TV s androidem a hry

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thomas28 12. 9. 2019 07:06

Máte někdo zkušenosti s použitím TV s androidem jako základní "herní konzoli" pro občasné hraní her? Ovladač se dá dokoupit a viděl jsem videa, že tam jsou nějaké předinstalované hry, díky
Samsung Galaxy I7500
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 9. 2019 08:23

Možná letošní Sony se 4GB RAM -tam to možná může svištět hezky. Sony XE9005 (2GB RAM), zkoušel jsem na tom Asphalt hru a bylo to peklo. Co chvíli to zamrzlo a pomohlo pouze natvrdo vytažení ze zásuvky. Na 65OLED873 jsem se to ani neodvážil proto zkoušet.
Naposledy upravil indeshit dne 12. 9. 2019 11:01, celkově upraveno 1
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 12. 9. 2019 09:38

Radši kup dětem Nintendo Switch nebo pro větší Xbox/PS4... Tohle je náhražka hraní a je to spíš pro zlost.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 12. 9. 2019 10:40

Android TV ti rozhodne zadnou zakladni herni konzoli nenahradi. Hry tam sice nahrajes ,ale nikoho to bavit nebude. Bud to jsou blbosti nebo to ta TV proste neutahne. Radsi vybirej poradnou konzoli dle vasich potreb Nintendo pro holky a rodinnou zabavu. Xbox nebo PS pro kluky a parany.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2019 19:47

Až tak úplně nesouhlasím s kritickým hlasem. Jasně, jde o to, co si kdo představuje pod občasným hraním a co chce vlastně hrát. Já zkoušel Real Racing na několika TV s Androidem a konkrétně na špičkových Sony, ale třebas i TCL se to hrát určitě dalo. TCL s určitými výhradami v některých chvílích. U asi dvou Philipsů jsem však narazil. Ono záleží také na verzi Androidu v TV a odladění.

K TV jsem připojil ovladač Logitech, dokonce přes prodlužku, abych mohl sedět dál. Žádný problém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas28 12. 9. 2019 20:05

Takže raději vybrat Sony než Philips? Mám v hledáčku 55PUS7304. Občasné hraní myslím 1-2 týdně na odreagování, uvažoval jsem o Xbox One, ale za 6000 tis tu konzoli opravdu nevyužiji....
Samsung Galaxy I7500
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 9. 2019 20:12

Pokud jde o chod systému, tak jo. Philips má zas třeba Ambilight jako výhodu. Na druhou stranu ale v tomto rozpočtu moc dobrou Sony po stránce obrazu neseženeš, byť po stránce šistému to bude asi šikovnější. Kombinace 4gb android tv a hezkýho obrazu je až u xg9505, která je rozpočtem naprosto jinde než zmíněnej Philips. Kup po někom klidně Sko Xbox a furt to bude lepší než hraní na platformě Android TV

-- 12. 9. 2019 21:13 --

Pak už stačí cílit jen na nějakej VA panel a systém de facto neřešit
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2019 20:18

thomas28 musíš si ujasnit co chtějí hrát. Konzole poskytne určitě víc možností atp. Když si někdo jednou týdně chce dát karty, Android mu stačí. Přehnaně řečeno. Uvědom si taky, že když budeš chtít hrát hry na Androidu v TV, kvalitnější hry, musíš volit adekvátní třídu TV. Ne, že si vezmeš „něco“ s Androidem. Musíš se koukat na HW, verzi OS, jeho odladění atd.

Proto je třeba vnímat aktivně i názory ostatních, které zde zazněly. Můj, který lehce oponuje, pouze naznačil, že i touto cestou lze jít, ale...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 12. 9. 2019 20:30

je potřeba podotknout, že u konzolí budeš muset za většinu her platit což jsou další investované peníze, ovšem za mnohonásobně lepší herní zážitek, než u her na Androidu.
Pokud to není cesta, kterou se chceš vydat, tak je tu ještě jedna možnost a to např. Nvidia shield, se kterým bys dostal dostatek výkonu na jakou koliv hru z Google play.
Tím by také odpadlo dilema ve výběru OS u TV a zaměřil by ses pouze na vyběr dle kvality obrazu.. otázka, jestli chceš mít k TV připojené MMC.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thomas28 28. 9. 2019 07:37

Koupil jsem nakonec Philips 58pus7304 s Android 9, který mě překvapil jak jde svižně, připojil gamepad a hry v pohodě, žádné zaseky a restarty, včetně Asphalt 8. Takže pro občasné hraní za mě OK. Do konce roku snad spustí Google Stadia, které konzole úplně nahradí.
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod ewax 1. 10. 2019 16:31

Jaký používáte ovladač na hraní? Je i něco, all in one , co nahradi originální dálkový ovladač , gamepad a klavesnici? Ten k Philips 65pus7304 je totální katastrofa
ewax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Meridius 1. 10. 2019 18:48

Se stadia bych zatím moc nepočítal....jednak tuším nejsme v první vlně zemí, kde to bude spuštěno a pak jsou tu taky požadavky na připojení, kdy na full hd je to tuším 25 Mbps, no a řekl bych, že verze androidu, na které to pojede slušně, bude poněkud vzdálena těm současným.

Konzole to stopro nenahradí, protože řada her v tom programu nikdy nebude. Navíc si ty hry stejně budeš muset koupit+měsíční paušál za to, že je můžeš hrát kdekoliv.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thomas28 2. 10. 2019 12:20

ewax píše:Jaký používáte ovladač na hraní? Je i něco, all in one , co nahradi originální dálkový ovladač , gamepad a klavesnici? Ten k Philips 65pus7304 je totální katastrofa


Koupil jsem bezdrátový gamepad na Aliexpress
https://s.click.aliexpress.com/e/soKhNwBQ
thomas28
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků