Nová LED TV - Sony 2019 vs Samsung 2019

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nokáč 11. 8. 2019 20:45

Ahoj,

Na fóre je spústa super informácii.. hodně mi pomohlo rozhodnúť zda LED alebo OLED.. dík.

Chcem kúpiť TV, kludne trochu priplatiť nech to chvílu vydrží, nejak som sa rohodol, ale keďže som začal loviť v 2019-kach, tak je málo uživatelských recenzií, a neviem zda moje závery sú OK a bodlo by počuť aj opačný názor
Pred piatimi rokmi som pri výbere (Samsung) chyboval.. hlavne kvoli zvuku (ARC do extern.receiveru - len stereo)

Zatial som zvolil Sony XG9505
- OLED nene, hodne svetlý obývak .. jas na prvom mieste
- XG95 už má eARC, externý zvuk. dostane Atmos, jupí (Apple TV).. Samsung má stále len ARC a divné vysvetlenie prečo to je tak
- Sony má ale priemerné pozorovacie uhly - samsung by mal byť o triedu lepšie, zatial neberem ako TOP prioritu
- má Android , čo berem viac ako nevýhodu ako výhodu.. hádam je ten procesor fakt už dostačujúci ..
- na druhej strane, mna moj starý Samsung (5 rokov) čo sa týka SMART aplikácii hodně sklamal - divné prostredie a neaktulizované a nefunkčné apky - neviem asi o žiadnej použitelnej .. netuším ako na tom je aktuálna rada - ale mám obavy vačšie ako z rýchlosti androidu
- prirodzenejšie farby ako samsung

Poprosím o názory, predsa len som trojdnový rychlokvasený "odborník" - a 5 rokov stará TV je niekde inde ako tie súčasné

PS - použitie : filmy z Apple TV, dalej XBOX , domáce fotky - hodne, domáce 4k videa.. , filmy na NAS, Horizon GO od UPC, steamLink streamovanie z PC, neviem zda na TV pripojím gamepad ??

Dík moc
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 12. 8. 2019 06:45

Ahoj, mám asi 5 měsíců SONY KD-65AF8 (OLED model z roku 2018), ale má Android 8, takže snad ti mé zkušenosti k něčemu budou. Do TV lze nainstalovat přímo aplikace SteamLink a funguje s XboX One PC ovladačem přes Bluetooth připojení (https://www.alza.cz/gaming/xbox-one-wireless-controller-bezdratovy-adapter-pro-windows-10-d5278390.htm). XboX ovladač pak lze použít i na ovládání TV. Na filmy ze sdíleného disku na PC používám KODI a zatím jsem s tím přehrál úplně všechno. Nevím, jak je to s aplikací Horizon GO na Android TV.

Před koupí jsem se také Androidu bál, četl jsem např. že přepínání TV programů trvá strašně dlouho, ale toto já na své TV nepozoruji. Za mě tedy Android TV palec nahoru.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 8. 2019 09:42

Samsung nemá podporu pro Horizon (UPC) aplikaci.
Na Sony by teoreticky mohla fungovat.

Samsung má skvělý Netflix, HBO GO, Amazon Prime Video, Sledování.TV a další. Lepší obraz. Lepší ovladač (Sony teda pro rok 2019 konečně ovladač aktualizovalo, z toho starého bakelitu, ale pořád je to zmatené). Rychlejší a přehlednější operační systém, co si sám Samsung píše.

Za mne palec nahoru.

Ale lidi mají různé potřeby, viz "Na filmy ze sdíleného disku na PC používám KODI" -- toto třeba nechápu. K čemu si stahovat (krást?) filmy a koukat na ně 10x, když máme 4k/HDR streaming? Ale každý to máme jinak, no.

A nová řada TV se vyplatí koupit vždy až za rok, až poklesne o 30-40% :-) Ty změny jsou z roku na rok marginální, neopodstatňují ten cenový rozdíl.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokáč 12. 8. 2019 18:00

dík za postrehy

- potešilo ma že by nemal byť problém s párovanim gamepadu z TV.. na Stea-um mám pár hier, ktoré nemá XBOX - alebo sa mi ich nechce opakovane kupovať - a bude super si ich zahrať na velkej obrazovke

- dík za postreh k androidu, dúfam že to bude OK, stále mám pocit že pre google je to nejak okrajové,
ešte to skúsim porovnať side by side, asi ma naozaj Samsung lepšiu ergonomiu..ale budúcnost by mala patriť Androidu ?!

- čo sa týka ovládača, to je moja najvačšia výhrada k Sony, nedokážem pochopiť, prečo je taký problém vytvoriť jeden ergonomický ovládač ala Samsung alebo LG, a k nemu dodať hnusný plasták pre zložitejšie nastavenie. Vobec ten fakt, že do bluetooth sa to musí dodatočně prepnúť, inak je to stále IR

- čo sa týka obrazu, SONY vs SAMSUNG, tam čo človek , to iný názor.. muja skúsenosť so Samsungom obecně, nielen TV, rád použiva barvy .. trochu to uchádza realite.. ale najdem predajnu kde sa mi podarí do nich narvať rovnaký obsah (fotky a 4k video) a mrknem
Nicméně dle odborných recenzií, je viac výhrad k SONY.. sú typu : famózný, fantastický obraz , až na .. a následuje menší výčet závažnejších nedokonalostí .. to ma trochu znervóznuje, a plánujem zobrať svačinu a poriadne to niekde v obchode otestovať

- stále mám tri zásadne výhrady voči Samsungu..
- že je to Samsung.. hodne som mu veril, nakupil od nich čo sa dalo.. a potom zistil že telefón nedokázal streamovať do TV Samsung.. že si pustím na ONKYE len stereo, pretože chcem mať jeden ovládač a atď.. zaprisahal sa Samsung nikdy viac.. samozrejme, som ochotný to prehodnotiť ak tp bude dávať zmysel
- externý zvuk a eARC.. chcem DOLBY ATMOS a skrze Samsung je to neistá = skoro nepriechodza cesta cesta.. nechápem prečo ostali u ARC
- aplikace - čisto moja skúsenosť, napr. Spotify, na Samsungu (starom) nepoužitelná stará, neaktualizovaná.. aktualizácie rozhadzovali oblíbené aplikace.. naštastie som mal až jednu .. rádio..
HBO GO otravovalo nezmyselným PINom, tak som ho prestal používať..
Niektoré aplikace zmizli.. neviem zda by fungovali 4K videa z Youtubu

- inak k poznámke ohladne zfilomov z NASu.. mám tam nejaké staré filmy, ktoré sa mi nechce kupovAť na APPLE TV, alebo tam nie sú.. nicméně nové a novšie, ale i pár starších v zlave jednoznačne kupujem / požičiavam.. 4K stahovať už ani náhodou
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 8. 2019 20:51

Jaká velikost?
Jak píše Radek, tak nové modely mají cenu značně vyšší, i když kolikrát ten příplatek za to nestojí. XF9005 není nijak horší než XG9505, ale přitom je značně levnější - pomyslný poměr cena/výkon je u ní extrémně lepší. To samé platí pro Samsung, kde třeba Q8DN je extrémně lepší poměr cena/výkon, než Q80. Čas tomu půjde naproti a FancyTV tomu může jít spolu s časem ještě více naproti :) (zejména na Samsungy TOP ceny, ale umí i Sony), ale záleží, jak to hoří.

Vše má své výhody a nevýhody:

Nové Android TV od Sony jsou po stránce funkčnosti a rychlosti systému perfektní- navýšená RAM paměť oproti předchozí generaci (XF9005) je znát. Výhodou je i KODI, pokud člověk stahuje filmy. Zmíněná přirozenost barev je jen tvůj subjektivní názor. Vše je o nastavení a tvrdit, že Sony má přirozenější barvy, není objektivní. Možná je má na prodejně ne tak přepálené, ale doma si každý může nastavit jak chce a navíc prodejní režim se po vybalení TV z krabice doma nezobrazuje defaultně.

Samsung má zase výhody v tom, že aplikace Apple TV je součástí. Pokud vybereš Q80, tak získáš nejenom obrazově lepší model, ale zároveň bude mít i značně lepší úhly, o kterých se zmiňuješ. Bude i značně levnější než XG95. Systém Tizen je sice aplikačně chudší oproti Android TV, ale zase ten chod je jednoduchý a zaujme spíš TV diváka. Při EPG vidíš obraz z tuneru, při homescreenu taky vidíš, co dávají /co si přehráváš. U Androidu, když dáš homescreen, tak se ti vypne zvuk i obraz. Problém u Samsungu může třeba nastat při přehrávání starých filmů často v .avi , protože nepodporuje divx a xvid a jiný než defaultní player do nich nenahraješ. Dá se samozřejmě obejít přehráváním z PC například.

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1 - tady máš duel obou modelů.

Navím jak Sony na Slovensku, ale v Čechách má jednoznačně lepší zázemí a servisní podmínky Samsung. Pokud se tv posere, tak stačí jen zavolat na infolinku a nahlásit poruchu. Pokud máš autorizovanou distribuci (což operátor(ka) na lince dle sériového čísla pozná), tak u Samsungu posílají servisáky k zákazníkům domů, aby pořešili věc na místě. V případě Sony musíš být z Prahy nebo Brna, aby byl realizován pouze svoz. Pokud nejsi ani z jednoho zmíněného města, tak máš sice na svoz taky nárok, ale TV nesmí být větší než 50" a musíš mít i origo krabici, takže mnoho zákazníků je ze hry. Musíš tedy porouchanou TV do servisu sám odvézt na své náklady, nervy a čas a pak si pro vyřízenou zakázku i sám jezdit - lahůdka. Samozřejmě všichni si přejí, aby TV šlapala. I já ti přeju, aby šlapala jakákoliv TV od libovolné značky, ale častokrát i na toto se vyplatí vzpomenout. Kdo prodává TV, tak mi jistě dá za pravdu. Dneska je to prostě spotřební zboží.

-- 12. 8. 2019 21:57 --

Jinak SteamLink je sice komfortní a gamepad může připojit rovnou k TV, ale kvalitou zobrazení to přímému napojení TV na PC nemůže konkurovat.

Starej dobrej kabel. U SteamLinku je kvalita až na druhém místě.

-- 12. 8. 2019 22:49 --

https://www.samsung.com/cz/mojeqled/ - obrovská výhoda

Podobně jako ve světě aut, tak koupě Bavoráku ti taky nezaručí bezproblémový provoz po dlouhá léta oproti koupi 10x lacinější Škodovky Fabia. Prostě je to spotřebák a podělat se může jak Samsung, tak i Sony, či cokoliv jiného. Tahání se po servisech není zrovna top, co si budeme povídat, že.

Prostě každý model TV má své pro a proti. Neexistuje vítěz ve všech disciplínách najednou.
indeshit
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků