Nuforce Icon Dac - PROBLÉM

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trnavák 1. 5. 2019 23:09

dj wenec píše:Pioneera nechci obcházet, mám ho moc rád, jeho zvuk mě vyhovuje...Tak ten SMSL AD18 se mi moc nezamlouvá upřímně, moc věcí v jedné krabičce. Nějaké dálkové ovládaní a Wifinu nechci.

Ten SMSL AD 18 je naozaj vynikajúci zosilňovač, už mám 2 kusy (jeden v detskej a jeden v pracovni). Porazil aj môj starý NAD C320, ktorý som mal dovtedy v pracovni a ktorý bol na basoch lenivejší a celkovo nemal taký drajv ako tento malý digitál. Malý je len preto, že má externý zdroj. Som si istý, že bude hrať lepšie ako ten tvoj starý Pioneer.

porovnanie NAD a SMSL AD18
zdroj.https://www.youtube.com/watch?v=pEpj-UnIuMA
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 14. 5. 2019 13:24

Tak jen pro info, závada se projevila i u techniků ve firmě Headphones, kde jsem převodník, s kterým jsem byl velmi spokojen, zakoupil. Pokud se tam nepodaří opravit, zkusím ještě toho borce z Ostravy a pokud ani tam neuspěji, půjde do koše. Tzn. že budu řešit nákup něčeho nového, rád si nechám poradit, zatím díky.

Mluvil jsem s jedním člověkem z Olomouce, co se zabývá opravou staré hifi techniky, tvrdil mi, že kvalitní převodník se pohybuje kolem 30 tisíc Kč, jinak je vše Čína, pro mou sestavu chápu, že nemá cenu kupovat takové železo, nicméně budu rád za nějaké kombo, které bude hrát lépe než Nuforce a vydrží mi déle, než 7 let.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 14. 5. 2019 14:02

Otázka: a co dnes není Čína nebo Asie???
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod trnavák 14. 5. 2019 14:06

Kvalitné sa oplatí kúpiť repráky a zosilňovač, ale nie prehrávače, streamery, DACy,
tieto veci rýchlo "zostarnú".
Je lepšie kúpiť čínu s novými čipmi (Toping, SMSL ...) a raz za 4 roky obmeniť za novší model, ako preplácať zastaralý "kvalitný" Pro-Ject a podobne.
trnavák
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 14. 5. 2019 14:11

Trnavák má pravdu :-"

...a pro zlatoušce, zkuste si proměřit na ušním oddělení sluch a pak hodnoťte "prokazatelné" rozdíly mezi DACy a podobně.
Budete možná překvapení, jaké rozdíly budete mít naměřeny mezi pravým a levým uchem.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 5. 2019 07:19

Tak mám nové informace, servisní technici, co dělají pro Headphones převodníky neopravili, závada se prokázala, ale nenašli příčinu. Borec z Ostravy mi řekl, že by se klidně na to podíval, ale že by to bylo až tak za půl roku, tak nějak přemýšlím, co s tím....asi to dopadne tak, že se nepodaří opravit.

Co teda koupit případně? Něco od Schiit? Rád bych nějaké kombo...ale nebráním se i dac a zesík zvlášť.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 22. 5. 2019 08:33

To mě připomnělo událost z puberty, kdy jsem si, jako 16 letý šťoural v roce ´76 vyměnil svépomocí magnetofónovou, přehrávací hlavu za lepší, ale protože napasovaly závity, vlepil jsem ji do kovového krytu roztavenými tyčinkami z plastového mikáda :-)
Při přehrávání se začalo po určitých intervalech ozývat hlasité lupnutí. Servis si s tím nevěděl rady. Já se doma šťoural dál a zjistil jsem, že když propojím tělo hlavy s kovovým krytem hlavy drátkem, lupání přestane ..... ano, stačilo uzemnit :-)
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 24. 5. 2019 04:51

Tak to mi moc nepomohlo k výběru :)
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 7. 2019 11:34

Ahoj,

tak nepodařilo se opravit, dva lidi na to koukali a neví si rady.

Co teda koupit? Přemýšlel jsem zase nad nějakým kombem, ale nebraním se DAC a sluchátkáč zvlášť.

Mám jít do výrobků od firmy Schiit? Nebo raději Audio GD?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 22. 7. 2019 16:30

Za kvalitu se jak známo platí,ale tady je to jeste zaplatitelné.A o nejaké cíne nemůze být ani rec.Chord Mojo,to je ta vec,která Ti chybí :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 23. 7. 2019 06:14

To akburt:

Pročetl jsem vlákno o Chord Mojo, věřím, že to bude povedená krabička, mě se však nelíbí, prostě to na mě působí jak nějaká Čína z tržnice. Rád bych něco jiného, díky za doporučení, nebráním se nákupu z Aliexpresu a jiných.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 7. 2019 07:14

Myslím, že se svými předsudky se moc daleko nedostaneš, resp. tě to bude stát mnohem více peněz a ve výsledku budeš mít stejnou kvalitu jako u krabičky z Číny, jen mnohem dražší.
Samostatný DAC za dobrou cenu je v tuto chvíli CA DACMagic 100
https://zesilovace.heureka.cz/cambridge ... LUg_D_BwE#
sluchátkových zesilovačů jsou mraky, jak stolních, tak mobilních.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 7. 2019 09:13

dj wenec: jako krabička z Číny to působí možná na fotkách. V reálu určitě ne. U mě byla koupě Mojo nejlepší investice do audia v mém životě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků