65" OLED za 50-60tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod emes16 25. 6. 2019 18:45

TV je zabalená a zítra ji pravděpodobně odvezu od EW. Nijak bych LG ale nezatracoval, celkem se mi ta hodina používání s ní líbila, všechno bylo pěkně svižné, funkční... :-]

Vážně přemýšlím, že do ní půjdu znova -> věřím, že jsem měl jen smůlu na špatný kus.

Blbé je, že jsem ji kupoval ve víkendové akci, kdy na ni byla 11% sleva a teď bych ji kupoval za plnou... :-\ . Možná si naivně myslím, že v servise by mně vyměnili kus za kus a mám tak trochu dilema jakou cestou jít...tj. servis a Tv za původní cenu anebo vrátit a koupit za plnou (extra 6tis.)
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vavrekj 25. 6. 2019 19:07

ja este mam pripadne tych 11 percent keby si chcel , objednal som si u nich totiz panasonic 65FZ950 a pondelok mi volali ze uz ho nemaju ani nevedia u dodavatela zohnat ze si mozem vybrat nieco v uhlopriecke 65 a viac a zapocitaju mi zase tu zlavu 11 percent

-- 25. 6. 2019 20:13 --

u EW vela stastia , mne sa tam uplne uz moc kupovat nexce , zo vsetkym maju problem ...

pred rokom som tam vracal v 14 dnovej lhote tablet a to bol porod ...

najprv ze to musia skontrolovat tak to vybalili prezerali pod svetlom , pak to zapli ci to ide,
pretoze im sa musi vracat vyhradne plne funckne zariadenie a pak mi este oznamili ze to musia poslat na posudenie do dakeho ich servisu , tak ja na nich ze jaky maju problem ? tak prej ze som mohol ten tablet utopit , prehriat a podobne a oni to nepoznaju ze to spozna servis, tak im vravim ved sa pozrite na tablet je jak novy, " no to my nemuzeme vjedet co ste s tym delal to zjisti servis "

25 dni som cakal na vyjadrenie a peniaze ....

zlaty MALL.cz ... co s tym je ? nevyhovuje ? OK tak cislo uctu .... a je to :-) do 3 dni peniaze spet
vavrekj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emes16 26. 6. 2019 11:11

S tou případnou slevou mě to zajímá, máš SZ :)

25dní?..v obchodních podmínkách jsem četl do 14ti dnů tuším.

Jinak jak si čtu zkušenosti lidí s reklamací v EW, tak je to prej slušná katastrofa...
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emes16 26. 6. 2019 20:58

Dneska jsem byl TV vrátit v nejbližší prodejně (Zlín-Malenovice) a všechno proběhlo úplně hladce. Personál byl velice korektní, TV rozbalili a zkusili zapnout, zjistili, že nejde (překvapivě) a nabídli mi buď 1) vrátit peníze, 2) v ceně tv si vybrat jinou anebo 3) vyměnit za stejnou.

Zvolil jsem 3. variantu. Má přijít předběžně v pátek (musí ji nechat dovést z prodejny v OV). V pátek teda uvidím, co to bude zač..
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod emes16 9. 8. 2019 18:15

Aby tohle vlákno nemělo otevřený konec, tak přidávám moje dojmy po několika týdnech používání.

Plusy:
- opravdu krásný obraz jak ve 4K, Full HD tak HD
- barvy v HDR
- samozřejmě černá barva
- design
- operační systém, je rychlý, přehledný -> prostě skvělý :tleskani
- interní video přehrávač - zatím přehrál opravdu vše, co jsem mu předložil
- nastavení titulků

Zápory:
- HDMI ARC neumí DTS HD MA, TrueHD...což je opravdu velká škoda, protože jinak by nebylo absolutně třeba externího přehrávače
- pohyb ve filmech by mohl být opravdu lepší. Než jsem si pořidil tuto OLEDku, tak jsem považoval zvládnutí pohybových scén za něco zcela samozřejmého. Nějaké sekání, artefakty atpd. jsem nevěděl že existuje :-| . Předchozí tv byla pravda LED Sony Bravia...a také nevím jak jsou na tom s pohybem jiné OLED. Ale tady ať nastavím v TruMotion co chci, tak nikdy to není uplně dle mého gusta, dokonalé.

Na závěr ještě přidám pár fotek uniformity (foceno v režimu Dark Room a nastavení dle Rtings), bohužel jen telefonem...řekl bych, že to bude průměr.

IMG_20190702_223925.jpg

IMG_20190702_223743.jpg

IMG_20190702_224001.jpg

IMG_20190702_223615.jpg
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 8. 2019 09:10

emes16 co jsi tedy nakonec zvolil za TV?

//Aha... takže nakonec je to zřejmě LG OLED65C8PLA :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 10. 8. 2019 09:17

Obrázky máš pěkné ale ještě jsem to při běžném provozu nezaregistroval. DTS není v TV takřka potřeba ani si nepamatuji kdy naposled jsem měl nějaký obsah s DTS. Ano některá videa na YouTube se trhají nebo jsou drobné artefakty kvůli nestandardnímu snímkování v běžném TV vysílání z jiných kvalitních zdrojů nepozoruji.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod emes16 10. 8. 2019 17:35

Mgx: Ano,nakonec je to LG OLED65C8PLA

Mclaren F1: Já mám celkem dost DTS HD Master Audio filmů...a rozdíl oproti "obyč" DTS nebo DD je teda obrovský...A novější 4K HDR filmy jsou většinou v TrueHD, Atmos....takže také smolík. Jediný způsob bude patrně ten externí přehrávač. Tady se ale trochu obávám , jestli můj receiver (Anthem MRX-310) zvládne 4K pass-through ...budu muset vyzkoušet.

Co se pohybu týče, já to teda pozoruju hlavně (bohužel) u filmů (24p)...momentálně mám nastavený TruMotion na User(4,10)...a furt to není ono :hm

Jaké nastavení TruMotion (pokud vůbec) používáš ty?
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 10. 8. 2019 18:21

Já to mám vypnuté na všech vstupech. Ale hodně prý používají True Motion na user( 2, 9) .
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 8. 2019 19:29

Nebe je modrý, voda je mokrá a filmy se mají sekat (24p)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod emes16 11. 8. 2019 18:41

...filmy se mají sekat.

Proto každý výrobce vyvíjí algoritmy jako TruMotion, Motionflow atpd, aby to eliminoval :D
emes16
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2019 18:48

Kdo chce, ať si klidně nechá filmy naprosto nepřirozeně skákat a sekat. Když vidím, jak kluci kolem hrají fotbal a běží - běží plynule. Balón se kutálí plynule. Nikde se nic neseká. Chci mít na panelu reálný obraz, ne nějakou umělotinu, kterou si někdo vymyslel, protože to tak mělo být nebo se mu to tak líbí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 8. 2019 06:59

Akorát film není realita. Film je umění. Když vysílají fotbal, hokej, talkshow..., tak to je realita a je to plynulé, protože je použita při natáčení jiná kadence snímků za sekundu.
Elektronická muzika taky nevyužívá reálné nástroje, na které běžně hudebníci hrají. Prostě je to žánr a hotovo.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 12. 8. 2019 08:30

Teď už debata zase ale směřuje k tomu jak vypadá sport a jiné živé vysílání na 50hz a 100hz TV, při každé návštěvě u rodičů kteří mají 50hz TV a sledují zrovna nějaký sport tak je to čiré zoufalství. Ale jak už jsem psal True Motion mám vypnuté ve všech režimech jelikož to 100hz panel zvládá pro mou potřebu dostatečně.
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 12. 8. 2019 10:34, celkově upraveno 1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 12. 8. 2019 10:13

indeshit a znovu... to, že Tobě vyhovuje sekání filmu neznamená, že dalšímu nepřekáží. Neustálé omílání toho, jak Ti co vyhovuje, nemusí vést k přesvědčení druhého, že se jedná o správný směr. Jedná se pouze o Tebou vnímaný subjektivní pocit. Bohužel přesně takto se lidé chovají. Někdo jim sdělí... tuto volbu nezapínejte, obraz je pak špatný a oni ho poslechnou. Následně se trápí, protože sledovaný obraz není takový, jak by si ho přáli mít.

Velmi úsměvné mně přijde, jak píšeš, že film je umění... a tak vlastně naznačuješ, že se sekat má, protože umění :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků