VMA-II S vs. TOTEM 100-B HPE vs. Q-Acoustics 3050(i)

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2019 08:06

Něco málo o akustice:
https://www.akusticka-pena.cz/novinky/a ... jak-na-ni/

Jak už bylo zmíněno výše, máš možnost za své peníze koupit nové repro v ceně kolem 20 tis. nebo bazarové, řádově v dvojnásobné hodnotě, kde je předpoklad lepšího zvuku i provedení.
Záleží na tobě. Domluv si poslech alespoň v jednom studiu, každé má nějaké repro kolem tvého limitu k dispozici a poslechu, někde se dokonce dá vybrané repro na poslech objednat a oni je připraví. Je to o dohodě.
Pak je ovšem neetické ty bedny koupit třeba přes e-shop o pár korun levněji, na druhou stranu většinou se dá i cena dohodnout k oboustranné spokojenosti.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 7. 2019 08:12

Hele zkus pohledat na Googlu, obecně platí že nejlepší jsou členitý plochy, ne velký hladký plochy. Tzn. ideální by bylo na strop zavěsit nejaky desky z pohltivyho materiálu, ale akustika je obecně dost alchymie. Bez nejakyho měření se neobejdes pokud bys to myslel s úpravami vážně. Navíc by ti vyšlo s největší pravděpodobností něco co se neslučuje s estetikou obývacího pokoje jako takovyho. Prostě bych se vyvaroval velkým rovným plocham, třeba částečnej podhled, nebo nějaká designová deska s osvětlením by byla určitě přínosem. Delaj se různý derovany, profilovany desky apod. zkus projet eshopy firem co se zabyvaj akustikou a tam se inspiruj...vic poradi někdo zkušenější.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 30. 7. 2019 08:34

Akustika je podle mého nejdůležitější parametr celého audio systému. Můžeš mít systém za miliony ale pokud máš špatnou akustiku místnosti a blbě napozicované bedny, tak je vše v pytli.
Já jsem nedávno rekonstruoval celý byt. Do podhledů jsem dal myslím 60mm minerální vlny. Ten bílý sádroš střední a nízké kmitočty propustí a minerálka tyto frekvence rozptýlí a částečně absorbuje.
Sadroš trochu taky pohltí nizké frekvence ale ty vysoké odráží s velkou účinností. Nejlepší je použití děrovaných sadrokartonových desek s minerální izolací. Je to ale celkem drahá sranda. Já mám celoplošný sadroš stím, že jsem si doprostřed zavěsil velký akustický panel.
Dobrým řešením na vysoké frekvence by bylo použití tekutých tapet. Cenově celkem příjemné a prý to na absorbování vysokých frekvencí funguje. Dozvěděl jsem se o tomto teprve před týdnem, tak těchto tekutých tapet využiju až za pár let, až budu znova malovat.
Určitě velmi pomůže minerální deska za bedny i za hlavu. Na stěně za bednama mám červený závěs, za kterým je schovaná televizue a akustické panely. Mám i papírové trubky z lina nacpané minerální vlnou v rozích místnosti. Role nevyužitého lina mám teď těsně za bednama. Pak to vyměním za smotané koberce, které přetáhnu ještě kobercem z umělé trávy a navrch hodím nějakou kytku.
Za hlavou pod stropem mám 2x1m truhlíky, ze kterých mi pomalu roste břečťan. Už jenom ty truhlíky pod stropem zajistili malé zlepšení. V plánu ještě mám na stěny pod strop přimontovat vinylové desky a každou trochu jinak nasměrovat aby rozbíjely zvuk. Přes celý prostředek obýváku bude kusový koberec. Mám velmi velký počet různě velkých rostlin v obýváku a to tak velmi pomáha jak akustice, tak psychice.
S každou úpravou akustiky jsem vždy porovnával změnu a je to radost, když člověk slyší, že ta či ona úprava zlepšila zvuk a ty si musíš poslechnout všechny písničky znova s lepším zvukem:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2019 08:49

Hoši, na akustiku by bylo dobré založit samostatné téma nebo využít nějaké existující, jinak tady z toho bude úplný guláš. On už je i tak dost velký.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vencaxxx 30. 7. 2019 08:55

vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trempik 30. 7. 2019 20:17

Mohu potvrdit, že se repra Polk Audio dají vylepšit, jak tu bylo zmíněno. Zřejmě to platí napříč modely.
" Dodělej si zvuk podle svých priorit"...
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Sowa 30. 7. 2019 21:54

Ahoj, navážu na vaše téma ale z druhé strany, mám již bedny VMA-II S a k nim hledám vhodný zesilovač. Bedny mají ostřejší zvukový charakter možná až analytický proto hledám něco co bude ve výsledné kombinaci hrát příjemně měkce bez sykavek. Aktuálně používám zesík Arcam FMJ A39 výsledný zvuk je velice živý a agilní skoro ideál. Jenže tahle kombinace je prostě soudce nahrávek někdy to hraje vyloženě krásně a jindy tragédie. Vyzkoušel jsem už několik kombinací: Marantz PM8005 (ten hrál nejlépe ze všech, takový temnější měkký zvuk), Marantz PM 8006 (otřesné ucho-rvoucí sykavky jinak hrál výborně), Yamaha AS-801 (přišlo mi že zvuk neměl tělo na tvrdší žánry NE ovšem na akustickou hudbu výborný). Ještě bych mohl zkusit nějaký z déčkových NADů ty prý hrají příjemně ale na stranu druhou je to šedá hnusná "skoro" prázdná krabice 8-S. Jako další tip mám Creek Evolution 100A výkon solidní a pěkně vypadá zvukově snad to co hledám? nevím.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 30. 7. 2019 23:09

Vyzkoušej Audiolab 6000A, ale vzhledem k nižšímu výkonu by byl vhodnější spíše nějaký výkonnější zesilovač. Ty NADy jsou taky OK a napadá mě ještě Vincent, ten má neagresívní projev.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 31. 7. 2019 06:31

Na hifibazaru je ELECTROCOMPANIET PI-1, coz by za dané peníze nemusel být špatný kup.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hijk 31. 7. 2019 07:28

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=27159

mám DPA222 v kombinaci s VMA-II S a pecka. Kámoš v kombinaci s VMA-1 SL a je to ještě větší pecka. Prostě nechápeš, jak to může hrát tak dobře.
hijk
Junior

Odeslat příspěvekod Sowa 31. 7. 2019 17:47

Ten Audiolab co zmiňuje tombas vypadá dobře recenze na hifi voice taky supr, nemá ale dost watů a to mě odrazuje bedny mají citlivost jen 86db a 6 ohm. ELECTROCOMPANIET PI-1 vůbec neznám ale hlavně bych rád nový přístroj né zesilovač kdoví z kolikáté ruky a nejasným původem. S tím DPA222 to je podobné, nový nekoupím jedině si ho doma složit což nedokážu.

Marantz PM 8005 to byl ten zesík s kterým to hrálo nejlépe a já ho neuváženě prodal, kdyby někdo věděl kde koupit nový dejte mi prosím vědět.
Foobar> USB > Pro-ject DAC BOX S2+ > Audioquest Tower > Creek Evo 100A > Dynavox PS > VMA II-S
Sowa
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Vagi 31. 7. 2019 20:56

Sowa píše:ale hlavně bych rád nový přístroj né zesilovač kdoví z kolikáté ruky a nejasným původem

Já osobně to mám obráceně. Po pár přešlapech s novými přístroji jsem se jal kupovat z druhé ruky kvalitnější kousky a nelituji.
Nicméně, každého věc.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sowa 31. 7. 2019 22:36

Jasně tomu rozumím, sám jsem to zkusil. Mě ten kolotoč výměn už přestal bavit. Tohle už musí bejt kup na jistotu, proto chci novej přístroj. Pokud ještě seženu ten starší model PM8005 ten je ověřenej tak to bude konečná a kolotoč se nadobro zastavil.

Zkusil jsem ten Elektrofresh tak uvidím zítra co mi řeknou. U Hifipartnera mají nějaký demáč.
Naposledy upravil Nick Cave dne 31. 7. 2019 22:59, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje
Sowa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 1. 8. 2019 07:01

Doufám, že to tady ještě čte Denis30 (a nečte Denkez).
Sowa je ukázkovým příkladem toho, že zdaleka ne každé roprosoustavy dokážou hrát dobře s každým zesilovačem.
Poslech vybrané kombinace je pro rozhodování nejdůležitější.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků