Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 23. 8. 2019 08:17

Úplně vypínat TV z elektriky jen v případě když jedeš na týden pryč na dovolenou. Nikdy nevíš co TV provádí, třeba si ukončil nějakou činnost v polovině procesu a jako u PC musíš čekat než se zpětně vše nahodí . Aktualizace se připojí se serverem Sony sama dle pořadí to není Windows a PC, zvlášť když ještě vypínáš el. Prehozeni kabelu hdmi od pc se musí Pc restartovat.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dspace 23. 8. 2019 08:28

Děkuji za komentář a rady. Nechám vše v elektrice.

PC jsem vždy před připojením do tv restartoval.

Ohledně té aktualizace. Podle informací tam mám původní firmware, ale tv mi při kontrole aktualizace hlásí, že firmware je aktuální (ne že bych chtěl firmware updatovat, protože podle některých informací na zahraničních fórech to někdy rozhodí zvuk apod.).

Jede vám tv s novějším firmwarem dobře?

Opět děkuji za reakce.
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 23. 8. 2019 12:13

Do týdne ti naskočí
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dspace 23. 8. 2019 15:40

Trochu se té aktualizace po přečtení všech stránek tohoto vlákna bojím. Takže když nebudu muset (nebude problém), aktualizovat nebudu.

V televizi toho moc nemám a ani nechci mít. Když to shrnu:
- TV programy jedou přes pozemní digitální signál bez problémů, HD programy vypadají pěkně.
- Nainstalované KODI vypadá, že funguje (zatím pro krátkém zkoušení u zdrojových souborů do ca 20 bez škubání).
- PS4PRO zatím od rána po továrním restartu v pohodě (zapojeno v HDMI2)
- Jen mi stále nejde připojit PC (v HDMI2 i HDM1, v HDMI3 nemám místo, je tam AVR). Bude asi problém s kompatibilitou karty v PC (nvidia GTX 1070). Zkušebně jsem připojil notebook bez problémů. Když připojím PC (a předtím stejně jako minule vypnu PC i televizi a pak oba přístroje postupně zapnu - zkoušel jsem bez ohledu na pořadí zapínání), obraz v tv mi bliká.
- O obrazových kvalitách se nebudu rozepisovat. Je to subjektivní věc pro každého :). Mě se líbí a nastavím si to podle sebe.

Budu ještě o víkendu zkoušet a rozhodnu se, jestli využiju možnost vrácení do 14 dnů. Jen některé ty věci, o kterých tu uživatelé píší, se jim projevily (pokud tomu dobře rozumím) často náhodně a někdy i s větším časovým odstupem...

Jsem byl trochu naivní, když jsem myslel, co vše bude ve střední třídě tv k dispozici v současnosti na trhu (vývoj nijak aktivně nesleduju, řeším v době nákup tv, což není jednou za dva až tři roky, ale za 5-8-10 let).
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dspace 23. 8. 2019 19:20

Ještě by mě zajímalo, jestli a jak jste měnili nastavení pro titulky v kodi, aby tak nezářily. Zkoušel jsem různá nastavení jasu tv v kombinaci se změnou barvy, průhlednosti a velikosti písma (nyní mám 22) v kodi, abych nekoukal jak do lampičky. Snad jsem to v této diskuzi nepřehlédl. Díky.
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dspace 27. 8. 2019 07:48

A pak by mě zajímalo, jak nakonec vybrali ti, kteří zvažovali x900f a samsung q8dn. Každá tv je lepší v něčem jiném, liší se kus od kusu, hodnocení odráží taky subjektivnost ve vnímání obrazu atp...
Já zatím bojuju trochu s nastavením a takovou žlutostí obrazu. Vyzkoušel jsem nastavení, které preferuje Mokrous. Je takové příhodnější (redukuje žlutou a je do trochu víc do studena, ale ne úplně do studena, možná i trochu lepší, než např. studené podání cinema pro/home, kde to jde současně trochu víc do zelena... ale to je subjektivní).
Pokud si pohraju s nastavením, titulky tak nesvítí (i pokud jejich bílou barvu nahradím šedou)...
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 8. 2019 15:48

dspace jestliže jsem v rychlosti dobře četl, tak máš s TV nějaké problémy, ale aktualizovat nechceš. Kdyby telka jela dle Tvých představ, chápal bych. Takto se nedomnívám, že Tebou zvolený postup je logický a rozumný. Každá aktualizace může přinést nové problémy. Ale když už Ti telka něco dělá špatně, určitě bych aktualizaci prubnul. Pokud si na ni troufáš.

Nejlepším postupem je totální reset TV, následná aktualizace, další reset TV a teprve potom vše podrobně nastavit a naladit. Podrobnější postup jsem zde několikrát popisoval, takže jestli máš zájem - hledej.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 28. 8. 2019 16:09

Nejake doporucene nastavenia pre tuto telku su aj na rtings. Aj ked som sa tym navodom prilis neriadil, aspon clovek pochopi, na co tie niektore nastavenia su.
Aktualizacie FW by som sa vobec nebal. Tato telka ma len jeden znamy vseobecny a dlhotrvajuci problem - cas pri prepini kanalov, ak pouzivas kartu, myslim, ze to mali vsetky verzie FW.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dspace 28. 8. 2019 16:47

Díky za rady a komentáře. Už jsem všechno rozchodil :). Nebudu zatím upgradovat, odezva u přepínání a v menu mi.nevadí. A nastavení od Mokrouse mi pomohlo, aby to nebylo tak žluté (moc díky).

V pc jsem nainstaloval nový ovladač a na nastavení grafiky pak pohlídal frekvenci a rozlišení (můj monitor má nativní rozlišení x 1200, ne x 1080 a tv se automaticky nesesynchronizuje, jako to delal tamtunk z roku 2014). Už šlape.

Měl jste někdo také osobní zkušenost s q8dn? Viděl jsem na youtube nějaký test obou vedle sebe. Jde mi např. o agresivitu local dimming. Na sony to mám max na střední, protože se mi to občasný pomalý zesvětlování anebo ztmamování moc nelíbí.

Díky a zdar a sílu.
dspace
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod engine_er 13. 9. 2019 12:00

Písal som aj do iného vlákna, ale spýtam sa aj tu. Ako ste spokojní s kvalitou obrazu XF9005? Teraz narážam na vinetáciu v rohoch. Môj kus ju má dosť viditeľnú a je to celkom rušivé. Nájde sa niekto, kto je v tomto smere spokojný alebo je to vyslovene vlastnosť (tzn. konštrukčná chyba) tohto panelu a nemá význam meniť za iný kus? Pretože rozmýšľam, že by som ju pravdepodobne úplne vrátil, ale na druhej strane kúpil som ju za dobrú cenu (21k CZK). Keby som bol vedel radšej si priplatím za AF8 (prípadne LG B8).
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 13:22

Nemůžeš to nafotit a nahodit sem? Vkládat obrázky na fórum lze.

BTW? Jestli je už v AF8 Android Oreo, tedy vyšší verze, než v původně na avmania.cz testovaném televizoru, asi bych pocítil velké nutkání jít si ji odzkoušet na živo. A netuším, jestli teď o víkendu v některých obchodem není zrovna v akci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 13. 9. 2019 19:10

Prikladám fotky s vinetáciou v rohoch:

https://imgur.com/0CbcsGa
https://imgur.com/WRQAmOc

AF8 je v SR už vypredaný, takže táto možnosť padá. Na B8 už zľava nie je, tak by ma vyšla takmer o 7000 CZK drahšie, takže to nie je rozumná voľba.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 19:55

Děkuji za fotky. Na fotkách je to znát, nejedná se o katastrofu, už jsem viděl horší. Pravdou je, že jsem viděl i lepší. Jde o to, jak moc si toho člověk všímá při běžném sledování televizoru. Jestli jsi člověk přes fotky, tak asi dost. A to bolí. Takže vrátit/reklamovat. U druhé varianty nevím, zda uznají. Netuším, jak moc vinětaci fotka „vytáhla“ oproti reálnému vidění. Jsi profík, tudíž předpokládám, že to máš zhruba 1:1.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod engine_er 13. 9. 2019 20:03

Naživo je to cca 1:1, fotky sú celkom reálne. Reklamáciu by určite neuznali, skôr to vidím na vrátenie, ale otázkou je či by som chytil podobný alebo lepší kus. Pri displejoch je to roky lotéria... Myslel som si, že po výbere monitora už nebudem musieť absolvovať podobnú tortúru.
ULN WS: i5-13600K + 64 GB DDR4 + KC3000 1TB + SX8200 1TB + M500 256GB + Kingston UV400 240GB + 2x HGST 1TB Himuro + RX570 4GB + RM750x + Xonar DGX+ CS2731
DSLR: Nikon D780 + Nikon 24-70 f/2.8 + Nikon 35 f/1.8 + Nikon 50 f/1.8 + Nikon + 85 f/1.8 + Godox V1
engine_er
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 9. 2019 20:07

Je to šílený, co víc napsat? Netuším, jaká doba Ti ještě zbývá do vrácení a kde bydlíš. Možná bych se zkusil narychlo zeptat někde v servise, co na to říkají.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků