Nastavení Receiveru pro 2.0 s postraními basáky

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milan.smart 9. 9. 2019 13:54

Diky, zkusim ty podlozky..
Ale zacinam se bat ze to asi bude tim co pisete tj, ze jsou moc velke na muj bytovy obyvak. Mam Obyvak+kk cca 22+4 m2
Ja (vetsinou) posloucham rock a metal, ale ty basy zkousim na takovejch tech radiovejch songach.
Jeste sem si vsiml ze na tom zvuku nejvetsi rozdil udela kdyz na receiveru zapnu "Audyssey EQ" (doma se podivam jak presne se to jmenuje) to pak je tam tech basu vic a hraje to vic nahlas
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sozi 9. 9. 2019 14:03

26m2 nie je zas tak maly priestor, tam by to hrat malo. Som myslel, ze to mas v nakej detskej 10m2 izbe. Zalezi hlavne ako daleko su od seba protilahle steny, kde ich mas umiestnene. Audyssey je to prve, co mas na AVR spustit. To prave dokaze taketo chyby akustiky vyladit nastavenim EQ krivky. Po poriadnej kalibracii by to malo hrat.
A podlozky ti tu nepomozu.
sozi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milan.smart 9. 9. 2019 14:19

Tu kalibraci jsem delal na hned zacatku to je jasny. Ja jen ze v menu je bud.... a ted nevim co presne doma se podivam a upresnim to.
Tak aspon ty podlozky budou treba hezky vypadat :D
Ta mistnost je asi takto a TV a repro je vlevo:
Přílohy
Screen Shot 2019-09-09 at 15.27.05.png
Screen Shot 2019-09-09 at 15.27.05.png (189.78 ) Zobrazeno 2257 krát
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 9. 9. 2019 14:54

Udělej křížkem, kde máš repra a obdelníčkem, kde máš sedačku :-). Okna tam nemáš, jen dveře? A velké okno dole? :-) Čtverec je na akustiku nejhorší.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod milan.smart 9. 9. 2019 16:11

Ta funkce co dela ten rozdil jak sem psal se jmenuje Dynamic EQ. Kdyz dam off basy ubydou a celkove mi ten zvuk prijde hodne jinej
Jo jen jedno velky okno ale skoro pres celou stenu
Přílohy
F5249B31-FB53-4F65-8550-E83905B3356D.jpeg
F5249B31-FB53-4F65-8550-E83905B3356D.jpeg (33.91 ) Zobrazeno 2156 krát
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 9. 9. 2019 16:25

Ještě bych zkusil dát celý systém do továrního výchozího nastavení a vyzkoušel jak to hraje bez jakýchkoliv úprav zvuku na source direct (nebo podobná funkce, která obchází korekce).
Samozřejmě zkontrolovat správnou konfiguraci reprosoustav, případně vyzkoušet i zapojení bez bi-amp s propojením terminálů na bednách. Teoreticky ten bi-amp nemusí fungovat správně, resp. může být něco chybně nastaveno.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 10. 9. 2019 07:30

Tak předpokládám, že při poslechu nesedíš jen na jednom místě, ale zkoušel jsi jít dál a blíž (viz. plánek). Zkoušel jsi je dát blíž k sobě navzájem a natočit na tebe? Nebo hrajou rovně vedle gauče? Výšky jsou směrové, repra je dobré natočit na posluchače. Ideálně rovnostranný trojúhelník s posluchačem. Kousek dál od zdi (repra). Může to být špatnou akustikou místnosti, ale furt si myslím, že ty repra jsou už více hifi než ten logitech (navíc se subem) a že prostě hrají lépe, což v tomto případě může být méně přebasovaně.

Basová složka je líbivá, leckdy ty levnější repra ji upřednostňují nad středy. A navíc ještě ne prokresleně, ale uduněně. Hlavně 2+1.

Možná to továrko receiveru, ale co si tam trošku osolit basy, když je máš rád? má to ekvalizér, ne?

Kvalita zvuku je hrozně subjektivní, někomu můžou hrát lépe levnější repra než drahé hifi. Nechá se v tom utopit mraky peněz, tím, že člověk hledá lepší a lepší zvuk a ve finále je stejně nespokojen. Je lepší se soustředit na hudbu.

A bohužel kolikrát platí, čím lepší repra a zesilovač, tím na tom zní hůře špatná nahrávka (komprese, špatný remastering atd.).

No a taky máš třípásmové repra, jsou tam signálové výhybky, je možné že ty basáky dole pracují až při určité hlasitosti optimálně a ty hraješ moc slabě... Pak můžou být basy potlačeny (ale i výšky).

Jaký je ten hlavní důvod, je otázka... Uši, Akustika, Hlasitost, kombinace s recieverem...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 10. 9. 2019 08:56

Jakými kabely a jak dlouhými máš připojené ty hlavní bedny?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 10. 9. 2019 09:20

Nemas jen spatne zapojene kabely - plus na minus, tedy out of phase? To ma na basy velky vliv.
https://www.selby.com.au/blog/are-your- ... f-phase-2/
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 10. 9. 2019 10:02

Tohle už je všechno v rovině, kdy se tonoucí stébla chytá.
Já jsem ještě nezažil, že by správně připojené a nastavené reprosoustavy, a to jakékoliv, měly nějaký zásadní problém s přenosem nějakého konkrétního pásma.
Jasně, malé regálovky nezahrají basy jako velké sloupy, ale v rámci své velikosti prostě hrají jak mají.
Teď neřeším drobné rozdíly v charakteristice.
V tomto případě prostě musí být něco zásadně špatně, buď v zapojení nebo nastavení AVR.
Vliv místnosti nevylučuji, ale myslím si, že to by se dalo snadno identifikovat.

EDIT: oprava poslední věty, aby dávala smysl.
Naposledy upravil tombas dne 10. 9. 2019 14:12, celkově upraveno 1
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 10. 9. 2019 10:18

Já bych vsadil na vliv uší... Velmi rád poslouchám Queeny... A třeba taková Radio GAGA je na spoustě levnějších aparatur silně přebasovaná a dunivá.

Na lowend HIFI je to najednou úplně jiný zvuk, který ale dává smysl. Logitech 2.1 se subáčem bude produkovat právě tu přebasovanou verzi... I když asi taky záleží jaké. Ty dražší, třeba tolik ne. Ale co jsem poslochal kdysi na Creative 2.1 to dunělo fest.

Ale např. https://www.alza.cz/logitech-speaker-sy ... wE#recenze

Spousta obdivných reakcí na silné basy.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 10. 9. 2019 11:06

Mozem potvrdit...mam Wharfedale Diamond 11.4 a mnohi im vycitaju ze nemaju "poriadne basy" a ked ich clovek pocuva tak aj suhlasi...ale potom si pusti The thin ice od Pink Floydov a v case 1:40+ nastane rachot a paradne basy a povie si, ze kde sa to v nich vzalo...ono to tam v nich vzdy bolo a aj je, ale dobre hi-fi by malo zahrat len tak ako bola aj ta skladba nahrana, takze ked v nahravke nie je moc basov, tak by ani z reproduktorov nemali ist...ziadne pridavanie ani nic, preto sa vela ludom zda dobre hi-fi mozno aj nudne.. :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milan.smart 10. 9. 2019 13:28

Kabely mam snad zapojene spravne, daval sem na to pri zapojovani pozor.

Kabely jsou asi obycejne kabely z Electroworldu kde se prodavaji na metraz. Asi nic extra, ale nejsou uplne tenky, spis bych rekl ze tlustsi. Delka je tak akorat jaka je potrebna na tu vzdalenost, cili cca 2m.

Ekvalizer to ma takovy jako ze muzu pridat basy nebo vysky a nebo zapnout optimalizaci pro hudbu a ten Dynamic EQ jak jsem psal. Nic vic. A tam prave kdyz pridam ty basy tak pak to zni blbe uz jsou jakoby moc.
Schvalne jsem to vcera zkousel vypnout ten dynamic EQ a i kdyz basu ubylo tak po chvili mi prislo ze to je lepsi, takovy jakoby prirozenejsi.

A jak pise rejca tucne ze hraju moc slabe tak to bude asi ono. Ten logitech tak hezky bruci a duni i na minimalni hlasitost (nevim jestli to tak je spravne, ale libi se mi to) a toho by ty moje Jama nebyly nikdy schopny. Kdyz to dam na vic tak je to asi relativne ok.

Nebo mozna uz mi z toho hrabe... Nechcete se nekdo stavit na Zlicin na kafe a poslechnout si to? :D
 MacBook Air 13"  iPhone X
Panasonic TX-65FX780 ● Panasonic TX-50AX800 ● Panasonic PT-AE3000 ● Sony PS4
milan.smart
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 10. 9. 2019 14:02

Potom je otázka jestli je pro tebe to pravé, co máš teď :-) Klukovi jsem například nechával teď Panasonic PMX 70 a ten mi přijde, že hezky basuje i na slabší hlasitost ;-) Ale není to hifi, je to na svou cenu slušně poskládaný mikrosystém, kterým ale mnoho lidí opovrhuje.

Takže to vypadá na kombinaci těch dvou věcí, které jsem psal (basy na menší hlasitost + jsi zvyknutý na nepřirozené basy).

Jak z toho ven je otázka. Vypadá to, že ty repra pro tebe nejsou vhodná. Která vhodná jsou je otázkou na kterou ti již nedovedu poradit, protože jich znám jen pár.

Možná by pro tebe nebyla špatná i cesta regálovek na stojanech a subu. Netuším. Musí ti již poradit někdo zkušenější.

Taky některé zesilovač a recievery mají režim loudness. Při opravdu tichém poslechu vylepšují právě ty složky, které se stávají nevýraznými (basy, výšky). Ale to je spíš na večerní poslech. Ono to není jen věcí signálových výhybek, ale i lidských uší, kde při slabším zvuku dominují středy (logicky, je to pásmo, kde lidi mluví).
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 9. 2019 14:22

Půjč si od někoho normální stereo zesilovač, zapoj ho bez bi-amp/wire a hned budeš mít jasno, jestli je problém v AVR, bednách, místnosti nebo v uších.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků