Android TV [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MachrCZ 11. 8. 2019 23:16

Ahoj, nenašel jsem zde toto forum, tak si ho dovolim zalozit..

Ucim se ted s Android TV a dulezita otazka - kdyz si stahnu appku, ktera neni ve storu a nasledne ji nainstaluju do TV, kde tu aplikace sakra najdu? V aplikacich neni v oblibenych taky neni.. nemam poneti, jak tu aplikaci mam spustit.. Nevi nekdo?

Díky
Naposledy upravil MgX dne 12. 8. 2019 12:36, celkově upraveno 1
Důvod: Mírně upraven název vlákna.
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 12. 8. 2019 07:07

No dolezite je aj napisat aky mas TV.
Na Philipsoch je to tak ze ked si nainstalujes app zo storu a nainstalujes ju do TV tak ju najdes cez Nastavania-Vsetky nastavenia a potom Aplikacie.A tam niekde je.Som v praci teraz ale takto ju potom aj ja najdem sa mi zda.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 12. 8. 2019 08:22

Mam Sony AF8 a aplikace nachazim v Aplikacich v Menu nebo primo na ovladaci je prime tlacitko APPS, tam se dostanete rovnou.

O cem bych se potreboval poradit, je to, ze nekolikrat se mi u me TV stalo, ze se nezapla. Nedeje se to kazdy den, ale obcas mi trva az 10 minut nez se zapne.
Podle mne je to problem Android TV Oreo. Kdyz se nakonec zapne, objevi se logo Androidu Oreo nikoli TV kanal jako obvykle.
Nevite nekdo, jak se tomu da predejit?
Diky za odpoved.
Refael
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MachrCZ 12. 8. 2019 10:37

Aby bylo tema smysluplne tak doplnim par tipu do zacatku, co jsem ted resil posledni dny:

Prochazeni souboru na ANDROID TV:
Vyresil jsem pomoci aplikace Solid Explorer, kterou jednoduse lze stahnout v google storu v TV, ackoliv jsem neprisel na to, jak v teto aplikaci kopirovat nebo mazat soubory..

Ovladani Android TV slozek z PC:
Za me zatim nejuzitecnejsi aplikace WiFi file explorer - appka se otevre v TV, vyskoci Vam IP adresa a tu zadate na PC do prohlizece a jste razem ve slozkach android TV a tady uz lze jak kopirovat, tak i mazat! Pro me hodne dulezite na vytvoreni slozek pro knihovny pro KODI

Sdileni multimedialnich souboru z PC:
Tady jsem pouzil program Serviio - pouzitelne kdyz mate v PC film a nemate treba HDD kam ho prehodit, skrze tento program si tak prehrajete film z PC, staci byt na stejne síti v domácnosti.. Bohuzel jsem zas neprisel na to, jak kopirovat treba ten film do TV atd..

A dalsich milion veci budu furt resit, pac je to fakt boj.. ted teda ty aplikace nasel jsem na to v google storu v Android TV program - TV App Drawer - ale stoji 80Kč, nicmene dle popisu by se melo jednat o aplikaci, ktera umozni konecne zobrazeni aplikaci ze tretich stran na domovske strance androidu..

Doplnil bych další otázku na Android TV:

Jelikož mám Philips 58pus7304 - má moje televize službu zvanou Google Chromecast - něco jsem o ní četl a mělo by se jednat o sdílení multimediálního obsahu přímo do TV, vlastně se TV změní v promítačku, výhoda je jasná, žádné kopírování nebo sdílení souborů.
Jak tato služba funguje? Musím si stáhnout do svého Android telefonu nějakou aplikaci, přes kterou toto funguje? Mohl by mi to někdo prosím trošku vysvětlit?
Když to dám na jednoduchém příkladu, mám fotky a videa nahrané přes foťák v telefonu a chtěl bych je ukázat rodině na velké TV ve 4K rozlišení - jak?
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Kaniiisek 12. 8. 2019 11:32

Mohu se zeptat, jde Vám někomu na android Tv aplikace O2tv?
Naposledy upravil Kaniiisek dne 12. 8. 2019 12:23, celkově upraveno 1
Kaniiisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 8. 2019 11:35

V telefonu
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachrCZ 12. 8. 2019 12:42

O2 TV jsem spustil na TV skrze internetovy prohlizec.. v kodi ani nijak jinak se mi ho rozchodit nepovedlo :(

-- 12. 8. 2019 13:44 --

gustoh píše:No dolezite je aj napisat aky mas TV.
Na Philipsoch je to tak ze ked si nainstalujes app zo storu a nainstalujes ju do TV tak ju najdes cez Nastavania-Vsetky nastavenia a potom Aplikacie.A tam niekde je.Som v praci teraz ale takto ju potom aj ja najdem sa mi zda.


Díky za radu, vyzkousim po praci a lze to pak nejak dostat na domovskou obrazovku do APPs?
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 12. 8. 2019 17:09

Tak aplikace nahrane externe pres .apk jsou mezi systemovejma aplikacema v nastaveni Android TV - pohodlnejsi forma rozhodne doporucuji stahnout z google store program Sideload Launcher a v nem jsou snadno dostupne vsechny tyto appky...


Ted dalsi problem - mam aplikaci ADM (Advanced Download Manager) a rad bych si nastavil v Android TV slozku stahovani do tohoto programu na muj externi HDD, ktery je pripojen k TV. Složku s diskem jsem našel, nicméně nemohu kliknout na OK po vybrání jakékoliv složky na disku - zřejmě Android TV externí HDD blokuje a nelze tak na něj zapisovat nová data.. Jak to lze povolit? Neví někdo? Viz screen:

https://ctrlv.cz/Rgon
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 12. 8. 2019 17:31

U AndroidTV lze prehravat primo z zdilenych slozek v PC, pomoci VLC, Archos, Kodi nebo jineho prehravace... netreba se patlat s DLNA (Serviio).
Kdyz uz nejake komplexnejsi reseni tak bych se zameril na mediaservery jako Plex/Emby
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 12. 8. 2019 19:14

A nevíš jak nastavit složku pro stahování v AMD na ten externí HDD?
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 12. 8. 2019 19:59

Ne, nepouzivam ATV na to k cemu neni urcena... stahovani atd. resi NAS, TV je pouze prehravac.
Taktez neresim neoptimalizovane aplikace s telefoniho Androidu ale pouzivam ty oficialni ze ATV Play Store... stejne je nelze rozumne ovladat...
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod FranTv 14. 8. 2019 14:31

Aplikace:
- souborový manažer, dva panely, mazání, kopírování, instalace, ...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lonelycatgames.Xplore&hl=cs

- přidání zástupce (resp. spouštěcí ikony) aplikace instalované mimo Google play na hlavní obrazovku (Home)
https://www.apkmirror.com/apk/felker-tech/tv-app-repo-android-tv/#description

- změna funkcí tlačítek na DO
https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton&hl=cs

Bylo zde již několikrát doporučováno, jen v jiných tématech, teď tedy zde, kam to patří... ;-)
FranTv
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 20. 8. 2019 15:48

Hezky díky moc :) urcite vse vyzkousim!
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod MachrCZ 20. 8. 2019 19:34

Jaký prohlížeč používáte v Android TV?

Prohlížeč používám defacto jen na O2 TV, která mi jinak nejede :(
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Honek_ 21. 8. 2019 06:39

K té O2 TV (která včera mimochodem na fotbal úplně zkolabovala) - mám sice Sony, ale v Kodi O2 TV funguje, tak bych čekal, že pojede i na Philipsu. Instaloval jsem v Kodi doplněk O2TV Go, který je obsažený v repozitáři Kodi CZ/SK. Pak je tu ještě druhá možnost, a to instalace aplikace O2 TV (.apk) a její spuštění přes HALuncher. To je ale celkově složitější i na ovládání (nutno myší). Jinak když jsem zkoušel přes prohlížeč v TV, tak mi nešel zvuk, což je mám pocit nějak blokovaný ze strany O2.
Honek_
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků