sluchátka okolo 20 000kč.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ProsteKetchup 11. 9. 2019 20:19

Zdravím,
Sháním sluchátka na domácí používání okolo 20 000kč.
Poslouchám klasický rock a hodně druhů metalu.
Nejsem pevně rozhodnutý, jaky druh sluchátek vybrat, jestli otevřená nebo uzavřená.(bojím se u uzavřených kelímkového efektu). Jde mě o co nejlepší zvuk.
Můj výběr uzavřených sluchátek : Beyerdynamic T5p 2G a Focal Elegia.
Můj výběr otevřených sluchátek : Audeze LCD-2 Classic a HiFiMAN Ananda.
Dále hledám externí zvukovou kartu nejlépe do 5 000kč.
Můj výběr Schiit Audio Fulla 2 a Creative Sound Blaster E5.
Předem děkuju za rady.
ProsteKetchup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavel1756 12. 9. 2019 10:34

V cenové kategorii 20k neznám lepší sluchátka než Audeze LCD 2 Classic. Doporučuju stavit se třeba v Audigu a poslechnout je.
Elegie hrají o třídu níž.
Fulla 2 je super, ale sluchátka za 20k by si zasloužila něco lepšího.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 9. 2019 11:24

pavel1756: Asi bude zalezat aj dost od zvukovych preferencii, s tym "najlepsie" by som bol opatrny. A presne ako vravis, Fulla bude taketo sluchatka trochu (ci dokonca dost?) degradovat.
ProsteKetchup: Ak by si siel do nich, v bazare je skoro novy kus za 15tis, este ti cosi zostane a za mierny doplatok ma lepsi DAC/Amp k nim. Tie Audeze naozaj potrebuju nieco solidne. V lete tu bola celkom vasniva diskusia k niecomu podobnemu, pohladaj.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 12. 9. 2019 13:43

Problém téhle cenové kategorie je to, že tam není moc na výběr. Osobně mi tam dává smysl vlastně jen LCD2.
Fulla je do začátku naprosto dostačující, je to hodně povedený zesík. Zvlášť pokud se hodí být s audio nádobíčkem trochu mobilní.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 9. 2019 15:42

To si uz musi kazdy zodpovedat sam, co mu staci, resp. ci sa uspokoji s vysledkom, hrat to urcite bude aj s Fullou. Radkovi H. stacil kedysi aj ten iDSD nano a aky bol spokojny... Ale zmysel mi to nedava. Zakladatel vlakna by o tom aspon mal vediet, ze to neskonci len nakupom sluchatiek, ak chce z nich maximum.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ProsteKetchup 12. 9. 2019 17:14

Takže kdyby jste měli na vybranou mezi Audeze LCD-2 a Hifiman Ananda, tak vezmete Audeze LCD-2?
ProsteKetchup
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 12. 9. 2019 17:22

V tejto kategorii sluchatiek sa rozhodovat len na zaklade parametrov alebo doporuceni tu na fore asi neda. Vela ludi, co realne poculi oboje, tu nebude. Ani recenzie nemusia uplne pomoct, len zuzit vyber. Neviem, ako daleko mas do Audiga, ale najlepsie si ich vypocut oboje, maju ich tam.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 12. 9. 2019 18:14

Podle mě jsou Audeze LCD 2 Classic trochu přeceňovaná .Zvukově dost tmavé a komfort tragedie.. Za mě v této cenové kategorii starý dobrý Hifiman HE 560.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rendyG 12. 9. 2019 21:18

LCD2C jsou hodně slušná, nicméně osobně přecházím na Anandy. Záleží na tvé zvukové preferenci - já mám rád neutrálnější přednes s velkým prostorem a v těchto ohledech Anandy jasně vítězí. U LCD2C bych rozhodně zvážil jiný zesík než Fulla, toto kombo jsem neslyšel, ale rozhodně by s ní LCD2C nehrály na plno..
Sennheiser HD580, MrSpeakers AlphaDog (diy)
Blessing2:Dusk, RE400, ZS5v1, modded: [Evos Palais, HifiWalker A1, diy "ER4XR"]
Mimby -> THX789
E1DA 9038S, ZX300, ES100, Walnut V2 (V5i)
rendyG
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 9. 2019 22:51

Z nových věcí v téhle ceně máš zmínění Anandy, LCD2C, klasické LCD-2 a MrSpeakers AFO. Nejbezpečnější volba budou asi ty LCD2C. K tomu ze začátku Fulla 2, nějak hrát to bude a pak můžeš upgradovat.

Zajímavější by byl bazar. Spousta zajímavých věcí - LCD2C, klasické LCD-2, HE400i, HD650, DACany, zesíky...

Co bych vzal já? Na klasický rock a hodně druhů metalu Modi 3 + Vali 2 + Grado RS2e, ale to spíš tak pro zajímavost.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 9. 2019 23:50

... no ja osobne by som zase s tých všetkých (tu spoenutých "úžasných" planárov) až tak odviazaný nebol ... ten zvuk si musí vyskúšať každý sám na vlastnej koži ... a potom m§že byť všetko inak :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 14. 9. 2019 04:04

Tak trochu prispejem do mlyna. Vzhledem k tomu ze Afc a afo a lcd2 c mi prosly rukama, resp. usima, neda mi to vlozit poznamku,ze Anandy opravdu hraji o tridu(brano s rezervou) lip nez vyse uvedene. Za mne s prehledem strci do kapsy i hd800 ci 800s verzi. K tem je opravdu potreba zesik vylozene k nim synergicky.Aeny mam spise pro nenarocny poslech, anandy uz ale odhali veskere nedostatky v nahravce.

-- 14. 9. 2019 05:11 --

Jeste podotknu, ze anandy spise snesou srovnani az s lcd-x, komeckoncu je na headfonics o nich samostatne vlakno, doporucuji precist. Osobne jsem u nich skoncil a vyse uz upgradovat nehodlam, trefily se presne do meho vkusu.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 17. 9. 2019 16:15

Za mě by sluchátka měla vážit max. 400 g. LCD2C i přes chytrou konstrukci a bohatě polstrované náušníky, měla v mých očích tragicky špatný komfort, ta váha je prostě znát. Zvukově ale dobrý.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 9. 2019 11:33

Já bych vzal jasně Anandy o mnoho pohodlnější univerzálnější. Mě se LCD2C zvukově nelíbí a to mám třeba LCDX rád.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 19. 9. 2019 12:11

Doporučil bych si poslechnout i na začátku zmiňované Beyerdynamic T5p 2G. Sám je spolu s LCD-XC mám. Oceňuji na nich zejména v porovnání s Audeze nízkou váhu a schopnost parádně hrát i z iPhone.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků