Mecool K6 -minirecenze

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jito 10. 6. 2019 13:46

Dostal se mi do ruky nový model Mecool K6.
https://cz.gearbest.com/tv-box/pp_009694601068.html
Výbava nadstandartní-vzhledem k ceně.
Sat.tuner otestován naladěním Skylinku,kabelový tuner otestován na UPC Digital,a DVB-T2 tuner bez problémů naladil pokusné vysílání T2,citlivost tuneru je dostatečná.
Asi se ptáte,k čemu sat.tuner bez možnosti vložení karty.Jsou i jiné možnosti a ty fungují bez problémů-kdo ví o čem píšu,pochopí.
Start boxu z vypnutého stavu 23 vteřin-jde vypnout i zapnout přiloženou dálkou.
Po startu boxu lze nastavit autostart TV tunerů-tedy po naběhnutí systému se box za 12 vteřin automaticky přepne na poslední sledované TV vysílání-to je velmi praktické.
Co mě celkem šokovalo,je rychlost přepínání programů.DVB-T program přepnul tak rychle,že nejsem schopný odhadnout čas.Satelitní HD program včetně dekódování přepne do jedné vteřiny!!!
Reakce dálkového ovládání má menší prodlevu,ale jde bez problémů používat.Jsou potřeba 2 baterie micro-nejsou přiložené.
Wifi otestováno i na pásmu 5Ghz-bez problému.
Udělal jsem i menší test podpory videa.Otestováno 4k video 30/60/96 FPS,soubory MKV,MP4 a HEVC-bez problémů.Jediné co zlobilo je formát TS-něco nešlo přehrát vůbec,a u některých souborů trhalo video i audio.
Z aplikací jsem otestoval pouze Kodi.Od výrobce je Kodi instalováno-pojmenováno TV Centrum-ale v jejich verzi nešel aktivovat IPTV klient.Aplikaci jsem zakázal-nejde odinstalovat-a nainstaloval poslední verzi Kodi.
Otestoval jsem Stream Cinema,Sosáč,FelixTV,IVysílání,Youtube,IPTV klienta-vše bez problémů.

Pokud by měl někdo nějaký dotaz,box budu mít ještě týden doma,tak můžu případné dotazy odpovědět.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dragontattoo 29. 7. 2019 05:50

How was the experience?/
dragontattoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chameleon-cz 5. 11. 2019 10:47

MECOOL K6 vypadá opravdu slušně. Jak je tom v porovnání s MECOOL K7?
chameleon-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 5. 11. 2019 16:04

Netuším,K7 jsem neměl k dispozici.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SawyT 15. 1. 2020 19:01

Mám Mecool K6 už pár týdnů. Za mne spokojenost. Rychlé a funkční.
Jen bych měl dotaz/připomínku k DTV, tedy appce ke sledování TV, která je již v K6 předinstalována. Výhrady mám k zobrazování pořadů v EPG a to spíš barevné skladbě písmena/podklad. Je to dle mého poměrně nečitelné a bylo by super, pokud by toto bylo reálné někde nastavit (změnit barvu písmen) - pravá část - konkrétní řádky pořadů. Vybraná položka/řádka je žlutá (OK) a nevybrané položky jsou černé (špatně čitelné, zralé k úpravě, ideálně bílá barva). Má někdo zkušenost/znalost takovýchto úprav, tedy jeli to vůbec možné do takového nastavení sáhnout. Za tipy předem díky.
SawyT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chlebman 24. 2. 2020 10:00

Zdravím, chci se zeptat podporuje miracast? Dále mě zajímá na jaké bázi funguje ovladač , jestli můžu mít za televizí pověšený nebo je nutnost ho mít viditelně díky za odpověď.
Chlebman
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků