Dvb-t tuner do USB a fungování přes Upc na Dvb-t 2

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Topes 5. 9. 2019 11:56

Mám k internetu od upc základní programy které si pouštím na notebooku přes Dvb-t tuner do USB a kabel z něho mám danej do té jejich zásuvky k anténě. Bude mi to fungovat až se přejde na to T2 nebo si budu muset koupit novej tuner nebo set top box? V bytě mám totiž 2 zásuvky do které se strká kabel na anténu - jedna je obyčejná a druhá je právě ta přímo od upc, takže jestli to upc nemá nějak pošéfovaný že to půjde i tak. Vím že matka má telku čistě jen na anténu (bez upc) a musela si koupit set top box. Dík
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 12:38

Zkus vytáhnout druhý anténní vstup (nech jen ten od UPC) a uvidíš, co to udělá ....

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/slu ... tv/dvb-t2/

Tady máš odpovědi...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod jito 5. 9. 2019 14:06

Pokud vím,tak UPC nechystá distribuci signálu DVB-T2.
Budou tedy T2 převádět na T.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 5. 9. 2019 14:42

Rejca : však já to mám do toho vstupu od upc ale nevěděl jsem co to bude dělat až klasický Dvb-t zruší a bude jen ta dvojka, jestli to půjde nebo ne.

Jito : díky, tak jsem v klidu a nebudu muset nic řešit. Ono se totiž rozhoduju jestli si mám koupit k počítači pořádnej monitor + tuner a nebo T2 televizi, kterou bych připojoval ke kompu kvůli občasnému hraní her, což je ale prý ne moc dobrý řešení a hlavně drahý any se to vyrovnalo klasickému monitoru za menší cenu.
Topes
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod artam 5. 9. 2019 17:26

Topes píše:...ale nevěděl jsem co to bude dělat až klasický Dvb-t zruší a bude jen ta dvojka, jestli to půjde nebo ne.

Zbytočne chytáš paniku. ;-) Na DVB-T2 sa prechádza len pri vysielaní VZDUCHOM, pretože je potreba vyčistiť 700 MHz pásmo, kde sa nasťahujú mobilné dátové služby.

V kábli sa nič také nedeje, tam beží všetko po starom.
A keby si sa aj čírou náhodou zmenilo, tak ti nič nebráni kúpiť si nový USB tuner s DVB-T2, na Ali to stojí od cca 15 dolárov.
artam
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků