Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 22. 7. 2019 19:43

To bude ono. Některé TV mají dva typy resetů podle radikálnosti, jiné jeden. Také to může být různě pojmenováno.

Netvrdím, že reset pomůže, ale za zkoušku nic nedáš. Kromě trochu času.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srda007 22. 7. 2019 20:30

Tak bohužel ve 3 minutě zase to stejné.nevadí beztak to budu pouštět přes nvidia shild a tam to jede super.
Je to duvod k reklamaci?tv za cca 50 a nejde youtube :tleskani
srda007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjara48 23. 7. 2019 19:44

Tak dnes přijel technik,a po třech hodinách ladění tov.nastavení a výměně nějaké desky se nic nezměnilo,nechal tam náhradní tv Samsung,na které vše běží a Hisense si odvezl do servisu.
jjara48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 24. 7. 2019 18:52

jjara48 díky za informaci. Srandovní je, že Ti tam nechal Samsung a ne Hisense. No, nechejme to být. Až budeš mít TV opravenou, prosím, zastav se a předej nám informaci, v čem byl nakonec problém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjara48 25. 7. 2019 07:38

Servis byl od firmy Sirius ze Zlína,která Hisense v tomto regionu zastupuje,proto asi ten Samsung.
jjara48
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fargon 31. 7. 2019 11:19

depo63 píše:je k dispozícii nový firmware J0315, J0606
http://hisenseczech.myqnapcloud.com:808 ... gvDXuBV2Jc

skúšal to už niekto ?


Zdravim pani
Ja mam tuto televiziu presne rok.
Osobne som s kvalitou obrazu a farebnym podanim po uvodnej kalibracii obrazu a miernymi modifikaciami velmi spokojny. (zaklad YT video: Hisense 55U7A ULED HDR 4K Best Settings for HDR, Gaming and SDR)

Za celu dobu som zaznamenal len par komplikacii aplikaciami a s pripojenim TV na NET.
Stava sa mi, ze po zapnuti TV a vyberom niektorej sietovej sluzby mi TV vypise, ze nie je pripojena na NET, ak kliknem na nastavenie, tak mi pise, ze pripojenie je OK. Routrom to asi nebude, lebo v danom case nemam problem s konektivitou inych zariadeni na rovnakej LAN/WLAN. Problem poriesil reset na tovarenske. (Ale *****, lebo modifikovane obrazove profily bolo nutne znovu cca 30 min nastavovat.)
Stalo sa mi, ze TV po spusteni app Netflix stale prebiehalo len nacitavanie uzivatelskych profilov, zatial co app Youtube v TV pohode streamovala tzn problem s connectom nebol. Vyriesil som to vymazanim vyrovnavacej pamate app Netflix.

Ako mate tento TV pripojeny na net? (WLAN / LAN)
Ja mam spolahlive opticke pripojenie za ONT vlastny kvalitny router s GLAN / WLAN (dual band - b/g/n/ac).
Pytam, sa lebo nemam otestovane, ci ma tento TV stabilnejsiu sietovu kartu pre LAN alebo WLAN.

Existuje change log pre novu verziu FW?
Viem, ze sa nemam vrtat v niecom co relativne spolahlivo funguje, ale zaujima ma, co nova verzia FW opravuje alebo upravuje.

Zaujimavy je sposob distribucie FW update pre TV. Ak dam skontrolovat update vzdy vypise, ze mam aktualnu verziu, ale Hisense na svojom supporte a cloudeu ponuka novsiu. Vychadza mi z toho, ze zrejme nesprevadzkovali OTA server...inak si neviem vysvetlit, preco promuju novsiu verziu a neposlu ju kazdemu.

Planuje vyrobca update OS Vidaa U 2.5 na verziu 3.0 aj pre U7A?

Ako prebieha update aplikacii v tejto TV Hisense?
Pre mobilne zariadenia vyrobcovia relativne casto vydavaju nove verzie svojich aplikacii/klientov. Podla toho, co citam, tak si myslim, ze update app prebieha asi len updatom kopletneho FW.
Bolo by zaujimave porovnat SW verzie app pred a po update FW v TV.

Dakujem pekne
co si nepamatam, to sa ani nestalo
Fargon
Junior

Odeslat příspěvekod LOPO_X 6. 8. 2019 13:59

Čaute.Tatik si koupil hisense u8b a zajímalo by mě jestli tam můžu na nějaký solidní filmový režim použít to co je na první stránce nebo zda li víte o nějakém lepšim nastavení
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miso99 3. 9. 2019 21:06

zdravim, chcel by som sa opytat majitelov tejto tv, ci riesili externe repro, ja som pripojil cez digitalny vystup analogovu vezu cez prevodnik, bohuzial ovladanie externeho zvuku na tv nieje, takze ked si pustim trebars youtube z notebooku, nejde mi vobec nic robit so zvukom v repro, reaguju iba tie na tv, musim to riesit ovladacom od repro, existuje nejake riesenie?
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2019 21:25

Převodník či receiver připojený a ovládaný přes HDMI CEC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miso99 3. 9. 2019 21:30

takze hdmi rca prevodnik? tento co mam mi je teda na nic?
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2019 21:38

Hlavně to ten převodník musí umět.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miso99 3. 9. 2019 21:48

a kde by som taky nasiel? ani neviem, ako to mam hladat
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2019 21:57

https://www.avhifi.cz/e-shop/prevodniky ... arc-detail
První věc, kterou mi našel google. Možná seženeš jiný, levnější, netuším, kolik do toho chceš pustit peněz, možná bude lepší nějaký receiver, záleží na tobě co od toho čekáš. Ještě bych dodal, že k tomu řešení v odkazu bude nutné, aby tvoje TV podporovala HDMI ARC, HDMI CEC a taky to musí podporovat kabel, kterým to propojíš.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miso99 3. 9. 2019 22:18

nejake drahe nie, chcem pripojit staru vezu na tv, tv podporuje hdmi cec, mam magio, cez to to ide normalne, ale ked pustim youtube, uz je problem....
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 3. 9. 2019 22:38

Nevím co je magio, nevím na čem pouštíš youtube, do teď jsem nevěděl, co je pro tebe drahé.
Naposledy upravil martas38 dne 3. 9. 2019 22:51, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků