65" 4K TV pre HDR obsah

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PedroZV 14. 8. 2019 22:48

Ahojte, vyberám nový televízor pre HDR filmy, intenzívne už študujem tretí deň.

Od roku 2008 mám HDready plazmu Panasonic TH-42PX70E s ktorou som maximálne spokojný. 11 rokov dozadu bola veľká dilema PLAZMA vs LCD, najvačší rivali tej doby Panasonic Viera alebo Sony Bravia. Štúdiom, čo je lepšie, som strávil podstatne viac času :) Teraz viem, že som sa rozhodol správne.
* obraz nie je vypálený, kvalita obrazu vynikajúca, pozorovacie uhly vynikajúce, podanie čiernej farby vynikajúce *

Dnes hľadám podobné parametre od novej TV

Čo od TV očakávam?
- kvalitné zobrazenie HDR obsahu z externého zroja - napr. android box s KODI
- dobré pozorovacie uhly, ale zas spoza rohu tv nebudem pozerať :)
- dobrý upscaling (najviac bude využívaný pre klasické vysielanie HD 720p)

Na čo budem TV používať?
- klasike vysielanie, cez magio box, skylink alebo iný miestny poskytovateľ tv
- full HD / 4k obsah z youtube alebo lokálneho úložiska
- občas 4k HDR z externého zdroja - android box s KODI

Na čom mi pri výbere nezáleží?
- smart funkcie - nakoľko k TV budem používať 4K smart box, na smart funkciách mi nezáleží
- ozvučenie - budem riešiť soundbarom
- najnovšie technológie - skôr by som vyberal cenovo dostupnejšie minuloročné modely

Koľko som ochotný do TV investovať?
- do 1500€ pri 65" uhlopriečke

Môj výber TV:
- Samsung QE65Q8DN
- Philips 65OLED803
- LG OLED65B8
- Sony Bravia KD-65XF9005


Na fóre som našiel veľa informácii a prínosných príspevkov, no čím viac čítam, tým vyberám drahšie TV :D

pôvodne som chcel 55" do 1000€ ale má zmysel 4K 55" na 3m vzdialenosť?

Pochybnosti mám trochu voči OLED panelom, bojím sa vypaľovania, no to isté sa vraveli o plazmách a doteraz mi 12 rokov funguje, žiadne vypálenie. No pri OLED som už v obchodoch videl vypálenie na vystavených TV. O mobiloch ani nehovorím..

A ešte.. má zmysel počkať na zlacnenie aktuálne výhodných "výbehových" modelov? Z Vašej skúsenosti pôjdu ešte nižšie, či skôr riskujem, že sa vypredajú a už nebudú dostupné?

Ďakujem za každú cennú radu :)

Peťo
Naposledy upravil PedroZV dne 15. 8. 2019 16:20, celkově upraveno 1
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod maro2455 15. 8. 2019 09:17

OLEDu a vypalovani se v Tvem pripade vyuziti nemusis vubec bat, zvlaste jestli se Ti na plazme po 11 letech nic nevypalilo tak na OLEDu s pokrocilym “cisticim mechanismem” vubec ne.
Jeste doporucuji do vyberu kouknout po Panasonic OLED, nemam sice osobni zkusenost, ale vim ze je obrazovou kvalitou dost vychvalovana, detailneji Ti popise mozna uzivatel MgX. Nevim ale zda to uz nebude pres Tvou hranici rozpoctu.

Osobne bych Tvuj vyber zuzil na Philipse 803 anebo Sony xf90. U obou je v tv android a muzes Kodi dat primo do tv, funguje to dobre.
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lolofon 15. 8. 2019 14:59

Ako mozes byt spokojny s plazmou, ktora ma rozlisenie 1024x768?? Ved to muselo byt zle uz v dobe, ked si to kupoval...
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 15. 8. 2019 15:11

Co? Na SD vysilani naprosto v cajku.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lolofon 15. 8. 2019 15:15

No, to je ako pozerat sa na platno cez sietku na okne ;)).
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PedroZV 15. 8. 2019 16:18

Lolofon píše:Ako mozes byt spokojny s plazmou, ktora ma rozlisenie 1024x768?? Ved to muselo byt zle uz v dobe, ked si to kupoval...


42" pozeram to z 2,5m, obraz je krásny, HD filmy sú ostré

lithrai píše:Co? Na SD vysilani naprosto v cajku.


teda skor HD 720p, ale myslim, ze niektore programy v ponuke skylink, magio,.. su stale v SD 480p
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod PedroZV 16. 8. 2019 15:33

ešte mám niečo z lacnejšich kandidátov

TCL U65X9006
- dnes som ho bol pozriet v elektre, obraz bol velmi pekny

Hisense H65U7A
- papierovo lepsi oproti TCL, ale obraz som nevidel

Sony KD-65XF9005 som nevidel, no vsetci si ho velmi chvalia, verim ze je to spicka v obraze v danej cene, je ale drahsi od TCL a Hisense o 600€. Osobne velmi náročný nie som. Má teda zmysel tak veľký príplatok pre víkendového diváka?
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2019 21:00

maro2455 píše:Jeste doporucuji do vyberu kouknout po Panasonic OLED, nemam sice osobni zkusenost, ale vim ze je obrazovou kvalitou dost vychvalovana, detailneji Ti popise mozna uzivatel MgX. Nevim ale zda to uz nebude pres Tvou hranici rozpoctu.


OLED Panasonic dost dbá na kvalitu nastavení obrazu. Proto profily, které tam jsou, mají barvy nastaveny velmi precizně. Podobně se snaží minimalizovat byť jen vznik dočasné retence. Vždy záleží na stylu použití televizoru a člověku.

Nenabídne ale rozsah prostředí, který dává Android OS v TV. Z druhé strany... apky lze do TV dostat z externího boxu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 17. 8. 2019 08:02

@PedroZV:můžeš mi prozradit,kde koupíš Philips 65OLED803 do 1500€?
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 17. 8. 2019 10:11

MgX píše:Podobně se snaží minimalizovat byť jen vznik dočasné retence.


jakým způsobem to dělají ?

a jak je u OLED zajistena stabilita barevneho nastavení v dlouhodobejsim meritku, kdyz je znama vec, ze OLED starne a u kazde barevne slozky jinou rychlosti, tj. postupne se barevne vyvazeni musi logicky zhorsovat (zrejme smerem k zelene slozce). ZKousel jsem k tomu neco najit, ptal jsem si i na jinych mistech, ale nikde jsem nezjistil odpoved.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 8. 2019 11:07

Na fóru, na webu, ale i na internetu je o tom celá řada informací. Tak si to zkus pohledat a načíst. Byl tu někde odkaz na dlouhodobý test vypálení OLEDů, který prováděla jedna zahraniční redakce. Myslím, že se tématu věnovali i na avmania.cz, kde se tento test zmiňoval.

Některé OLEDy mají čistící mechanismus, který se spouští ve standby. Dále jsou tam různé spořiče, které se sepnou po určité době statického obrazu. Anebo neznatelný posun pixelů.

Jestliže máš strach z OLEDu, kup si LCD a netrap se. Problém se statickým obrazem může nastat i na LCD.

Mimochodem - pro svůj konkrétní dotaz, mimo hlavní téma tohoto vlákna, sis mohl založit vlastní vlákno.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubo.p 17. 8. 2019 11:26

Do nedělě 11 % sleva na 65“ a větší TV v ElekroWordu Sony KD-65XF9005 33921 Kč,-, LG OLED65B8PLA 35591 Kč,-, Philips 65OLED803 40048 Kč,-.
Lubo.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedroZV 17. 8. 2019 15:50

tramin píše:@PedroZV:můžeš mi prozradit,kde koupíš Philips 65OLED803 do 1500€?

Keď som robil výber, bol vtedy niekde v akcii a kolo 1550€
PedroZV
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 17. 8. 2019 18:16

Referenční 4K/UHD HDR OLED TV.
Pokud hledáte špičkový obraz, jednoduché ovládání a výborný zvuk, tady je jeden z kandidátů Panasonic TX-65FZ950E.Je to sice model z roku 2018,ale za cenu za kterou se doprodává není co řešit.Jedná se o jeden z nejlepších televizorů ve své třídě a rozhodně stojí za to zvážit jeho nákup.Mám ho teprve krátce takže zkušeností není zatím tolik...Teorie je jedna věc a zkušenost z praxe druhá.Nějaké tv vysílání nemá cenu řešit pravé obrazové orgie nastávají až když pustíte opravdovou kvalitu. V tomto ohledu vždy bude mít navrch Ultra HD Blu-ray. Stejně jako byl etalonem kvality doposud Blu-ray, bude jím i nadále jeho nástupce. Fyzické nosiče mají mnoho výhod, volná ruka ve využívání vysokých datových toků patří k těm největším.Tady teprve tv ukáže svoje přednosti a nekompromisní kvalitu.
https://avmania.zive.cz/panasonic-tx-65 ... -tv#part=3
Zatím vybírám vhodný univerzální přehrávač Ultra HD Blu-ray,ale i Ultra HD videa na YouTube jsou super.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod mesab 17. 8. 2019 21:40

Zatím vybírám vhodný univerzální přehrávač Ultra HD Blu-ray

Taky vybírám, nijak nespěchám. Je to celkem jasný, Panasonic UB-9000 nebo Pioneer UDP-LX500. Nic jinýho pořádnýho není, tedy neznám. Eventuelně kdyby náhodou LX800 koncem 2020 v akci za 40 :D jdu do LX800.
mesab
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků