Vhodny receiver

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod roman2277 22. 9. 2019 11:00

Arcam HDA SA 10.Jeden z mnoha který stojí za úvahu.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 9. 2019 14:43

pekr77 píše:Zajímavá myšlenka, tu jsem zatím nikde nečetl. A fungovala by takto i regulace hlasitosti z AVR, což se u direct/main-in děje? Pokud ne, jaká by byla vlastně výhoda oproti zapojení na pre-out AVR a jakýkoliv vstup zesilovače bez použití Direct módu? Že se tam tak moc do toho řetězce nemíchá předzesilovač samotného zesilovače?

A proč by neměla fungovat regulace hlasitosti z AVR, pokud regulátor hlasitosti na zesilovači zůstane vytočený na max a nebude se s ním nijak manipuovat?
Výhoda režimu direct/main-in, a je otázka, do jaké míry vůbec slyšitelná, je v eliminaci i případných oddělovacích zesilovačů se ziskem ca 1 před vlastním koncovým zesilovačem a ve zkrácení signálových cest.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 22. 9. 2019 16:53

pekr77 píše:Prosím o nějaký tip. Googlil jsem jak vzteklý, audio přepínač / switch a nebyl jsem z toho moc chytrý. Ideálně tedy něco, co vzládne biamp zapojení, čili větší počet kabelů ....

Já vím, už se to tady řešilo a výsledkem bylo, že nejlepší je to zbastlit doma, dát si tam kvalitní šroubovací terminály a mechanické přepínače.
Pak se dá samozřejmě vyrobit i bi-amp varianta.

-- 22. 9. 2019 18:00 --

Jinak na jednoduché (ne bi-amp) zapojení má poměrně kvalitní přepínač AQ, ale samozřejmě to má i své omezení:
https://www.hifi-audio.cz/prepinac-aq-3 ... 3/#gallery
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků