VMA-II S vs. TOTEM 100-B HPE vs. Q-Acoustics 3050(i)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Denis30 23. 7. 2019 10:59

Zdravím Vás a rád bych se zeptal, zda tady někdo neměl možnost porovnat mezi sebou reprosoustavy VMA-II S, TOTEM 100-B HPE a popř. Q-Acoustics 3050(i)? Vybírám je pro své ONKYO TX-8270 a nevím, pro které se rozhodnout. Cenový rozdíl není moc velký.Vím, že jejich poslech by byl nejlepší, ale jednak by mě to stálo spoustu času a kilometrů a stejně bych si je neposlechl vedle sebe.
Které by jste mi doporučili?
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 7. 2019 12:22

A podle jakých kritérií jsi vybral tyto tři modely do finálové trojky? Sloupových reprosoustav v ceně kolem 20 tis. jsou mraky a i přesto bych ti za ty peníze doporučil spíše bazar s lepším poměrem cena/výkon.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 23. 7. 2019 14:00

Podle všemožných recenzí a diskuzí.
Q-Acoustics 3050(i) už získalo vícero ocenění, u VMA-II S a TOTEM 100-B HPE mě trošku láká, že bych mohl přiložit ruku k dílu, jsou precizní a údajně by měly překonat dražší komerční reprosoustavy.
Budu rád za jakýkoliv jiný i bazarový tip. Vím, že chyba by něměla nastat např. s výběrem JAMO Concert 11, KEF XQ40, ale takových kupů a ještě za dobrou cenu bych se ani nemusel dočkat...
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 7. 2019 16:20

OK, proč jsem se ptal, protože někteří vybírají repro podle vzhledu, barvy apod. pro zvuk nepodstatných kritérii.
Myslím, ze neuděláš chybu ani s jednou, ale zvuk je skutečně rozdílný a měl by sis je poslechnout, nejlépe na svém zesilovači.

A abych taky něco doporučil, tak třeba ještě jednoho domácího výrobce - AQ a jeho řadu Wega, podle mě velice zajímavé reprosoustavy s kvalitním zvukem za férovou cenou.

-- 23. 7. 2019 18:07 --

https://www.hifi-audio.cz/wega-73-p27876/

Ještě vybírej podle toho, do jaké místnosti je budeš instalovat - velikost, akustika...
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 7. 2019 17:29

Vedle Q-Acoustics 3050 jsou zajímavé i Polk Audio Signature S60. V Evropě je to nějak opomínaná značka a nutno říct, že neprávem.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 7. 2019 20:58

Těch zajímavých soustav je mnohem více, namátkou Monitor Audio, Dynavoice, Dali... ale to bychom asi tazatele vrátili na úplný začátek. :)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 7. 2019 08:10

Ano, asi toho bude spousta. Např. RIHA budou taky hodně zajímavé, bylo by asi rázem po dilematu, jenže se už s cenou dostáváme výše. Škoda že nenabízí možnost stavebnice, člověk by si zakutil a zároveň ušetřil. :-)
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 08:38

Pokud chceš kutit, tak VMA má, co potřebuješ, ale jak v jiném vlákně upozorňoval Bubak-Praha, jejich dodací lhůty a celková spolehlivost dodržet slíbené termíny může být velice špatná a v řádu měsíců.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 7. 2019 08:52

Když bazar, klidně bych zvážil http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=4236
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denis30 24. 7. 2019 09:06

Už jsem na ty bazarovky koukal. Kdyby to byl jejich větší bráška XQ40, asi bych neváhal.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vagi 24. 7. 2019 09:08

Koukni i tady, občas se tam vyskytují zajímavé kousky: https://www.hifionline.cz/hifibazar/reprosoustavy/
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Pixxel 24. 7. 2019 13:09

Polk Audio Signature S60 by na seznamu neměly chybět pokud nevadí trochu DIY:). Jsou to bedny, které bych nazval polotovarem, který má neuvěřitelný potenciál. V originále hrají nadprůměrně vůči své ceně. Pokud se však trochu poupraví, tak jsou nepřekonatelné v poměru cena/kvalita. Stačí vnitřek ozvučnice pěkně dotlumit nějakým tlumícím materiálem a zároveň rozčlenit na výškovou část, "středopásmovou část" a basovou část, koše repráků polepit plastelínou, na spodek ozvučnice naplácat sáčky s pískem a hlavně přední plochu bedny polepit nějakým absorbujícím materiálem/molitanem (nejluxusnější úprava co se týče zlepšení kvality zvuku).
Tak nějak po paměti v rádu hodin jsem to porovnával s bednama na AVShow a nepřišlo mi to o nic moc horší než ty nejlepší kousky. Nemám sice netopýří sluch ale hluchý taky určitě nejsem. Takže za mě můžu jenom doporučit.
Přílohy
IMG_20190511_104654_HDR.jpg
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 24. 7. 2019 13:30

8-D 8-D 8-D
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petison 24. 7. 2019 16:41

Já mám taky Polky a to Polk Audio Signature S55 a potvrzuji , že hrajou za ty peníze mooc dobře. Mám taky tu americkou verzi. Řekl bych, že bude lepší než ta evropská co se u nás ted prodává.

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků