Sony KD-65XF9005 nebo LG OLED65B8 na sport?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod duerf 1. 9. 2019 09:26

Dobrý den,
mám 11 let starou plazmu 42" na kterou jsem koukal ze 3 metrů. Obraz i po 11 letech v pohodě, ale došlo k menší přestavbě a teď koukám na TV ze 4 metrů, což už je dost prťavé.
Chtě bych starou TV nahradit novější a váhám mezi Sony KD-65XF9005 a LG OLED65B8, nechci do TV vrazit více než nějakých cca 40.000Kč.
Filmy apod. neřeším, 4k v nedohlednu a tak mě víceméně zajímá jenom sport (hokej, fotbal a tenis.) Viděl jsem nějaké video, kde při prudké střele na bránu se míč během letu stihl třikrát ztratit, bohužel nevím jestli to byla OLED nebo LED TV.
Která z těch dvou bude na sport lepší? Na rtings vychází lépe LG, ale jsou to "jen čísla". Spíš mě zajímá názor kdo má tyhle dvě TV nakoukány. U které ten přechod z plazmy bude méně bolestivý u sportovních pořadů?
U LG mě trochu děsí loterie s panelem, viz několik příspěvků co jsem našel - světlá jedna třetina až polovina obrazovky.
U Sony mě zase dráždí ta vinětace rohů.
Zdroj signálu T‑Mobile TV.
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 9. 2019 15:57

XF90 je špička v zobrazení pohybu, navíc oproti OLED má lepší celoplošnou bílou, což se hodí u zimních sportů. Na tenhle use case bych vybral právě tuto Sony.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 9. 2019 16:01

Ztratil se míč, protože byla zapnutá interpolace. To je problém jak na OLED, tak i na LCD.

Lepší na to bude ta Sony, protože umí problikávat, ale musí v ten moment obětovat jas - ideální si stáhnout třeba nějaký záznam třeba na uložto a vyrazit do prodejny s fleškou. OLED sám o sobě při denním koukání s jasem na tom není nejlépe.

Panelová loterie se týká vsech technologií a všech značek. OLED mívá velmi často vertical banding (svislé pruhy), LCD jsou zase postiženy cloudingem . Každej je citlivej jinak a na jiný věci. Myslím, že při kamerových švencích je horší ten banding.
Proto bych si zjistil servisní podmínky jednotlivých značek. Někdo trefí dobrý panel až třeba na 3. pokus a je celkem rozdíl v komfortu, zda to musíš do eshopu(servisu) vozit ať už jako vrácení do 14 dní a nebo k reklamaci. Když má ten výrobce Home Servis, neznamená to, že kápneš na dobrý panel na první dobrou, ale znamená to, že nebudeš dlouho bez televize a budeš ztrácet nervy, prachy a čas dopravováním TV furt tam a zpět.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duerf 2. 9. 2019 08:08

Díky moc za rady. Ještě počkám, jestli sem nepřidá někdo něco z vlastní zkušenosti - nějakého delšího domácího sledování.
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 2. 9. 2019 08:28

Obecne Sony, je to "to lepsie, alebo najlepsie" na trhu...co sa tyka zobrazenia pohybu. (pred tym som mal Sony FHD 55,100HZ)
UHD Oled 55B8 som tiez mal doma... A osobne, ziadny problem s podanim pohybu som nezaznamenal.
Ono to aj dost zavisi na parametroch zdrojoveho signalu.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 9. 2019 19:58

Oproti plazmě ten pohyb může být trochu zklamání (ostrost), problikávání u Sony nevím jak je implementováno - viděl jsem to před lety a bylo to až příliš agresivní, tady to asi bude počítám už vylepšené. Interpolace pohybu se dá vypnout - každý do vnímá jinak, i z hlediska jaký má kdo třeba postřeh - pro mě to ani u těch sportů nebylo nějak rušivé, protože ty rychlé pohyby míčů a takové věci moc nevnímám (teď mám TV 50Hz, takže neřeším)
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 2. 9. 2019 23:18

Já měl doma XE9005 a ty novější XF9005 nebo XG9505 na tom byly ještě lépe. Oproti plazmě je ale všechno trochu zklamání. V této disciplíně. V mnoha jiných už zase byly ale plazmy prekonány.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duerf 3. 9. 2019 07:06

U těch Sony mě dráždí ta vinětace rohů. Byl jsem se podívat na krámu a vidím to v každé světlejší scéně. Nechápu že takhle jinak dobrý model dokážou tímhle znehodnotit.
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fajn.snek 4. 9. 2019 16:59

Mám "jen" 55XF9005 a jsem velice spokojen. Ano lehkou viňétací rohů trpí bohužel i můj model. Není to nic s čím bych nedokázal žit, protože 90% obsahu mám filmy, HBO GO a Nettlix - tzn. že mě to netrápí... u sportu to bude více zřetelné, a záleží jak moc se to u tvého panelu projeví....
fajn.snek
Junior

Odeslat příspěvekod duerf 7. 9. 2019 09:54

Ještě by mě zajímalo - OLED má vyšší nebo menší jas než plazma? Na té 11 let staré plazmě jsem s jasem zhruba na 80%.
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lithrai 7. 9. 2019 10:42

OLED TV majú väčší jas ako plazmové TV.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duerf 10. 9. 2019 18:06

Tak jsem na Alze v akci koupil LG OLED65B8. U té Sony jsem "nerozchodil" tu vinětaci.
V různých tématech jsem narazil na nerovnoměrnost panelů LG dokumentovanou fotkami, ale nikde jsem nenašel (nebo přehlédl) kde se dá stáhnout nějaký 4k obrázek s 5% šedou a podobné zkušební obrázky. Můžete poradit?
A ještě jedna mimo mísu: Vincent z HDTVTest má pěkný spořič obrazovky - obrázky i s rámy. Např. tady: https://www.youtube.com/watch?v=B5V5hCVXBAI
Nikde jsem nic podobného nenašel, vždy jsou ty obrázky bez rámu. Máte někdo odkaz kde stáhnout?
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 9. 2019 18:15

A spokojenost?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod genius.t 10. 9. 2019 19:22

kde se dá stáhnout nějaký 4k obrázek s 5% šedou a podobné zkušební obrázky. Můžete poradit?

Na youtube jsou na to videa. Nebo v nastaveni vyvazeni bile, zvolit 20 bodove IRE, nastavit IRE na 5 a prepnout vzor na vnitrni. Pokud nezacnes nastavovat barvy a jas nic se nerozsteluje. Normalne pak prepnout vzor na vnejsi a bude zase klasicky obraz. Ale...
Moje rada: nehledej to.
Pokud si toho nevsimnes pri normalnim sledovani, nehledej to. Pak to uz uvidis vsude.

Obrazky s ramem jsou v galerii (po stisknuti domecku na DO).
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mesab 10. 9. 2019 21:13

[quote="duerf"]Tak jsem na Alze v akci koupil LG OLED65B8. U té Sony jsem "nerozchodil" tu vinětaci.
U té Sony jsem "nerozchodil" tu vinětaci.
Co myslíš "vinětace" ? Co tam je?
mesab
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků