Entry-level hifi stereo receiver a reprosoustava 2.0

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 06:13

Utrpení nezkušeného...

Repra Tannoy Eclipse Two s Onkeym 8220 hráli dynamicky, prostorově a živě. Dva dny jsem zkoušel Denon RCD-M41, který má napříč internetem velmi dobré recenze a reference. Snad i lepší než to Onkyo.

Zapojil jsem to, zvuk čistý, detailní, jenže ta živost a hravost směrem k hloubkám je pryč. Jako kdyby Denon upřednostňoval středy a výšky na úkor basů. Je tam ekvalizér, ale stejně se Onkyu nepřiblížím.

Zvuk je hezký, čistý a detailní, určitý nádech basů tam je, možná je to víc "hifi" přístup. Ale je to takové bez šmrncu. Co se musí nechat, aspoň tomu nebručí trafo.

Tak teď nevím jestli nechat a nebo nezkusit Onkyo 8250 s tím, že by třeba bylo lepší štěstí na kvalitu provedení.

Ani bych nevěřil, že u těchto přístrojů (zesilovačů v nich) může být až takový rozdíl v podání. Vždyť ty zesilovače při hlasitosti kterou hraji (cca 16 - 20 m2) mají velkou výkonovou rezervu a musí mít minimální zkreslení, což je i slyšet. Ale charakter zvuku je zcela odlišný.

Ještě jsem měl v hledáčku Yamahu N303, ale obávám se, že by se asi zvukem blížila spíše k tomu Denonu než k Onkyu.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 9. 2019 06:41

Každá firma vyrábějící receivery/zesilovače si pod pojmem neutrální podání představuje něco jiného. Rozdíly jsou velké. Každý zesilovač si nesedne s libovolnými repro. Nutno zkoušet párování. Pokud se ti zvuk nelíbí, je podle mě chyba si na něj zvykat a přesvědčovat se, že tohle je ten správný hifi přístup. U té Yamahy bych asi čekal totéž, co si myslíš ty. Ale třeba se pleteme. Nejlíp zkoušet na vlastní uši.
Zkus dát ještě Onkyu šanci, pokud ti zvuk vyhovoval. Mám receiver Pioneer SX-S30DAB (dělá se i jako Onkyo, je to jedna firma) a nic v něm nebzučí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 5. 9. 2019 07:17

Určitě nejlepší poměr kvality zvuku k ceně mají samostatné integrované zesilovače, jako např. Marantz PM6006, Pioneer A-40AE, NAD C328... a spousta podobných v cenové hladině kolem 10-15 tis.
Síťové funkce, chromecast, BT apod. se dají celkem levně vyřešit nějakou krabičkou za pár tisíc.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 07:30

Myslím, že Marantz PM6006 by bylo to pravé, bohužel žena v obýváku velmi často poslouchá rádio a nemůžu ji udělat to, že by si ho musela klapat přes mobil skrze Volumio...

To by asi neprošlo. Vlastně mám dva požadavky... Dva optické vstupy (TV, Volumio - HIFIBERRY DIGI+ na Raspberry Pi 3) a FM/DAB tuner... :-/

Ale dneska si s tím ještě pohraji, zkusím případně drobné korekce přes ekvalizér. Oproti Panasonicu PMX-70, co má kluk tato sestava hraje mnohem lépe, třeba bude stačit jen trošku přikrmit basy.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 5. 9. 2019 10:02

To asi není nejlepší řešení, systém by měl hrát dobře i bez jakýchkoli korekcí, zvlášť pokud máš sloupy, které vysloveně nedostatkem basů netrpí, jako např. malé regálovky. Tam mají ty korekce opodstatnění.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 5. 9. 2019 10:46

No uvidím, dám tomu ještě šanci, včera jsem poslouchal až večer, dneska to zkusím ještě svěží až pak rozhodnu...

Díky za rady.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 08:29

Tak jo, rozhodnuto. Hledám do třetice.

Výchozí podmínky, poslechová vzdálenost cca 3.3m, repra Tannoy Eclipse Two.

První pokus Onkyo 8220 - hrálo hezky, ale bručelo.
Druhý pokus Denon M41 - oproti onkyu tomu chyběl rozlet, mohutnost a teplo od bas. FM tuner o dost horší.

Posloucháme (ne moc hlasitě) - Rock 70 procent, Pop 30 procent.

Repra mají vyváženou charakteristiku. Takže to bude asi chtít reciever, který to oživí (je požadavek FM/DAB tuneru).

Přemýšlím jestli nezkusit Onkyo 8250 či možná i 8270 skrze HDMI propojení s TV, ale jak to bude bručet na 3m, tak fakt už nevím.

Nebo nemáte někdo typ na nějakou další značku, který projev Tannoy repra oživí jako Onkyo?

Recenze repra např. zde: https://www.hifichoice.pl/tannoy-eclipse-two-test,30,12 (polština).

Děkuji
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2019 11:04

Mohl bys vyzkoušet Yamahu
http://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-au ... 2-D-SILVER
sice má jiný charakter než Onkyo, bude znít trochu techničtěji, možná ostřeji, ale celkově má kvalitní zvuk, záleží, jak si sedne s Tannoy, ALE nemá dva optické vstupy!
Potom je tady dražší varianta Marantz NR1200, která se ale u nás zatím neprodává
https://lepsizvuk.cz/product/2845-maran ... gKT7PD_BwE
Možná nejlepší poměr cena/výkon má už výše zmíněný Pioneer SX-S30DAB, ten má i HDMI a stál by za zvážení. Ovšem je potřeba dbát na kvalitu zdroje, někdo psal, že s KODI si moc nerozumí, resp. výstup z Raspberry není dost kvalitní.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 11:12

Děkuji, kouknu na to a promyslím.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 6. 9. 2019 11:35

rejca píše:Tak jo, rozhodnuto. Hledám do třetice.

Výchozí podmínky, poslechová vzdálenost cca 3.3m, repra Tannoy Eclipse Two.

První pokus Onkyo 8220 - hrálo hezky, ale bručelo.
Druhý pokus Denon M41 - oproti onkyu tomu chyběl rozlet, mohutnost a teplo od bas. FM tuner o dost horší.

Posloucháme (ne moc hlasitě) - Rock 70 procent, Pop 30 procent.

Repra mají vyváženou charakteristiku. Takže to bude asi chtít reciever, který to oživí (je požadavek FM/DAB tuneru).

Přemýšlím jestli nezkusit Onkyo 8250 či možná i 8270 skrze HDMI propojení s TV, ale jak to bude bručet na 3m, tak fakt už nevím.

Nebo nemáte někdo typ na nějakou další značku, který projev Tannoy repra oživí jako Onkyo?

Recenze repra např. zde: https://www.hifichoice.pl/tannoy-eclipse-two-test,30,12 (polština).

Děkuji


Za cenu Onkya 8250 sa da kupit Yamaha R-N602. A ta uz ma 2x opticky vstup a ma aj tuner, ale len FM (nie DAB). Ak by si trval aj na DAB-e, tak potom R-N803D, ale to uz je cenovka asi o 3 tisic nad 8270-kou. Kazdopadne Yamaha je "natural sound", takze moze zniet pre niekoho sterilne. Zalezi od vkusu a ako si sadne s tymi Tannoymi...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 11:46

Ještě mě napadlo...

Ta Onkyo alternativa k Pioneer SX-S30DAB bude asi ONKYO TX-L20D. Funkčně to bude asi podobné (mělo by to i dekódovat DTS do sterea), ale bude stejný i charakter zvuku?

Spíš asi ne, že?

Jinak YAMAHA R-N402 (N303) by vyhověla - Hifiberry Digi+ umí i digitální Coax... Optiku bych zapojil z TV. Stejně jsem to měl na Omkyu 8220. Takže jsem to napsal špatně, ne dva optické vstupy, ale dva digitální, z toho jeden musí být optický.

Ufff :-)
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 9. 2019 12:41

pro rejca: Z osobní zkušenosti mohu doporučit Onkyo TX-8270, kterým jsem nahradil právě Yamahu R-N402D. Hraje skvěle, má výborný DAC i celkem silný příjem FM a na rozdíl od Yamaha podporuje Tidal MQA. Onkyo má dle mne lepší/hlubší basy a jasné výšky, Yamaha na těch výškách mi již příliš "zvonila" a pro mne to bylo na dlouhodobější poslech unavující. Původně jsem oboje hrál s Tannoy Mercury 7.4 a zvukově to bylo OK.... :D
Pokud si dobře pamatuji, podobný ráz měl Pioneer SX-S30DAB, takže bych se toho také nebál... Onkyo hraje snad jen s trochu větší dynamikou. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 12:49

Díky za cenné informace, stejný pocit jsem měl z rozdílu o dvě třídy nižšího Onkya 8220 oproti Denonu M41 (jeho projev mi připomíná tvůj popis oné Yamahy, jen výšky to nemá až tak unavující).

Jak je na tom ta 8270 s trafem v noci při tišším poslechu? Doufám, že jsem měl jen smůlu na kus a není to pravidlem...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 6. 9. 2019 13:00

Musel jsi mít fakt pech na špatný kus, neboť já s tím vůbec žádný problém nemám... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 6. 9. 2019 13:07

Super, díky všem, je rozhodnuto, další pokus bude SX-S30DAB, TX-L20D či 8250 nebo 8270.

A pevně věřím, že to bude pokus poslední.
rejca
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků