60" Sony Bravia KD-60XF8305 - kodi jen ve FullHD?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hackman1 28. 8. 2019 22:15

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. V komentářích na Alze u TV - 60" Sony Bravia KD-60XF8305 jsem se dočetl, že Kodi prehraje pouze FullHD. Je to možné? Ikdyž je TV normálně 4K? Nebo to je blbost a normálně 4K půjde? To samé u YouTube atd?

Děkuji
Hackman1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TLOUS 29. 8. 2019 07:05

Ahoj, není to pravda. 4k film je přehráván v pořádku. Oni zřejmě vychází z toho, že v nastavení nejde nastavit víc než FullHD, resp je to jediná možná volba. Takže procházení Menu je skutečně zobrazováno ve FullHD. Jakmile je ale spuštěn 4k film, je rozlišení detekováno a přepnuto správně.
Jinak tě nechci odrazovat od výběru, ale já nejsem moc spokojen. Nevím, možná je to tím, že jsem měl předtím samé Samsungy a tady je to podání obrazu prostě jiné, ale můj kus navíc trpí dost zřetelným cloudingem a nejsem jediný, kdo si na to stěžuje. Namátkou:
https://www.reddit.com/r/bravia/comments/awz7ol/clouding_on_a_new_70xf8305_please_help/
https://forum.avcesar.com/viewtopic.php?t=15945&start=10
Je pravda, že mám 70" verzi. O to je to horší, že sice můžu reklamovat, ale musím TV odvézt do servisu nebo k prodejci. A výsledek reklamace je stejně nejasný. U Samsungu by přijel technik domů.
Další věc co mě úplně vytáčí je nemožnost regulace podsvícení. Je tam sice možnost zapnout automat, ale ten je nepoužitelný, ten stáhne podsvícení pro mě na nepřijatelnou nízkou mez.
A pozor TV si žije vlastním životem, je to i ve vlákně o 9005. Po vypnutí má nějakou dobu spotřebu 20W, ale i potom se nepravidelně "probouzí" a má spotřebu těch 20W.
Předpotopní ovladač jak z 80 let, ale to je asi to nejmenší zlo.
Asi bych si ji už nekoupil. ALe každý máme jiné nároky a ty můžeš být spokojený. Já bohužel moc nejsem...
Přílohy
DSC_1376.JPG
IMG_20190829_060235.jpg
TLOUS
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků