Náhrada starého kina

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 28. 8. 2019 09:38

Mám pocit, že na to, co všechno požaduješ máš poměrně malý rozpočet.
Samozřejmě se dají udělat sestavy, které všechno splní, ale za dost odlišnou cenu.
Zvukově dobré AVR jsou i Pioneer nebo Marantz, nemusíš se upínat na Onkyo, v podobné ceně je toho na výběr dost.
Větší problém vidím v těch bednách, tam je cenový limit hodně omezující, i když budu brát jen sestavu bez subwooferu.
U tebou postovaného Onkya jsou problém malé bedničky, který nemají plný frekvenční rozsah a dohámějí to subem. Na filmy OK, na hudbu špatné. Jeden aktivní mono subwoofer ti nenahradí plný frekvenční rozsah velkých sloupů.
Z tohoto pohledu taky byl můj první příspěvek k tvému dotazu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 28. 8. 2019 14:23

Pro ripper6: O specifikách v rozmístění repro/sestavy jsi však nic nepsal...Já jsem četl tento test - https://www.areadvd.de/tests/test-jamo- ... 626-hcs-3/ O HDMI problémech s tímto modelem jsem nic nenašel. Každopádně záruka je tak jako tak 2 roky...S tímto rozpočtem jinak asi nejlépe bazar, neboť nový systém v kvalitě meďáka za cenu rapida fakt nepořídíš. Nabídka bazarů je celkem pestrá....kvalitou reprodukce to téměř vždy předčí zamýšlené sestavy (= rozumně zvolené komponenty). 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 8. 2019 21:06

tombas píše:Mám pocit, že na to, co všechno požaduješ máš poměrně malý rozpočet.
Samozřejmě se dají udělat sestavy, které všechno splní, ale za dost odlišnou cenu.
Zvukově dobré AVR jsou i Pioneer nebo Marantz, nemusíš se upínat na Onkyo, v podobné ceně je toho na výběr dost.
Větší problém vidím v těch bednách, tam je cenový limit hodně omezující, i když budu brát jen sestavu bez subwooferu.
U tebou postovaného Onkya jsou problém malé bedničky, který nemají plný frekvenční rozsah a dohámějí to subem. Na filmy OK, na hudbu špatné. Jeden aktivní mono subwoofer ti nenahradí plný frekvenční rozsah velkých sloupů.
Z tohoto pohledu taky byl můj první příspěvek k tvému dotazu.

A co bys v tomto pripadne z toho radeji zvolil?
Myslis ze diky music i kdyz to bude treba elektronicka typu techno, house tak bys volil radeji treba ten Denon kde jsou sloupove repro? :) Ty hraji tedy vetsi frekvencni rozsah nez Onkyo? :)

Ja chapu ze je to malo, jsem to pocital a taky si rikam...
za 2000kc sloupovej treba reprak, kde drevo, neco to nalakovat, dat to tam, zapojit a nak dokupy ...
to me vyslo ze asi realnejsi je tak 5000kc / repak tj 5x 5000 = 25 000 + receiver treba 14 000kc.

Nejde o upnuti, ale casto na pohled nektere ty sestavy mi prisli takove podivne. Ze ty repraky nekde na me pusobili treba i zadni satelity podivne.
Pokud mas ale ekvivalent co je lepsi v dane cene jako sestava nez je treba ten Denon S750H sestava a Onkyo 7805, tak uvitam pripadne typ :)
Jen asi an boku s tim repro u sloupu to nebude idealni, jak postoval Tapir1.

-- 28. 8. 2019 22:19 --

Tapir1 píše:Pro ripper6: O specifikách v rozmístění repro/sestavy jsi však nic nepsal...Já jsem četl tento test - https://www.areadvd.de/tests/test-jamo- ... 626-hcs-3/ O HDMI problémech s tímto modelem jsem nic nenašel. Každopádně záruka je tak jako tak 2 roky...S tímto rozpočtem jinak asi nejlépe bazar, neboť nový systém v kvalitě meďáka za cenu rapida fakt nepořídíš. Nabídka bazarů je celkem pestrá....kvalitou reprodukce to téměř vždy předčí zamýšlené sestavy (= rozumně zvolené komponenty). 8-)

Mas pravdu, v poradku. Dekuji i za typ to jsem moc rad :) Jen tohle asi nebude nejlepsi cesta ac provedenim ten model me velice zaujal.
Nemel bys typ na neco co je takto podobne jako to Jamo, ale ma ten bass repro normalne ve predu? Proste normalni sloupy? :)

Proc jsem postoval Denon, byl duvod ze mi to poslal jeden uzivatel jako typ, ze to domu koupil driv v akcni cene snad za 20k a nyni k tomu postupne dokupuje. Ja se chtel poradit, zda skutecne ma pravdu a nebo jestli je to jen "hluchy" uzivatel :D
Bylo to na zaklade taky recenze zde, ktera docela me zaujala, je ale pravdiva? :)
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... avr-x1400h

Uvadeli ze to snad prehraje i nektere drazsi sestavy :)

a dokoupeni tak toto jako typ kdyby uz sub treba (to bral ten uzivatel):
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /9660.html

a na Atmos vymyslel toto:
https://www.gramofony-desky.cz/produkty ... /6440.html

Je to dobre vymyslene a nebo je to jen nestatnikuv mismas, kdy sestava po dokoupeni subu akorat utrpi a zvuk nebude tak sladen? :)
Vahal jsem proto, jelikoz Onkyo zas jsem bral ze ma ten komplet asi vice sladeny :)
Proto se radeji chci preptat.

Respektive, jestli to neni uz uplne kokotina, ze to uz pripadne user mohl rovnou za 40 000czk co do toho nacpe sehnat daleko lepsi sestavu? :)

-- 28. 8. 2019 22:23 --

A jeste me napadlo, jelikoz sloupy jsou preci jen horsi na manipulaci, existuji repro na stul neco jako ma velikost Onkyo (sestava) +- ktere ale hraji i tyto nizke frekvence podobne jako sloupy? :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 28. 8. 2019 21:32

Přece vůbec nemusíš brát ten Denon, vždyť si můžeš AVR a bedny nakombinovat přesně tak, jak ti to vyhovuje zvukově i finančně.
Klidně to může být to Onkyo a k tomu sestava repro, třeba Polk, nebo jakékoliv jiné.

-- 28. 8. 2019 22:40 --

https://www.hifi24.cz/jbl-arena-170-pack-50-black
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 8. 2019 22:11

tombas: ano to vim, jen jsem si rikal ze to nebude pak sladene a bude to hrat proste blbe :( Uz proto ze nejsem zvukar, takze proto hodne lidi saha po komplet setu nejlip vcetne subwooferu. Berou to jako z pohledu uzivatele, ze to ma vyrobce nejak vyladeny, aby to alespon "wow" hralo. Zatim co Pepik sice procte nejaky udaje, ale vi prd dal, takze koupi nejvetsi sunku k tomu avr a pokud chudak netrefi i blbe ten receiver aby mu neshorel :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2019 07:52

Tak to vůbec není. Dneska se žádné komponenty neladí k sobě, všechno to jsou samostatné produkty, kromě těch nejlevnějších plastových all in one, takže si každý může vybrat kombinaci, která mu vyhovuje jak cenou, funkcemi, designem, tak zvukem.
Ty kombinace na eshopech si nedělá výrobce, ale prodejce podle toho, co potřebuje prodat nebo aby udělal nějaké cenové varianty, se sladěním to nemá nic společného.

Vůbec na to neber ohled.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 8. 2019 10:07

tombas: ok :) tak to me docela tady nahlodal Tapir s tim setem Onkyo + Jamo hodne zvazuju, ze bych to nejak doma poresil a rozestavel. Pro moje potreby dle te recenze a basu by mi to zrejme vyhovalo :)
Mozna by to hralo vic i ty hloubky nez treba ta sestava Denon + Polk Audio.

Zde typ co me zaujalo... co nejlepe z toho hraje podanim? :)

AVR ponecham Onkyo TX-NR656 treba ten pripadne podobny v cene
repro sestava
Magnat
https://reprosoustavy-reproduktory.heur ... 1/#section

a nebo jit radeji cestou tech Jamo? :)
Priznam se fakt nevim co nejlepe z toho zvolit co do kvality :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2019 10:49

Jamo a Magnat vyjdou kvalitativně asi na stejno a není to žádný zázrak, zato jsou poměrně levné.
Neupínej se na sety, většina prodejců, když od nich koupíš AVR i repro, tak dokážou jít s cenou dolů na úroveň hotových sestav.
Často se vypaltí nakupovat i v zahraničí, nepř. přes německý Amazon, ale potom je omezená záruka a komplikovanější reklamace.
Taky si pohlídej, jestli cena u repro je uváděná za pár/set nebo jen za 1ks.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 8. 2019 11:58

Tak si prohledej bazary. Rychle jsem nějaké prohlédl a dala by se vytvořit pěkná sestava i s tvým rozpočtem - jako základ třeba toto: https://elektro.bazos.cz/inzerat/108314 ... YONKYO.php , zbytek dokoupíš (sub + surround), Tannoy 7.4 jsou skvělé i na muziku, také jsem je nějakou dobu měl a byl jsem spokojený. Mají pevný bas (=žádné dunění), přehledné/srozumitelné středy a jasné/až cinkavé výšky (třeba k Yamaha by to bylo asi příliš)..... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2019 12:09

Pěkná nabídka, s tím se dá nějakou dobu vyžít i bez surroundů a subu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 8. 2019 14:38

Tapir1: a jak to lidi resi z bazaru? Jednak u receiveru nevis zda to neni nekde uz chybne, nezlobi. Nemas na to zadnou zaruku a casto je to fake, proste ala prodam telefon ale uz zamlcim ze tam neco nejde.
Dal odvoz, tohle je pomerne uz velka vec a treba ja neznam nikoho kdo by me to odvezl.
Ten bazar nevim nevim.
Reprak verim ze se i tak da koupit, pokud se da zajit prohlidnout v Praze, bude hrat tak verim ze ok. Problem nastane kdyz to chce nekdo nekam odnyst.
Vim jsou sluzby, ze to nekdo za penize nalozi, ale ten clovek treba neni doma, nema cas tam cekat ze nejaka firma typu DPD asi mozna za den prijede.
U receiveru asi ta zaruka byse hodila.
Plus mam vyhodu, pokud zaplatim treba ja kreditkou, tak mam 1 rok navic zaruky a pojisteni na danou vec.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 8. 2019 20:14

tombas píše:Pěkná nabídka, s tím se dá nějakou dobu vyžít i bez surroundů a subu.

Prosimte ted me napadlo, pokud mi privezou repraky co maj vzadu na tyhle bananky, musim mit jedine kabel co ma taky na konci bananky tj abych to zapojil?
Nelze treba do techto konektoru u repro strkat primo drat, potom co odstranim kus izolace s daneho kabliku? :-)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 8. 2019 21:06

Prakticky všechny šroubovací terminály normálně konstruovaných reprosoustav umožňují připojit holý odizolovaný vodič do průřezu 4-6mm2. Naopak právě banánky nemusí být se všemi terminály kompatibilní, ale to jsou vzácné výjimky.

Holý konec vodiče strčíš do otvoru v terminálu a dotáhneš matku
Obrázek
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 8. 2019 22:09

super tak planuju tam normal kabel, nebudu to prehanet 2x2,5mm...
https://www.ges.cz/en/scy-2x2-5mm2-GES06900217.html
:)
Jen kdybych tu mel dve sestavy na test, tak abych se potom nevydesil a nemusel na rychlo shanet kabel s koncovkou. Nemam hold zkusenosti. Samozrejme tenci draty tu uz jsou i kdyz pochybne kvality teda :D
A ten bazar asi moc nevyjde, ted na to koukam a ty lidi casto pisou ze chtej abych si to odvezl a nechteji to resit.

-- 30. 8. 2019 00:06 --

tombas píše:Holý konec vodiče strčíš do otvoru v terminálu a dotáhneš matku
Obrázek

U tohodle Jamo co postujes jsou 4x na jednom sloupu...
pokud je to ten receiver co je v setu ma 7.2... po zapojeni vsech repro, zbude vlastne i misto na dalsi 2 repro typu Atmos do budoucna? :-)
Nebo je to jen moznost zapojeni pro ten Bi-amp nebo jak to je? :-)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 8. 2019 06:43

Je to pro bi-wire/amp, to bys mohl využít, kdyby ti zůstaly neobsazené dva kanály AVR. Způsob zapojení bude v manuálu, ale jestli to má nějaký výrazný přínos, nevím.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků