Repráčky na hry a filmy

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hbboy 14. 8. 2019 23:40

Domácí kino za 60000 mám v obýváku. Fakt k pc mi to staci
Přílohy
IMG_20190814_224741_resized_20190815_123615105.jpg
IMG_20190815_003429_resized_20190815_123614956.jpg
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juan2 15. 8. 2019 01:56

Ahoj, taky o nich k pc přemýšlím... Chtěl bych se zeptat když jsou zapnuté vydávají nějakej "šum-brum"? Nemusí to být moc slyšet a někomu to nevadí ale když je večer klid tak mě to vyloženě obtěžuje...
Juan2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 05:48

Poslouchal jsem flac soubory hudby, zkoušel need for speed, pak hrál prince, líbili se mi různé detaily u hry co bylo slyšet.

Nevím jak nastavit vzadu ty basy a výšky, trošku jsem to podle sebe posteloval. Uživatel co má na bazaru ty drazsi 4.5 mi psal, že prvních 100 hodin byla hrůza, pak se rozehrali a bylo to ještě lepší. Ať je dám trošku od zdi, zadní basreflex a podložím.

Myslím si, že každé musí být chvíli zapnuté a že se třeba ten zvuk vážně ještě zlepší, i když už teď jsem spokojený

No právě u těch mackie psali v recenzích, že brum občas mají. Včera v imuzik, kde jsem je kupoval mi řekli, že občas někdo volá a chce ty mackie opravit, ale že to nikdo nedělá. U této značky že prý snad žádnou reklamaci ani neřešili.

Jsou naprosto tiché, žádný brum nevydavaji na základní desce MSI z87-g45 Gaming se zvukovým kodekem 1150.

Doporucite někdo dobrý přehrávač na flac hudební soubory. Zkoušel jsem Winamp, pak to co je ve Windows a každý hraje jinak.

Jinak jsem zkoušel se synem trailer Ryhle a zběsile 9, mám je fakt jen na stole necelý metr od hlavy a subwoofer mi nechybí, pri filmu u mě spokojenost, akorát hlasitost tak na čtvrt až třetinu, malá roční sousedka spí - ((( zvuk u domu super, se subwooferem by byli maximálně lepší vystřeli

Měl jsem je podložené namirene na mě, teď jsem je zase položil viz foto. Uvidím budu testovat, je to dost peněz na repro k pc, ale vracet je určitě nebudu.
Přílohy
IMG_20190815_063543_resized_20190815_063726480.jpg
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 8. 2019 10:18

No.. za mín nic neseženeš si dovolím říct.

Máš v nich kvalitní zesilovač, kvalitní design, dvě pásma, 4 krásný membrány, dřevotřísková deska, sametový nátěr, ovládací čudlíky, kabely, funguje to ihned...

Za kolik to vyrobíš a prodáš? -)

To prostě musí bejt drahý -))

Jinak jestli máš dobrej setup poznáš podle toho, že to hraje skvěle i potichu, nikoliv nahlas :)
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 10:48

Já jsem rád že jsem je koupil. Hrají super i potichu.

Jenže nejdřív jsem pustil přes Windows média player a zvuk pěkný. Ale pak jsem zkoušel bsplayer hlásil nejdou kodeky. Tak jsem nainstaloval kodeky a zároveň nějaký další prehravac, přes který byl ale zvuk lepší, přes Winamp zase horší. Proto přes co přehrávate flac hudbu, aby tam byl i equalizer?

Zvuk také záleží na zdroji flac, některé jsou super, nástroje, detaily. Některé někdo blbě převede a je to horší.

Blby dotaz jsou dřevěné? Ráno jsem na ně letmo sahal a povrch se mi zdál plast -)) večer to pořádně prozkoumam. Pro někoho může být 2500 Kč dost tak jsem to myslel. Synovi se hudba z repro líbí, ale rekl mi že chce raději novou herní myš. Tak nevím asi mu koupím obojí -)) pokud budou na bazaru do vánoc vyšší řada 4.5 možná zkusím i ty, abych viděl rozdíl. A necham si ty lepší -))) syn to neoceni. Ještě mi po prázdninách syn vrátí nový ips monitor, který teď testuje a koupím novou grafickou kartu a v zimě po večerech budu užívat grafiku, hry i hudbu.

Zvažuji k nim tyto podložky

https://www.rodel-audio.cz/produkty-pod ... etail-3341

V Praze jsem každý týden
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 8. 2019 11:16

To bude natiraná dřevotříska podle pohledu, ale máš to napsaný na krabici ne?

Kodeky? To dneska ještě existuje? -)
Kodeky jsem naposledy resil před 12ti lety... -o

Ja používam windows media player a VLC player...
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 11:28

No právě nevím, před 9 lety mi syn zabavil pc, takže jsem v tom trošku mimo.

Krabici ani repro jsem zatím nestudoval.

Ten vlc player zkusím

Co ty podložky? Aby to bylo namirene na mě? Včera jsem dal takový klacky, a pak to ráno jen položil na stůl. Myslím že natočené nahoru k usim hrajou lépe. Kodeky odinstaluji -))) i když pár let zpět mi nešlo nějaké video, tak vím že jsem instaloval i do notebooku kodeky
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 15. 8. 2019 13:12

Repracky maji mirit na tebe, rovnorameny trojuhelnik, podloz to mekou podlozkou kvuli vibracim, za repraky dej plato od vajec kvuli akustice -))

A na pocitac nainstaluj Win 7 a nemusis uz nikdy nic resit.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 13:37

Sorry jako ve všech počítačích mám nejnovější Windows 10 pro.

Zrovna jsem i 2 počítače nedávno prodal. Určitě Windows 7 už instalovat nebudu -))))

Ok tak sehnat někde podložku, myslel jsem koupit tyto abych to nemusel vyrábět -))) že by to stačilo. I když nějaký molitan od nějakého výrobku doma asi najdu.



Ty plata od vajec, jako celý? Mám repro asi 10 cm od zdi?
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekKE 15. 8. 2019 14:23

Hbboy : Velka PC skrina na stole ? A este vpravo, nacapena pri myske ? ... To mi nejak hlava neberie.... :D Ved to uplne nici komfort pri hrani.....
Ani nazvu tvojho nicku som nepochopil..... Povazujes sa za chlapca ?? Ci pouzivas synov nickname ?
MarekKE
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 14:36

No já nerozumím tobě. Můj nick mám 25 let všude
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 8. 2019 14:48

Na poslech doporučuji přehrávač Foobar2000 - umí kompletně obejít SW úpravu OS.

Sesitek píše:Repracky maji mirit na tebe, rovnorameny trojuhelnik, podloz to mekou podlozkou kvuli vibracim, za repraky dej plato od vajec kvuli akustice -))

To úplně neplatí a záleží na konstrukci daného reprosoustavy. Nicméně u malých monitorů toto pravidlo uplatnit lze. Také blízkost stěny "pomáhá" dohnat malý objem skříně. Najděte si nějakou dunivou hudební pasáž a experimentujte se vzdáleností od stěny v rozmezí 10–20 cm.
Akustiku v místnosti má smysl řešit hlavně v případě, pokud máte holé stěny, tvrdou podlahu a málo členitého nábytku. Problém poznáte tak, že jednou tlesknete a uslyšíte ozvěnu. Pokud zvuk zanikne okamžitě, je to OK. Také by mohl problém nastat v případě, že máte repro v rohu místnosti.
Ovšem plata vajec řeší rozptyl, ne pohlcení nežádoucích frekvencí. Na to jsou ideální akustické panely.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 16:21

Ok děkuji, prehravac zkusím.

Ten case mě také napadlo dát na druhou stranu možná že máš také pravdu, aby bylo víc místa na myš. Zkusim poresit
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hbboy 15. 8. 2019 20:29

Ten Foobar2000 vypadá solidně - díky za tip - hraji nějaké historické písně a hraje to luxusně, ani se raději v equalizeru nebudu hrabat -)))
Nyní Samsung galaxy S21 FE. Předtím Honor 20 PRO, Huawei PSmart 2019, Huawei Nova 3, Samsung S7, S6, S5, S3 NEO, LG G3S, LG G2, Samsung S3, Samsung NOTE 2, Huawei Y300, Huawei G300, Nokia 5230, předtím tlačítkové Nokie od dob paegasu.
hbboy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sesitek 16. 8. 2019 11:21

A podstavec pod monitor to asi bude chtít, pokud nemás 150cm. :)

Bohužel low cost monitory jsou posazené hodne nizko.

Oci by meli byt cca v horni tretine obrazovky.
Sesitek | AMD Ryzen 5 2600 | MSI GFX 1660 Ti Gaming X 6GB | Samsung SSD 860 EVO 250GB | Crucial Ballistix Sport LT 2 x 8GB DDR4 2400 | Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM | Akasa Eclipse 62 | EIZO 1920 x 1080 | GIGABYTE X470 AORUS GAMING 7
Sesitek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků