Nastavení Receiveru pro 2.0 s postraními basáky

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milan.smart 6. 9. 2019 13:24

Zdravím,

Mám doma 2.0 sestavu JAMO S 628. Velké sloupové reproduktory, 4 drivery nahoře a jeden velký basový reproduktor dole na straně (side-firing bass). Viz. obrázek.
Stálo to asi 16 tisíc a né jako že by to hrálo uplně blbě, ale když si pustím repro v autě, nebo obyčejnou sestavičku s malým subwooferem z Alzy za tisíc kroun, tak se mi prostě líbí víc jak to hraje basy.

Otázka tedy je, je to takto normální a nebo mám třeba něco špatně nastavené na receiveru?

Předem díky moc za rady.
Přílohy
Screen Shot 2019-09-06 at 14.15.33.png
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2019 14:35

To bude blbě ustavené, ty bedny kolem sebe potřebují prostor, min. 50cm z každé strany i od zadní zdi. Pak samozřejmě roli hraje akustika místnosti, zatlumení, koberec, police na zdi, čalouněný nábytek, obrazy...
Pokud to máš správně propojené, nepředpokládám, že by byla chyba v receiveru, i když ani nevím, co je ten receiver zač. Třeba by mohlo to trochu rozepsat.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 6. 9. 2019 16:12

Je to Onkyo TX-NR626. Tolik mista tam urcite namam ale na stranu kam smeruje reprak misto je. Nejsem ale zadny audiofil abych poznal rozdil police nebo nabytku a obrazu. Ty levne bedny maji ten subwoofer taky namireny do zeme a je jedno kam je dam ale ty basy mi zneji lip. A kdyz treba na receivru pridam basy tak je to znat ze jich je vic, ale pocitove se mi nelibi
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 6. 9. 2019 18:55

Takže první problém je, že to Onkyo je AV receiver, takže nečekej žádný úchvatný stereo zvuk, to prostě neumí ani drahé AVR, v porovnání s podobně drahými stereo zesilovači.
Pak je tady to JAMO... na domácí kino je to OK, ale na stereo jsou mnohem vhodnější jiné značky, byť je to věc vkusu každého posluchače.
Tyhle sloupy jsou primárně určeny do sestavy domácího kina a ony boční basáky suplují subwoofery, které v DK mají opodstatnění a dávají důraz různým efektům, zatímco pro stereo poslech jsou až nevhodné. Nedokáží totiž nízké frekvence opravdu zahrát rychle a přesně, navíc AVR je nedokáže ani spolehlivě ukočírovat.
Subwoofery vhodné do stereo sestav začínají na částkách, kde tyhle sloupy končí.
Mé doporučení je prodat AVR i bedny a pořídit stereo zesilovač nebo receiver a jiné, vhodnější sloupy, které nutně nemusí být dražší.
Pak taky ta akustika, to je tak 80% kvalitního zvuku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 9. 9. 2019 10:36

Dekuju za odpoved, je fakt ze kdyz jsem je posunul trochu vic od zdi tak mi prijde ze to zni trochu lepe.
Ale porad to nevysvetluje jak to, ze mi basy z obycejnych levnych bedynek se subwooferem zneji lepe. Jasny ze to Jamo neni zadny hifi, ale cekal bych ze na 2.1 sestavu logitech budou mit s prehledem.
A co teoreticky kdybych dokoupil k tomu co mam nejaky subwoofer? I kdyz to se mi taky zda blby kdyz dva celkem velky uz tam jsou. Ale mozna mi chybi ze se ty basy nedaji regulovat, jen v receiveru a to mi neprijde jako to pravy orechovy, tam kdyz je pridam tak uz to zni divne
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 9. 9. 2019 11:12

Skus mozno vlastnymi slovami zadefinovat v com sa ti tie basy nepacia a v com je ten Logitech lepsi a mozno tu budeme vediet dat nejake odporucania, ze co s tym...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milan.smart 9. 9. 2019 11:46

Ono je to asi hodne subjektivni a taky se to tezko popisuje, zvlast kdyz je se v audiu moc nevyznam. Ale mozna treba by se dalo rict ze ten logitech ma vyrazny basy i kdyz je to potichu zatim co doma mi prijde ze to musim dat cely trochu vic nahlas a az pak slysim ty basy, ale porad to neni ono. Mozna by se dalo rict takovy plochy?
Kdyz jsem ted slysel ten Logitech v praci tak sem si hned rek wow, ty basy znej dobre, nebo kdyz jedu autem a mam to nahlas tak sem spokojenej a to tam nemam nic extra. A pak prijdu domu ze budu pokracovat v poslechu zapnu to ale uz to proste neni ono. Jasny ze neco dela ta akustika (Treba v tom aute je to asi lepsi protoze to je malej uzavrenej prostor) Ale ten logitech mi nejde z hlavy.
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 9. 9. 2019 12:00

Tak je možné, že ten Logitech má přebasovaný výstup. Není taky možné (otázka pro zkušenější), že máš ty repra připojené na multikanálový reciever, že tam můžeš mít nastaven výstup i na sub? Nebo to určuje automatika?

Já jsem přímo multikanálový reciever zavrhl a koupil jsem přímo pro stereo a jsem teď velmi spokojen. Máme levné sloupky kolem 5k (Tannoy Eclipse Two na Onkyu 8220) a basy to má přesně takové, jaké jsem si představoval. Prokreslené, nedunivé a jsou tam, kde mají být. Ale je to vlastně entry řešení. Hraji ještě v práci na Creative T20 II, ale těším se domu na velké...

Člověk na levných systémech se subwoofrem k PC často slyšel i basy tam, kde být neměly. A místo prokreslených basů to bylo uduněné. Navíc chybí i středy...

Teďka je taková móda, že spoustu lidí si myslí, že čím víc bas (je jedno v jaké kvalitě), tím kvalitnější výstup.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 9. 9. 2019 12:03

Kedze to ma rear firing bass reflex, tak nozaj to treba odtiahnut od steny/kuta. Maximalne ako sa da. Neviem ci to mas zapojene v bi-amp mode. Ak nie a ak nepouzivas 7 kanalov, tak ich skus tak zapojit. Mohlo by to pomoct. Otazka je este aj na com ich mas postavene. Ak su len na tej zakladni, tak ich skus dat na hroty, to by malo lepsie definovat basy. Este je moznost pohrat sa a "ekvalizerom" a poladit jednotlive frekvencie tak, aby ti vynikli viac basy napr ale nie je to idealne riesenie...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 9. 9. 2019 12:31

Ještě se koukni do nastavení AVR (speaker setup), jak máš nastevené hlavní soustavy, jestli máš správně nastavenou impedanci a hlavně typ reprosoustav - Normal a Full Band pro celé frekvenční pásmo, jinak může AVR ořezávat spodní frekvence a posílat je jen na výstup pro SW, který ovšem nemáš.
Potřebuješ dostat do repro celé frekvenční pásmo.
Viz. manuál. str. 55
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 9. 9. 2019 12:33

@viking
Ano, bass reflex je dozadu, a kdyz jsem je posunul prijde mi to lepsi, vic uz ale nemohu. Podle te prvni odpovedi (50cm z kazde strany bych je musel mit pomalu uprostred mistnosti)
Ten Logiteh ma bass reflex dolu coz je divny.
V bi-amp je zapojene mam.
A na hrotech je mam taky, ale ty hroty jsou v takovych gumovych podlozkach co byly v baleni protoze bych nechtel mit diry v plovouci podlaze

@rejca
Vystup na sub to bylo to prvni co me napadlo, ale kontoroloval jsem nastaveni a je tam nastaveno ze sub neni. Pak se tam nastavuje jestli ty bedny jsou maly nebo velky a pripadne full range, coz mam nastavene, to by melo byt spravne

Asi bych potreboval nejakoho hifistu aby si to poslechl a rek mi jestli je to opravdu blby a nebo jestli to je jen v moji hlave :D
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 9. 9. 2019 12:44

Skus dat pod tie hroty kovove podlozky ...

https://www.ebay.com/itm/8-Pcs-Nickel-Speaker-Spike-Floor-Disc-for-Audio-Cones-Spikes-Components/123781487808?hash=item1cd1f39cc0:g:GvYAAOSwbwJc6mEj

a mozno tam najdes aj lacnejsie. Potom mi napadaju uz len kable. Akymi kablami to napajas?

Ak aj tie budu ok, tak to bude posladna moznost a to ta, ze tie repro nie su vhodne na to co od nich ocakavas, respektive su prilis "velke" pre tvoju miestnost. Tiez som mal Yamahy NS-555 a v malej obyvacke to nebolo ono. Aby ako tak hrali, tak museli hrat nahlas a to bol clovek ohucany a aj vtedy boli basy sice mohutne, ale zle definovane a skor to bolo vsetko zadunene. Postupne som dal bi-amp, hroty, polohu som upravil a vyriesila to az vymena komplet systemu. Presiel som na stereo zosik a uplne ine bedne ;-)
Naposledy upravil viking81 dne 9. 9. 2019 12:48, celkově upraveno 1
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 9. 9. 2019 12:46

Ještě bych se zeptat co posloucháš a zdá se ti, že to má malé basy oproti Logitechu? :-) Styl? Ono hodně písniček ani ty velmi hluboké basy nemá.

V jak velké místnosti posloucháš? Nejdou repra slabě? Pak basy mizí (a výšky taky)... A to velmi fest. Repra jsou rozměrově do větší místnosti...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod sozi 9. 9. 2019 13:04

Ja si myslim, ze to je akustika miestnosti. Mal som podobne Jamo 626, myslim, ze to bol predchodca tvojich. Mal som ich na uplne najnizsom AVR Yamaha a hralo to velmi uspokojivo. Lenze len v urcitej vzdialenosti. Basova vlnova dlzka je totiz dost velka a uplne inac repro znie v 1m vzdialenosti ako v 2m. Mal som tu smolu, ze gauc mi proste vysiel prave vo vlnke, kde ich bolo najmenej a bolo to ploche, ako aj u teba. Stacilo sa posunut o meter dozadu a tam to malo stavu. Ako pises, ze ich mas pomaly v polovici miestnosti, zrejme sa ti to tam riadne bije a nizke frekvencie nemaju priestor, aby hrali. Na nakom pseudo-subwoofery Logitech to tak necitis, lebo je to len huhlanie a nie naozaj nizky kmitocet. Tieto bedne dokazu hrat krasne s riadnym basom, nie je pravda, to co pise tombas, a s obycajnym AVR s 50W na kanal (10 rokov dozadu).
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 9. 9. 2019 13:32

@sozi a to je viacmenej to co som pisal. Tie repro su proste moc "velke" na jeho miestnost a spravi to asi len vymena za vhodnejsie reproduktory...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků