Sluchátka kolem 1500 kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kozmich 2. 9. 2019 16:39

Dobrý den,

sháním uzavřená circumaurální sluchátka na domácí poslech v cenové hladině kolem 1500 kč. Několik kandidátů jsem měl, nicméně jsem pohořel na nepohodlnosti.

Koupil jsem Superlux HD681 EVO (polootevřená, vím, ale dal jsem jim šanci protože jsem četl dobré recenze). Zvukově byla velmi dobrá, ale bohužel mě z nich již po krátké době (cca hodina) bolely uši. Ne bubínek nebo tak, ale ušní boltce. Přímo jsem nedokázal určit proč, ale zřejme přiliš silný stisk a tlak na ně.

Vyměnil jsem je za Audio-Technica ATH-M20x. Na první omak to bylo dobré, nicméně se ten problém opakoval (ne po hodině, ale třeba po dvou).

Aktuálně je chci vyměnit za AKG K92 (než jsem vybral Superlux, zkoušel jsem ještě K72, která byla velmi pohodlná, nicméně zvuk mi více pasoval u Superluxu). Proto chci dát šanci K92, protože ze všech byla AKG nejvíc pohodlná.

Nicméně bych rád znal váš názor, jestli byste mi doporučili ještě jiná v ceně +-1500 kč (dá se s tím hybat), s ohledem na moje uši :). Např. v práci mám Jabra Evolve 80 a i když je mám na hlavě celý den, tak tento problém vubec nenastává...

Využití: domácí poslech muziky (rock, metal), při hraní her (muzika na pozadí) a na baskytaru. Zdroj bude zatím integrovaná zvuková karta v laptopu, časem externí zvukovka.

Budu rád za každou reakci.
Kozmich
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Kozmich 3. 9. 2019 09:19

hmm k těm jsem moc info nenašel, navíc mi přijdou (minimálně konstrukčně) jako levnější a méně kvalitní verze těch AKG.
Kozmich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rejca 3. 9. 2019 09:53

A co zkusit ty sluchátka roztáhnout? nechat jen přes noc např. na hrnci? :-) Pak bude přítlak menší.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod datel21 3. 9. 2019 13:41

Většina sluchátek se kterými jsem se setkal, tak ze začátku tlačila na hlavu. Ať to byl hyperx, lamax, sony... Většinou to vydrželo, tak týden a pak všechna povolila a už je to naprosto bez problému.
datel21
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 3. 9. 2019 13:56

Já si vybral Superlux HD-662B, zvukově mi sedí...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Kozmich 6. 9. 2019 08:08

Ok možná jim dám ještě šanci a uvidím jestli to přestane. Jinak bych šel do těch AKG K92...

Díky za info
Kozmich
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků