TV 50'' VA panel, cena 8-9 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod conerto 30. 7. 2019 17:26

Dovolím si využít toto vlákno s podobným dotazem. Potřeboval bych poradit, protože s takhle levnými TV nemám zkušenosti a okolní obchody s elektrem velká bída.

Základní požadavky:
- nejdůležitější je samozřejmě obraz, i když je cenový limit pouze 8-9 tisíc Kč
- VA panel, ale s trochu použitelnými pozor.úhly
- srozumitelný zvuk z reproduktorů i při vyšší hlasitosti (TV pro seniory - bydlí v baráku)
- velikost 50" (pozorovací vzdálenost cca 3-4 m)
- z 99% poběží vysílání ze satelitu Digi TV - krom klasiky (filmy, seriály, ČT24) i sport (atletika, zimní sporty)
- OS asi není důležitý, když pojedou satelit, YouTube a fotky/filmy z USB umí dnes snad všechny

Teď mají asi 9 let starý LCD Samsung 32" s Full HD 50 Hz IPS panelem (model z hlavy nevím), ale obraz kupodivu v pohodě, tenkrát stál asi 14 tisíc Kč.

Dnes asi nebude IPS v daném limitu koukatelný jako ten Samsung, tak bych raději volil VA panel, ale aby snesl i sledování trochu z boku (max. 45° od středu TV).

Snažil jsem se něco na netu načíst, ale informací a recenzí je málo.

Co mě zaujalo:
Hisense H50A6140 / H50B7100 - na alze shodná cena 9 tisíc, model 2018 vs. 2019, ze základních informací jsem vyčetl, že novější model má slabší repro, výstup na 3,5 mm jack, trochu jiný rozměry a váhu, novější OS (starší na něj má možná aktualizaci) a výkonnější 4 jádrový procesor, ale co obraz (?)

Philips 50PFS5803 - cena 8 tisíc, jak si stojí obrazově oproti 6503? Vím, že je to Full HD, takže by mohlo vypadat TV vysílání lépe než na 4k TV podobné ceny, ale to zase záleží na kvalitě použitého panelu...

Philips 50PUS6503 - cena 8,5 tisíce

Samsung UE50NU7092 - má smysl připlácet na 10 tisíc?

Sony Bravia KDL-50WF665 - cena 10 tisíc, stejně jako 50PFS5803 "pouze" Full HD, ale oproti Philipsu o 2 tisíce dražší, je tedy i obrazově lepší?

Pak jsou ještě v nabídce různé Hitachi, Gogen, JVC, Toshiba, Sencor, ale tam fakt nevím.

Díky za rady.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 30. 7. 2019 18:32

Philips má jako jediný fastscan pro Digi TV, takže pokud je plánován provoz bez settopboxu, určitě bych sáhl po něm. Ať už 50PFS5803, nebo 50PUS6503. U 50PUS6203 si nejsem jistý, měl by být postavený na stejné platformě, v podporovaných zařízeních na webu Digi TV není - ale to může být jen pozdějším uvedením tohoto modelu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conerto 30. 7. 2019 19:22

kvok: To by asi nemuselo být špatný zbavit se druhého ovladače, ale zase to bude pro ně větší změna (vzhledem k věku), takhle vždycky zapnuli TV a pak si jen "hráli" se settopboxem. Zkusím navrhnout. Díky.
Pokud bych ale netrval na fastscan, tak by byl jiný kandidát nebo je to všechno více méně stejný a nic obrazově nevybočuje?
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 30. 7. 2019 19:24

Z toho cos vypsal nic vyloženě nevybočuje, jsou to dobré volby, ale horší modely by se daly sehnat, ne že by bylo úplně jedno co koupíš.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conerto 2. 8. 2019 10:41

Nakonec jsem koupil 50PUS6703 za 9,9 tisíc, protože 50PUS6503 byl s poštovným už jen o pár stovek levnější.
Po dni seznamování mám pár postřehů...
Systém a prostředí celkem jednoduchý, relativně svižný (i po zapnutí TV). Zvuk podprůměrný, max. na mluvené slovo.
V interním přehrávači nelze najet na časovou osu a vybrat si čas, lze pouze přetáčet 2x, 4x, 8x, 16x, 32x dopředu nebo dozadu jako na starých DVD přehrávačích (to mě překvapilo).
Flashku naformátovanou na FAT32, NTFS načte, exFAT ne.
Při otevření TV guide se vypne zvuk sledované stanice a chybí v rohu okno s náhledem právě sledované stanice.
Ambilight nabízí širší možnost nastavení, nejvíc mi vyhovuje teplé bílé světlo s jasem na 1.

Teď k tomu hlavnímu. Obraz mě ze začátku dost vyděsil, po chvíli nastavování (režim film + úprava) výrazně lepší, ale dost záleží na kvalitě zdroje.
Problém je, že takový obraz je jen při přímém sledování, stačí trochu změnit úhel a obraz se rapidně zhorší.
Dovolím si to porovnat s 40J6272 (vím, kvalitnější panel) co mám ještě doma a před 3 lety stál o 2 tisíce více.
Philips má horší zvuk, výrazně horší pozorovací úhly, nečekal jsem u VA panelu nějaký zázrak, ale že to bude o tolik horší jak u toho Samsungu (taky VA), to fakt ne.
Úroveň zobrazení černé (po nastavení) je docela dobrá (za ty peníze), ale J6272 ji umí lépe.
V zobrazení pohybu TV neohromí, odpovídá ceně, v nastavení je pak několik profilů + osobní (4 řežimy - vyp, min, med, max), mně nesedl žádný.

Testováno na nejnovější verzi SW (TPM186E_018.004.187.001).

Kvůli mizerným pozorovacím úhlům budu možná muset TV vracet a tak se chci zeptat.
1) Jak jsou na tom s pozorovacími úhly Samsung UE55NU7093, Sony Bravia KDL-50WF665, LG 50UK6470PLC, LG 50UK6300MLB? Je to o něco lepší?

2) Pokud budu muset koukat po IPS, tak je do 10 tisíc nějaká TV (49"+) s použitelným obrazem?
(co např. Panasonic TX-49FX550, LG 49UK6300MLB ?)

Teď tam mají Samsung LE37C530 (původně jsem psal menší).

Díky.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 2. 8. 2019 15:04

Dobrý den, u známého jsem viděl LG49UK6300 a musím přiznat, že se mi po obrazové stránce líbil, na běžné dívání v mírně osvětlené místnosti asi v pohodě, test:
https://www.televizniweb.cz/2018/12/tel ... ena-vykon/
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 6. 8. 2019 11:40

Uf, to mě mrzí. Já na pozorovací úhly u VA moc citlivý nejsem, snad jsem ještě nepotkal TV, kdy by mě ta desaturace barev praštila na první dobrou.
TX-49FX550E navrhuje a vyrábí komplet Vestel, Panasonic jen lepí své logo. To samé seženeš levněji (a možná i s nějakou funkcí, co Panasonic nechal vyškrtnout) s logem JVC, GoGen, Orava, Telefunken, Hitachi, Toshiba, Hyundai atd. Opravdový Panasonic je až FX600 (ten má IPS, ale už je nad limit a není nějak extra zajímavý).
Pro jistotu už napíšu LG 49LK6100 s IPS. Má Full HD, což je lepší, než brát od LG UHD s RGBW strukturou.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod conerto 6. 8. 2019 20:24

Philips si nakonec nechají. Nic lepšího za ty peníze stejně není, buď podobný nebo horší.
Problém s pozorovacími úhly se tedy vyřešil přemístěním TV na jiné místo, což vedlo i k úpravě sed.soupravy a nábytku. Takže vyřešeno.
conerto
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků