm následují.
Pokud výrobce pozmění zvukovou charakteristiku DACu,tak proč ho tam vlastně dává?
Odpověď je nasnadě. :roll:
Nechceš mi tvrdit,že DAC neudává či nevypovídá o kvalitě zvuku DAPu,že?
To by pak bylo jako bys mi tvrdil,že Intel Core i7 (procesor v PC)je srovnatelný s Intel Celeron N4000 .
A co jiného je DAC,než procesor,který převádí digitální signál do analogového?
Proč Astell-Kern ve své nejvyšší vlajkové lodi(Astell&Kern A&ultima SP2000)použil DAC AK4499EQ?
Myslím,že moje otázky ti odpoví.
DAC AK4499EQ je prostě top a Astell&Kern si ho nechá brutálně zaplatit.
To,že se někomu DAC Sabre podaří jaksi zkrotit je částečná výhoda výrobce,neboť pak se s ním dají poslouchat i světlejší či agresivněji znějící sluchátka.
Majitelům s low-end in-eary či in-eary se špatnou citlivostí(a hluchem!)to může být jedno jaký DAC je v DAPu,páč to stejně neuslyší či nepoznají.
Nechci zde ale tvrdit,že DAC Sabre je špatný(špatně může být zakomponováný jako každý jiný-viz FiiO X5 3rd Gen.se svými AK4490),ale jeho "křišťálový" zvuk mému citlivému sluchu(při vyšších hlasitostech)nesedí.
Toto jsou důvody(je to moje teorie)proč zřejmě někteří výrobci nepoužívají DAC Sabre:
1)Nekombinuje se dobře s in-eary jako např.AK4490 apod.
2)Já jsem živý důkaz,že tento DAC mému sluchu nesvědčí.Jistě bude lidí s podobným sluchem více.

Ano,vážného zájemce o kvalitní zvuk spojený se spolehlivostí budu od zn.FiiO odrazovat.
Proč? Protože se snažím co nejlépe poradit.
Nespokojených zákazníků je celkem dost.Stačí si pročíst zahraniční vlákna.
Když projedeš vlákna Astell&Kern,tak až na vzácné výjimky na stížnosti nenarazíš.
Měl jsem dříve i FiiO X5 a to se mi neseklo ani jednou. Ne vždy ale tomu tak je...
Pokud si rozumný a informovaný zájemce o DAP pročte recenze,tak zákonitě dospěje k tomu,
že je lepší si připlatit a koupit si kvalitu bez nedodělků.
Na tom přeci není nic špatného. :pozor

Ano,čtu hodně recenze(možná už to je asi choroba,ale k doktorům se nechystám). :D
S FiiO mám 2 negativní zkušenosti...zbytek vyvozuji z recenzí,tedy zkušenosti uživatelů.
A proč jim nevěřit? Pochybuji,že by si vymýšleli. :pozor

-- 22. 7. 2019 04:05 --

Jejda!
To jsem toho zase napsal. :shock:
Pánové,kritiku od vás čekám tak či tak... 8-)
Klidně se do mně pusťte,ale nebijte mě do hlavy. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 22. 7. 2019 03:33

Takový myšlenkový průjem no toto
LOPO_X
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků