Audioquest Dragonfly

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 8. 2019 17:45

Radek, skusal si na tom S10+ v UAPP povolit HiRes driver ? Odkedy som tuto veci objavil, uz nenosim s mobilom Dragonfly. K tym CA Harmony asi externa vecicka tak ci tak patri, ale zaujimalo by ma, nakolko je to pre teba pocutelny rozdiel UAPP+HiRes driver vs. Cobalt.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 9. 8. 2019 18:51

TRANSPORT-mobil vs Dap,zkuste si nekdy poslechnout různé typy transportů.Kdysi jsem tvrdil,ze na transportu nezálezí,ovsem na své usi jsem poznal,jak daleko jsem od pravdy.
To samé jsem si myslel o kabelech k sluchátkům.
Zálezí jak na kabelu,tak i transportu....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 19:15

Souhlas s akburt. Na transportu záleží hodně. Poprvé jsem to postřehl na už bývalé FiiO X3 2nd, kdy jsem tentýž flac pustil z FiiO a pak z PC, kdy FiiO fungovalo jako USB DAC. Z PC mnohem lepší zvuk, lepší separace nástrojů a prostor a podstatně lepší výšky. Na PC byl linux, přehrávač Audacious a bylo to bitperfect bez převzorkování.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 9. 8. 2019 19:24

Pak je v tom FiiO prostě špatná implementace něčeho.

Pokud ti zařízení A a zařízení B správně rozbalí digitální stream a pustí jej do DAC, bit-perfect, nemohou se prostě lišit zvukově :) Jsou to nuly a jedničky, přesně definované.

Pokud nějaký rozdíl přesto slyšet je, musí být v implementaci jednoho z těch zařízení prostě chyby.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 8. 2019 19:30

A když srovnám další dva DAPy, tak je tam taky rozdíl ve zvuku. Když pošlu zvuk z iphone do HiBy R3 přes UPnP a následně do Mojo, pokud udělám totéž z ženina androidu a totéž z iMacu, a nebo to tam pošlu z NAS Synology taktéž je v každém případě zvuk trochu jiný v pořadí kvality iPhone, Android, NAS a nejlépe iMac (přehrávač Audirvana). Bitový tok je ve všech čtyřech případech stejný. Sice jsou to jen jedničky, nuly ,ale dost možná to nějak souvisí s časováním, jitterem atd.

-- 9. 8. 2019 20:33 --

Stejně tak bych dodal, že u Mojo připojeného k počítači je poznat, jestli je připojené přes optiku, nebo přes USB. Přes USB hraje líp, slyšet je to především v podání výšek.
Při normálním nesoustředěném poslechu je to samozřejmě jedno, ale slyšet to prostě je.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 17. 8. 2019 09:14

Zde je zajímavé srovnání vášek Audioquest:
http://archimago.blogspot.com/2019/08/m ... quest.html
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 8. 2019 09:39

Zajímavé srovnání a s překvapivým výsledkem. Díky.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 17. 8. 2019 14:06

Urcite je to zajímavé ctení,ale...Hudbu beru jako relaxacní zálezitost,ted jde o to,jestli jsme pri takovém poslechu tak dobrí,ze to uslysíme.
Mám Red a jsem s ním spokojený,odvádí svou práci skvele,verím,ze bych byl ale spokojený jak s Black,tak i Cobalt verzí v této cenové hladine.
Nejsem netopýr a HW vybírám,obcas radejí navýsím budget a vyplácí se mi to,nebo tomu verím.Neslysel jsem dalsí výrobky,ale verím,ze bych asi nedovedl odlisit radu zarízení pri slepém poslechu.
Jednoznacne ale odlisím Mojo a HUGO od RED.Chord má ,alespon pro mne hodne specifický zvuk,který se odlisí opravdu jasne.Ale také musíte pritlacit pri porízení.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 30. 12. 2019 22:13

Ach jaj,...chcel by som vyskúšať tidal v spojení s dragonfly red a nejako sa mi to nedarí. Hudba hrá len z telefónu a red svieti na červeno. No je niekde jednoduchý návod ako na to?..
Zatiaľ som si zaplatil na mesiac premium (6e),keď to nepôjde ,zrušíme to..
Ďakujem za odpoveď..
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 30. 12. 2019 22:45

Hi. podporuje tvoj telefon otg? máš dragonfly prepojený s telefonom káblom, ktorý je otg? :)
ak toto splňuješ tak potom pomože len usb player pro, tam sa prihlasis aj do Tidalu :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tifar 31. 12. 2019 10:03

Usb player už prihlásenie do tidal nemá.
Problém sa už vyriešil sám. Ani neviem ako. Uspal som uspp a dal tidal. Red svietil tak skoro červeno a rozbehlo sa to. Skúšal som reštart,a ide to stále. Neviem prečo to zrazu ide.
Dik za odpoveď.
tifar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 11. 1. 2020 16:05

rendyG píše:Tak z vlákna o T800 se nám stal spíš DAP/DAC talk :D

Zatím jsem E1DU přímo neporovnával s přehrávači, ale mám to v plánu.
.....
Jede mi bez problému jak na noťasu, PC, tak i na Oneplus 5T.
U některých mobilů ale může být problém s nedostatkem výkonu, kdy je třeba použít Y kabel s powerbankou.

Ahoj teď jsem se vrátil na začátek vlákna o Audiosense T800 a zaujala mě ta poslední věta v tomto příspěvku.
Není to možné vysvětlení, proč mi přijde, že DF RED hraje lépe přes PC/NTB než z mobilu?
Nejsem velký znalec, možná má doměnka je blbost, ale není to tím, že napájení v mobilu je slabší a DF RED není schopné dodat požadovaný zesilovací výkon?
Nemám žádnou power banku ani ten Y kabel abych to vyzkoušel, také možná na to má vliv SW přehrávač UAAP (mobil) vs. Foobar2000+AISO (PC/NTB).
Jinak nastaveno mám Bit Perfect mód.
Myslíte, že přidáním ext.napájení bych si pomohl? Mobil mám Xperii XZ1compact.

p.s. další zajímavost je, že běžnou hlasitost při poslechu na mobilu přes UAAP mám cca 20-30%, ale na PC/NTB ve windows jen 2 až 4% (1-2 stupínky z 50ti).
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mourners 11. 1. 2020 19:11

Zdravím.
Koupil jsem zánovní černou vážku k iPhonu.
Potřeboval bych nyní vědět jaký applý kabel potřebuji.
Na ofiko www mají napsáno, že doporučují lightning camera kit USB 3.0.
Ale já bych raději koupil starší generaci s USB 2.0 a to z důvodu, že se mi líbí víc.
Otázka tak zní, bude to s USB2.0 fungovat a nebo mám koupit tu novější a hold překousnout že je tlustší o dodatečné napájení?
Mourners
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abre 13. 3. 2020 10:02

jbajci píše:Zde je zajímavé srovnání vášek Audioquest:
http://archimago.blogspot.com/2019/08/m ... quest.html

Sam jsem chtel nahradit Rudocha Cobaltem.
Ale kdyz jsem zapojil JitterBug + Red a srovnal se samotnym Cobaltem, ktery ma mit funkcionalitu JitterBugu v sobe, tak Rudoch mi znel jasne lip a Cobalt jsem zase vratil.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 24. 4. 2020 13:25

Ahoj,

chtěl bych nějaká malý DAC ke sluchátkám a mobilu, případně když na nějaké menší akcičce hrajeme ze zesilovače, skrze jack-cinch a to buď z mobilu, či noťasu.

Byl mi přirozeně doporučen Drogonfly, ale také třeba Cyrus Soundkey. Prohledal jsem fórum a moc jsem k tomu nenašel, stejně tak na českém trhu. Ten by byl levnější, asi stejně malý, ale nějak jej nedokážu u nás nejít ke koupi. Je to již nějaká starší, ne moc dobrá a zapomenutá věc?

Podle značek ještě vidím FiiO či Chord, ale to už jsou větší kousky, k noťasu asi OK, k mobilu již méně.

Díky,
/Petr
Naposledy upravil pekr77 dne 24. 4. 2020 15:40, celkově upraveno 1
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků