Sony KD-65XF9005 nebo LG OLED65B8 na sport?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 13. 9. 2019 12:38

Světlo OLED - ovlivňuje míru jak moc mají aktivní pixely zářit bez vlivu na tmavé scény v obraze, Jas - zesvětluje celoplošně bez ohledu na tmavou scénu (pomáhá právě s těmi detaily v tmavých scénách) já mám 50%. U toho stojánku záleží pod jakým vertikálním úhlem TV sleduješ mne nijak neruší. Nastavení RTINGS jsem využil také i když jsem malinko korigoval.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 12:46

Mclaren F1 : a jaký je pak rozdíl mezi "světlo" a "kontrast" ?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 13. 9. 2019 14:07

Na OLED je kontrast spíš jako pravý opak jasu, celkově co se nastavení týče tak se u OLED chovají korekce trochu jinak než u LCD. Ale máš možnost si hrát a lehce, vše zjistit vše se dá jedním klikem resetovat. Celkově mi přijde že by u OLED měli být některé popisy parametrů trochu jinak pojmenované nemají moc společného s nastavením jako LCD.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 14:56

Co jsem tak trochu googloval - tak OLED světlo je něco jako "hardwarový kontrast", resp. nějaký "násobič" světelného výstupu. Takže teoreticky čím se nastaví na nižší hodnotu, tím se ten panel míň opotřebovává.

Zatímco "jas" a "kontrast" - jsou normální "kalibrační hejblátka", kdy se upravuje vstupní signál - tedy říkáš panelu, co se má zobrazit jako bílá, černá, světle zelená,...

Takže obecně by se asi dalo říct - "jas" a "kontrast" nechat ve výchozím nastavení a světelný výstup měnit pomocí "světlo OLED", jestli jsem to správně pochopil
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 13. 9. 2019 16:05

Teorie sice tak vyznívá, paradoxem ale je že Světlo LED ( teoreticky hardwarový contrast ) nekoliduje s nastavením normálního kontrastu (ten se u OLED chová jinak než u LCD) alespoň já to tak vnímám.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod lemkaa 15. 9. 2019 08:08

Přidám se k majitelům OLED B8 panelu, jsem maximálně spokojen, obraz parádní i spotřeba slušná (kolem 100W), ale co mě dostalo, přes plex aplikaci přehrávání HDR obsahu, konkrétně 2160p 10bit HDR mkv soubory přehraje nejen rychle ale ta kvalita !

otázka na majitele, nevíte jak opravit pořadí nabídky aplikací na HOME obrazovce?

diky Roman
lemkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod conerto 15. 9. 2019 19:31

lemkaa: Stačí najet na nějakou položku v home screen a podržet kolečko.
conerto
Junior

Odeslat příspěvekod lemkaa 15. 9. 2019 19:37

jj jsem lama, uz jsem na to prisel, ale diky
lemkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duerf 16. 9. 2019 09:28

Tak jsem o víkendu shlédnul několik sportovních akcí a vesměs spokojenost. Bál jsem se, že to bude po přechodu z plazmy horší.
MotoGP - velká paráda, když byl záběr z kamery umístěné na mašině nakláněl jsem se v zatáčkách s jezdcem :-)
Basket - sledoval jsem ještě den předtím na plazmě a OLED jasný vítěz.
Tenis - naprosto v pohodě
Hokej - první třetinu jsem vůbec nedával, přechod ze 42" na 65" si vybral svoji daň. Všechno mi připadalo máznuté, vůbec jsem nestíhal pohyb puku a hráčů. Po pauze a cigárku to bylo lepší. Poslední třetina už byla jakž takž v pohodě. Nemyslím ale, že by to byla nějaká výrazná chyba zobrazení, jen spíš já nestíhám. Uvidíme časem.
Fotbal - tam jsou pocity rozporuplné. Zápasy s umělým osvětlením vychází o třídu lépe než za denního světla (obzvlášť když je pod mrakem) - to ale není chyba TV. Dále jsem si všiml, že hodně záleží kdo za stojí za kamerou - někteří kameramani s tím neustále trhají sem a tam, nemají vůbec cit pro hru a výsledek je, že se trávník slévá v jednolitou masu se šmouhami hráčů. V pátek jsem koukal na Sigmu a bylo to celé úplně v pohodě. Pak jsem viděl o víkendu nějaký sestřih a některé zápasy byly k nekoukání, jak s tím kameraman mlel.
Jinak nějaké trhání pohybu ve filmech jsem zatím nezaznamenal, jenom když jsem si na youtube pouštěl nějaká ukázková videa, tak tam bylo jedno natočené asi z dronu a když byl přelet nějaké dlouhé pláně, tak se to tak divně cukalo.
Ještě jeden postřeh na závěr - v sobotu večer žena koukala na zázraky přírody a připadalo mi to trochu více "přibarvené" tváře do růžova apod. Nehrabal jsem do nastavení a dobře jsem udělal - poté co přepnula na Tvoje tvář bylo najednou vše jinak - jí to připadalo nějaké "vyblité" mě naopak v pohodě. Přijde mi, že ani u studiového natáčení se s tím tvůrci nějak moc nemažou a co pořad to by člověk mohl štelovat barvy a jas.
Troch jsem se rozkecal, ale třeba to někomu pomůže.
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 16. 9. 2019 11:06

Hlavně třeba každý seriál má jinou gammu, takže něco pak může vypadat moc tmavý a tak podobně - ale problém je už ve zdroji ne v zobrazovači.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemkaa 16. 9. 2019 11:08

ad duerf..

motogp (moje srdcovka) jak říkáte nádhera, znatelný rozdíl (u mě původně 50" plasma), fotbal a hokej nesleduji, filmy super, předně HDR opravdu zážitek.

ještě jsem zvědavej na F1.

jediné co je opravdu na takto velké úhlopříčce ošklivé, je standardní SD vysílání. připojení BT sluchátek taky paráda (zkoušel jste?)

snad jediné co chybí k dokonalosti je 2x tuner pro případné nahrávání a sledování jiného kanálu. Co jsem zkoušel tak je alespoň možnost nahrávat a sledovat jiný zdroj (HDMI, PLEX, YT atd..)

snad někomu informace pomůžou
lemkaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duerf 18. 9. 2019 08:40

Narazil jsem na jeden problém.
Když stopnu video na youtube a jdu na cigárko, tak po návratu na mě bliká ohňostroj (šetřič obrazovky). Když ale stopnu nějaký pořad na STB, tak se žádný ohňostroj nekoná. Dá se to někde nastavit - nějak jsem na to nikde nenarazil.
duerf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 18. 9. 2019 10:01

Ahoj tato funkce je dostupná pouze u multimédií you tube a vestavěný přehrávač.
Mclaren F1
Poslední varování

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků