Náhrada za starý CRT Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 8. 2019 13:06

Také nechci zakládat nové vlákno a tak se přidám zde. Také vybírám novou televizi jako náhradu za starý CRT Samsung + STB který ale neumí DVB-T2. Vzhledem k přechodu na DVB-T2 a blížícímu se konci DVB-T je na to už asi nejvyšší čas. Na obraz a zvuk nejsem nijak náročný. Vzhledem na přechod z CRT na LCD bude snad každá současně prodávaná televize mít o dost lepší obraz. Cenově bych se chtěl vejít do 10 000 Kč, ale čím méně tím lépe. Mým dost velkým favoritem je LG 50UK6300PLB. Našel jsem tuto televizi zde za 8801 Kč což si myslím, že je docela dobrá cena. Zajímá mne co si kdo myslíte o této televizi. Od televize budu sedět přibližně 2,5 m a tak zvažují jestli těch 50" nebude trochu hodně a nechtělo by to raději něco menšího.
Naposledy upravil Nick Cave dne 18. 8. 2019 22:20, celkově upraveno 2
Důvod: vyčleněno do samostatného vlákna
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 8. 2019 18:43

Obdobně laděných vláken je zde několik. Nízká cena se - bohužel - často rovná i snížené obrazové kvalitě. Ale kdo není náročný, proč ne. Bohužel uskutečněné kompromisy si musí kupující definovat sám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod borekz 19. 8. 2019 19:50

LG 4K bych nebral ze dvou důvodů: 1. falešné 4K, 2. nízký kontrast u modelu, který jsem viděl
borekz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 8. 2019 20:37

Záleží na co to je. Pokud na HD filmy, tak to bude vypadat skutečně líp, než CRT. Jestli na TV vysílání, tak tam se obávám, že ten propad naopak bude značný.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 20. 8. 2019 10:39

Pokud to není jen na filmy z BD přehrávače, tak si dlouhodobě myslím, že je lepší pořídit levnější TV a připlatit si za HD TV vysílání, než mít hodně drahou TV a koukat na ní na SD mazanice. Možností je dnes už spoustu ...
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 8. 2019 12:34

Ano to je pravda - skok z SD na HD je obrovský - to žádná lepší kvalita TV neudělá.
Hlavně vybrat nějaký VAčko, protože rozdíl oproti IPS je taky velmi znát, pokud tedy nejsou důležité sledovací úhly
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 8. 2019 12:41

MgX píše:Nízká cena se - bohužel - často rovná i snížené obrazové kvalitě. Ale kdo není náročný, proč ne. Bohužel uskutečněné kompromisy si musí kupující definovat sám.
Já televize nebo cokoliv jiného se nesnažím hodnotit podle ceny i když ta má občas na kvalitu produktu také vliv, ale rozhodně to není pravidlo podle kterého by se bylo dobré řídit vždy. Ta televize LG 50UK6300PLB se samozřejmě dá koupit v některých obchodech i za +/- 17000 Kč a nemyslím si, že by ta úplně stejná za +/- 9000 Kč byla o něco horší nebo měla méně kvalitní obraz. Já nepotřebuji pozlacenou televizi se spoustou různých funkcí které nepotřebuji a asi bych je ani všechny nevyužil. Nějaké kompromisy samozřejmě je třeba stanovit, protože ideální televize která by člověku vyhovovala v úplně všem asi neexistuje. Každý máme na televizi trochu jiné požadavky a jsme ochotní tolerovat každý něco jiného.

borekz píše:LG 4K bych nebral ze dvou důvodů: 1. falešné 4K, 2. nízký kontrast u modelu, který jsem viděl
Na LG televize mají lidí různé názory. Je dost takových kteří je kritizuji ale jsou i takoví co je docela dost chválí. Já ani příliš nevím co je to to 4K (nevyznám se v tom) a proto mne spíše zajímá jak kvalitní obraz u které televize je bez ohledu na to jestli má 4K falešné nebo ne. Ono asi ne u každého modelu LG to bude stejné a také bude záležet jak je ta televize nastavená a co zrovna se na ní přehrává.

stormborec píše:Záleží na co to je. Pokud na HD filmy, tak to bude vypadat skutečně líp, než CRT. Jestli na TV vysílání, tak tam se obávám, že ten propad naopak bude značný.
Tu televizi bych chtěl používat především na DVB-T2 a občas DVB-S2, nějaké videa z internetu a z DVD přehrávače nebo HDD. Nepatřím ale k lidem kteří tráví hodně času u televize. Televize není pro mne prioritou a ne vždy mám na její sledování dost času.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 20. 8. 2019 12:44

S tím VA panelem bych se až tak nezaobíral,byl jsem u plazmy zvýklý na pohled z boku,věřím,že ten pohled nebude pro všechny stejný,dnes mám VA-a nadšený nejsem,možná jsem udělal chybu a měl vzít 100hz IPS!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 8. 2019 14:21

A co těch přibližně 2,5 m od televize? Nebude těch 50" na tu vzdálenost trochu příliš a nechtělo by to raději něco trochu menšího?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 20. 8. 2019 14:25

50" LG stejně mají VA panel. Tak ji klidně vem. Nebo Philips 50PUS6503, 50PUS6703, Samsung UE50RU7172, UE50NU7172... Co bude zrovna levnější, jsou to srovnatelné televize.
Ale u televizí připlácíš hlavně za obraz, z funkčního hlediska se ty levné a drahé nijak zvlášť neliší.
50" je minimum na takovou vzdálenost. Klidně můžeš vzít i větší, Philips 58PUS6203 je teď za pěknou cenu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 8. 2019 16:10

Asi tu LG 50UK6300MLB nakonec koupím. Láká mne nejvíce a myslím, že za tu cenu za jakou se dá koupit toho umí docela dost a má dobré funkce. To, že je to model z roku 2018 mi vůbec nevadí. Tato televize se ale prodává ve verzi LG 50UK6300MLB a LG 50UK6300PLB a zajímá mne ještě jaký je mezi nimi rozdíl. Z toho co jsem prozatím zjistil by obě měly být stejné, ale ta MLB by měla být novější verzi než PLB. Nechce se mi ale příliš věřit, že by mezi těmito dvěma verzemi vůbec žádný (třeba i nějaký malý) rozdíl nebyl. To by pak asi to rozdílné označení příliš smysl nemělo.

Větší televizi než 50" rozhodně nechci, protože mám na ní omezený prostor. I těch 50" do prostoru kde ta televize bude je docela dost.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod petrvopal 20. 8. 2019 17:14

Soucasne LCD panely jsou u SD videi horsi nez moje stara multitouch Toshiba..Pokud SD videa tak bych lovil v bazarech lcd panelu,a nebo koupit starou plazmu ci zustat na CRT.
petrvopal
Junior

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 8. 2019 21:00

Televize z bazaru nebo starou o které nikdy předem nemohu vědět v jakém stavu je a jestli mi za měsíc nebo po půl roce ještě bude fungovat a kde záruka není žádná tak to je opravdu výborný nápad. :-) A zůstat na CRT který mi za nedlouho bez DVB-T2 bude k ničemu tak to je možná ještě lepší. :-)
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 20. 8. 2019 21:13

Dobrý den, řada 50UK6300... by měly být v rámci ceny dobré TV, mají VA panel, Direct LED:
https://www.displayspecifications.com/en/model/02f816e4
Test 49UK6300, ale ta má IPS panel:
https://www.televizniweb.cz/2018/12/tel ... ena-vykon/
Na Vaše požadavky a vzhledem k 50 Hz panelu by měla být vhodná sledovací vzdálenost 2,5-3m. To je potřeba zkusit, každý to vnímá jinak.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 20. 8. 2019 22:49

Dívám se na ty parametry a ta LG 50UK6300MLB by měla mít i analogový tuner. K čemu je v současné době ještě dobrý ten analog?

kvok píše:50" je minimum na takovou vzdálenost. Klidně můžeš vzít i větší,
Teď zde ve fóru v jiné diskuzi čtu názor, že:
Přiznám se, že čumět na 50" TV ze zhruba 2,5m je pro mě hodně drsně blízko :-)
Asi každý to vníma trochu jinak a jednoznačně se to nedá určit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků