Výběr TV 65 do 16 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Meridius 12. 9. 2019 07:58

Ten výběr byl směřován na alzu a v době, kdy bylo 20 procent dolů....což teď už není a tudíž ta sony už je mimo rozpočet....rád bych zůstal max do 20k a spíš míň djme tomu 15-18k...takže jak říkám, nejspíš bych počkal a počítal s nějakými akcemi na letošní modely....ty loňské už jsou pasé....

Ale cashback u 7304 je jasný a těžko ta TV bude za lepší cenu, když letos byla 7303 max kolem 18k. Jde mi o to, zda je to slušná TV nebo raději jít do něčeho, co ji předčí a přihodím třeba jen 2-3k. Je mi jasné, že TV s nadstandardním podáním obrazu jsou za 20k a víc...ale to holt dát nechci, můžu, ale nechci. Mám teď výdaje s dostavbou domu, takže moje úvaha je, že chci slušnou TV za slušné peníze. Takže proto co nejvíc za co nejmíň, ale s rozumem. Klidně i za cenu toho, že to prostě nebude 65". Pořád je mainstream spíš 55" uhlopříčka.

Taková klasika, co jsou s ní lidi spokojení je třeba i Samsung UE65RU7172. Ale samsung moc nemusím...
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 9. 2019 11:02

Meridius píše:Ano, obecně je to málo, ale je to málo na to, aby to běžnému člověku vadilo?

Kup, co myslíš. Když projdeš mé příspěvky zjistíš, že nemám potřebu koukat na velkou úhlopříčku z pár centimetrů. Ale na - řekněme - pět metrů vzít 55" je i na mě hodně málo. Chápu, že třeba nejsou finance. OK. Koupíš na co jsou. Z druhé strany na takovou vzdálenost je i 65" hraničních. 55" Ti na pět metrů vytvoří dojem televizoru. Ale už ne dojem hlavního TV v obýváku, který by měl mít formát a velikost pro sledování filmů.

Běž si do do prodejny odkrokovat. Uvidíš. Hlavně se koukej na spuštěné TV, ne na černý panel.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 12. 9. 2019 11:25

Mám 55" na 3.4m a je to akorát, klidně by šla i 65"... Menší už ne.
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 12. 9. 2019 12:16

Takže prostě uhlopříčku dodržet, tohle snižovat jako poslední....a spíš jít ještě vejš? Tak to nevím, kterou bych vzal....
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pavlos23 12. 9. 2019 12:32

Já mám pozorovací vzdálenost 3,5m a jediné na co pokukují je 75" a více, protože na filmy koukám na 120" a to člověka posune neskutečně daleko. Jelikož bych rád kvalitnější obraz, je problém jít někam k 75":)
Pavlos23
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 12. 9. 2019 14:20

Kloním se k tomu philipsu, protože je díky cashback akci za 16990,- a pokud je standardní cena 27k, tak to přece nemůže být špatná televize, ne? Byť v kontextu třeba té 85 sonky mi přijde samozřejmě slabší. Ten tady často zmiňovaný dopočet snímků philips umí?
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 12. 9. 2019 15:08

65PUS7304 dopočet samozřejmě umí (24p,30p), je ovšem otázka , zda umí i dopočet 25p. To asi nikdo nezkoušel, asi budu muset s fleškou vyrazit do nějaké prodejny. Jinak je také otázka, zda má panel IPS nebo VA.
Kdyby někdo chtěl zkusit dopočet 25p, doporučuji např.:
https://vimeo.com/225976480
Pod názvem videa je tlačítko stáhnout - download. Můžete video stáhnout, nakopírovat na flešku a vyzkoušet dopočet, video musí běžet zcela hladce, bez jakéhokoliv sekání.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 09:17

Jeden z důvodů, proč jsem nakonec koupil Samsung...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 13. 9. 2019 13:58

Koupil jsi samsung a ne philips? Nebo jak tomu rozumět.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 9. 2019 14:44

Vybíral jsem (menší úhlopříčku, ale v dané ceně to sem trochu patří) - takže jsem volil mezi Philipsem 43PUS7303 a Samsungem 40NU71.. - Philips byl tehdy o něco dražší, ve 43" byla určitá šance na IPS panel, chtěl jsem spíš ještě menší - a podle recenzí a zkušeností byly u Philipsu určité problémy s interpolací pohybu (zřejmě 25p) a určitým přeostřováním, které nešlo vypnout. Takže jsem nakonec vybral ten Samsung - i když nemám srovnání, tak pro moje účely je to OK
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meridius 14. 9. 2019 07:22

Takhle....já si samozřejmě nechám poradit..ale na běžnou TV se dívám jen v případě slušného obsahu. Jinak jede večer film nebo seriál.

Co se týče androidu v TV....je to imho stejné jako u levného telefonu. Vůbec když se dívám, co je v té tv většinou za RAM....2GB je žalostně málo, byť nejde o klasický android. Časem se to zajebe. Zase na druhou stranu, pokud je to "chytrá" TV ve smyslu systému od výrobce, tak....jakmile TV přestane výrobce podporovat, přestanou jet služby, které vyžadují nějakou podporu, takže co je menší zlo.

Spíš mi jde o to, jestli má smysl čekat na nějakou super nabídku....spíš si myslím, že na black friday apod. by mohl být dobrý kauf. Vyloženě teď ji kupovat nemusím. To jen přemýšlím, že je cashback na philips a je mi ta značka obecně příjemná.

Značky TCL a Hisense mi prostě zní jako gadidas či něco z tržnice, byť to samozřejmě nemá žádný racionální základ.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 14. 9. 2019 12:07

Na větší uhlopříčku s kvalitním obrazem si člověk rychle zvykne.Vždy když jsem pořizoval novou tv byla uhlopříčka větší...Nyní mám 65" a sleduji tv ze vzdálenosti asi 3m a je to tak akorát...Taky záleží jak je člověk náročný na kvalitu tv a obrazu.Jak se člověk jednou rozmlsá Ultra HD kvalitou je potom těžké sledovat nějaké SD mazanice.Člověk může být náročný jak chce a chápu,že třeba nejsou finance tak se musí spokojit s tím co si může dovolit koupit.Nedovedu objektivně posoudit jak velký je rozdíl v kvalitě obrazu u tv při 65"za 20k nebo třeba 100k.,ale myslím že tam vždy nějaký bude.Osobně využívám ke koupi tv dobu kdy ceny top nebo vyšších modelů klesnou na zaplatitelnou cenu a potom se rozhoduji o koupi.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 17. 9. 2019 18:47

Nikdo mi v podstatě neodpověděl na otázku, jak si stojí ten philips 7304 vůči ostatním TV nebo jestli se to dá odhadnout na základě modelu 7303. Ten dopočet na 25....to je otázka panelu nebo softwaru? Přijde mi, že na stávající TV je to video plynulé. A to je stará herka. Pouštím z PC.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 17. 9. 2019 21:32

Dobrý den, dnes jsem byl s fleškou v prodejně a necelou hodinu jsem zkoušel 43" Philips 7304 se zaměřením na dopočet snímků, takže shrnutí: TV kvalitně interpoluje 24p, 25p, 30p ( obraz plynulý s minimem artefaktů). Jinak celkově obraz velmi kvalitní, výborné pleťovky, ostrost výborná. Zkoušel jsem třeba fotbal, jednak vlastní nahrávky ve 4K a FHD a starší nahrávky z ČT sport, bez problému. Nahrávky ve 4K vynikající, množství detailů mě až překvapilo. Jediná slabina - rozmazávání obrazu při rychlém pohybu, což odpovídá 50 Hz TV. Celkově se mi TV velmi líbila a klidně ji můžu doporučit, byť by to chtělo podrobnější testování v domácích podmínkách.
Ukázky nahrávek z 4K kamery ( 4K a FHD):
https://uloz.to/file/D4dVP7QI6vrk/kamer ... hc-vx1-zip
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 17. 10. 2019 09:04

Pořídit philips v cashbacku jsem nestihl. Nebyl jsem dostatečně rozhodnutý, a navíc byl střídavě nedostupný na mall i na CZC s různejma datama dodání, což částečně ještě komplikovala nejednoznačnost, jestli rozhoduje datum na faktuře nebo datum objednávky, a taky jsem zvažoval, zda chci IPS. Takže vybírám dál.

Obývák je spojený s kuchyní, a má rozměry 6x6...tedy čtverec. Kuchyňská linka je na opačné straně, než je TV, takže to trochu nahrává IPS. Omezovat výběr na android tv by bylo fajn, ale jejich žalostně málo v této cenovce. Na druhou stranu, jak se na "hloupé" TV třeba řeší služba lepšíTV? Asi tou jejich android škatulí, že?

Každopádně mi jde o obraz, ne o fíčury okolo. Připojovat se bude i PS4 potom PS5. Sport třeba vůbec nesleduju. ALe mám rád filmy a samozřejmě bych nerad, aby byl problém v rychlých scénách.

V krajní nouzi mám teď možnost mít 58 philips 7304 za 16.500 s 5 letou zárukou. To je tuším VA panel.

Poměrně dost se mi líbí i tato levná LG https://www.alza.cz/65-lg-65uk6750pld-d ... ssionPosts
Meridius
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků