Volba - Sony XF9005 nebo Panasonic ZF800

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 22. 8. 2019 19:37

A právě hodně lidí dělá tu chybu, dokonce na to už i výrobci upozorňují, že nenechají telce dostatečnou dobu pro provedení automatické údržby panelu v pohotovostním režimu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 22. 8. 2019 20:01

Někdy se tv přepne jenom do pohotovostního režimu svítí červení dioda,ale vetšinou se zapne údržba panelu a svítí oranžová dioda.Jinak tv vypínám pouze dálkovým ovladačem.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 22. 8. 2019 20:12

FZ800 provádí cca 5-8minutovou menší údržbu panelu,po cca 4hodin zapnuté tv,vypínat se musí ovladačem do standby režimu.Asi po 2000h provozu tv sama upozorní,že po vypnutí (ovladačem)provede větší údržbu panelu,která trvá cca 60-80min.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 23. 8. 2019 05:17

A jak je to s doladenim postupne ztraty vyvazeni barev - dela TV aspon castecne nejakou automatickou kompenzaci ? Nebo se to musi treba po roce provozu rucne doladit ?

Kazdopadne z toho plyne, ze super barvy FZ800/FZ950 jsou otazkou nove TV a postupne (a podle vyse uvedeneho testu pomerne rychle) to jde do kytek ...

-- 23. 8. 2019 06:26 --

RADU65 píše:Měl jsem oled LG 55EG910V.Před nedávnem jsem koupil do DK oled Panasonic TX-65FZ950E a ta plocha je super menší bych už nechtěl


Ja jsem ted zvyklý na 32" ze 3m, takze 55" z 2-2,5m je spíš až příliš - tím spíš pro běžné TV vysílání, kdy je na velké obrazovce vidět ta nekvalita a výsledek je horší než menší rozměr. Nehledě na to, že mi ani nevyhovuje příliš velký úhel pohledu, kdy oko nezabere celou obrazovku najednou. Mně prostě vyhovuje spíš menší úhlopříčka a kdyby byla možnost jít pod 50" byl bych radši.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 23. 8. 2019 10:02

bh69:
Musis sa ty rozhodnut co chces.
Pod 55" = zbytocne sa tu bavime o OLEDe. (to urcite vies, mas toho nastudovaneho "az az"...az to niekedy skodi :)
55" a viac = osobne by som ti odporucil OLED.

Na tvoju otazku , aky OLED mam/mal som.
(po FHD SONY 55W756 , som mal UHD OLED LG 55B8 ...Ten som predal. A radsej som kupil FHD OLED LG55EG9A7)
A preco FHD OLED?
Lebo mensi "prepocet" zdrojoveho videa (HD,FHD ripy, TV vysielanie) do rozlisenia panela = v praxi paradoxne ostrejsie hrany a menej sumu v obraze. (tod moja skusenost)
btw: a to ovladanie cez MAGIC REMOTE a webos je vcelku prijemne pre mna. (kurzor na telke, vsavany USB player , ktory prehra (skoro) vsetky formaty a je taky "user friendly".
SONY bola android, a ten USB manazer v TV bol otrasny!. Vdaka bohu , ze sa dalo KODI nainstalovat. Inak ovladac u SONY...no zvykol som si.(taky bez kurzorovy bol)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 23. 8. 2019 11:13

bh69 - na větší úhlopříčku si zvykneš velmi rychle +-týden - dva.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bh69 23. 8. 2019 13:02

bylinnycaj - s velikosti jsem smireny s 55", je mi jasny, ze dneska kvalitni TV v mensi uhlopricce v podstate neni (XF9005 je 49, jenze cena jako 55, i drazsi a panel je o neco horsi nez 55, mensi gamut a kontrast). A OLED jak pises neni vubec.

A fullHd naprosty souhlas, 4K je pro spoustu lidi (mozna vetsinu) jenom komplikace navic.
Doted se na TV vysilani prevazne koukam na stare hdready TV a naprosto mi vyhovuje a vysledek vypada lip (cistejsi) nez na fullhd, o 4K ani nemluve ... Jenze jako s uhloprickou - dneska proste neni na vyber.

-- 23. 8. 2019 14:05 --

Mclaren F1 píše:bh69 - na větší úhlopříčku si zvykneš velmi rychle +-týden - dva.

s kvalitnim signalem asi ano (i kdyz ten uhel pohledu bych nepodcenoval - na maly TV ctu titulky a vidim co se deje, na velky je to o dost horsi), na bezne vysilani je to zbytecny masochismus
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 23. 8. 2019 17:22

bh69: Tak si kup 50" FHD Sony 50WF665 za 350€. (ma to quick buton na youtube, VA panel vo full hd rozliseni, pohyb zvlada velmi slusne a sluchatkovy vystup (to sa vzdy moze hodit) :) Akurat ju kamarat objednal do domu. (Este mu lezi nevybaleny v manzelskej posteli) hihihi
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bh69 24. 8. 2019 07:13

nevypadá zle, až na 50Hz panel ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 25. 8. 2019 10:20

bh69 píše:bylinnycaj - s velikosti jsem smireny s 55", je mi jasny, ze dneska kvalitni TV v mensi uhlopricce v podstate neni (XF9005 je 49, jenze cena jako 55, i drazsi a panel je o neco horsi nez 55, mensi gamut a kontrast). A OLED jak pises neni vubec.

A fullHd naprosty souhlas, 4K je pro spoustu lidi (mozna vetsinu) jenom komplikace navic.
Doted se na TV vysilani prevazne koukam na stare hdready TV a naprosto mi vyhovuje a vysledek vypada lip (cistejsi) nez na fullhd, o 4K ani nemluve ... Jenze jako s uhloprickou - dneska proste neni na vyber.

-- 23. 8. 2019 14:05 --

Mclaren F1 píše:bh69 - na větší úhlopříčku si zvykneš velmi rychle +-týden - dva.

s kvalitnim signalem asi ano (i kdyz ten uhel pohledu bych nepodcenoval - na maly TV ctu titulky a vidim co se deje, na velky je to o dost horsi), na bezne vysilani je to zbytecny masochismus

Nic ve zlém,ale mě větší úhlopříčka nepřijde jako zbytečný masochismus na fullHd a ani 4K jako komplikace navic.Ale jako masochismus mě přijdou tvoje požadavky na tv v téhle cenové relaci a primárně pro sledování DVB-T a německé FTA DVB-S jak píšeš.Dokonalá není tv ani třikrát dražší.Osobně byl vzal oled.Štěstí na dobrý panel je loterie jak píšeš a nějaké testování v obchodě je spíše tak trochu scifi.Vypalování je myslím jasná věc u oled a nutnost kalibrace barev to je dobrý vtip :tleskani No ale samozřejmě máme na věc každý jiný názor.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 26. 8. 2019 08:49

Jaké moje požadavky ? Co z toho co jsem napsal se Ti zdá přehnaný ? Mně nic, naopak myslím, že mám požadavky docela malý a to jenom blbá situace na trhu, kdy např. kvůli 100Hz panelu je člověk dotlačený do 4K, HDR apod. Přestože pak ve výsledku to je spíš na škodu, když pořád i toho fullhd vysílání je málo.

Proc je kalibrace barev dobry vtip ? To, že se OLED pomalu a trvale rozladuje je fakt.
bh69
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků