Mp3 přehrávač - Studentský budget :o)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mantissa 26. 9. 2019 00:14

Dobrý den,

poradí, prosím, nějaké dobré duše s výběrem nového mp3 přehrávače ( + sluchátky) ? :)

1) Podařilo se mi utopit můj milovaný Philips GoGear (ach, jak krásný vztah jsme měli ! :( ) a již nikde není k sehnání :( (či se mýlím ? ) a nedaří se mi najít vhodný substitut (mj. i design byl pro mě 1 z mála vyhovujících).

Cena ideálně do 1500, kompatibilní s používáním bezdrátových sluchátek (to nevím, zda je při cenovém stropu dosažitelné ?), spíše elegantní design, samozřejme, aby vydržel.
A takové ty další samozřejmé věci, které se v této cenové kategorii považují za samozřejmost.
Chci pohodlné ovládání a co nejméně se muset otravovat s jakýmikoliv procesy s přehrávačem souvisejícími :o)

2) Budu také ráda za tipy na cenově dostupná fajn bezdrátová sluchátka.

Budu moc ráda za postřehy !
Děkuji a krásný den :-)

-- 26. 9. 2019 01:34 --

Zde pro srovnání parametry GoGearu :

https://www.philips.cz/c-p/SA4VBE04KF_1 ... ullsoundtm
Mantissa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 26. 9. 2019 05:16

Cenově trochu přidat a Shanling M0 (bazarový se dá i pod 2000 Kč). Nic lepšího v této cenové kategorii nenajdeš ...
U bezdrátových sluchátek by to chtělo specifikovat o jaký typ máš zájem, jestli over ear, on ear nebo in-eary.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 9. 2019 06:59

M0 mam na bazaru kdyby byl zájem. Je fakt že to je přehrávač s asi nejlepším poměrem cena/výkon vůbec. Dalo by se ušetřit a pořídit nějaký Benjie, Ruizu apod. z Ali, ale funkcemi a asi ani zvukem na M0 nedosáhnou.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mantissa 26. 9. 2019 07:13

Pánové, moc děkuji za dosavadní promptní reakce (:

Mrknu na něj.

Ad sluchátka - jsem zatím sluchátková panna, tak si asi budu muset nastudovat, v čem jsou on- a over-ears lepší než pecky :-))
Ale asi bych zprvu vzala in-ears.
Mantissa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vencaxxx 26. 9. 2019 07:54

Nejsou lepší, jsou jiný, konstrukci. Prostě na uši nebo přes uši s hlavovym mostem ala Otik :D in-ear (do uší) jsou víc univerzální.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mantissa 26. 9. 2019 09:09

Univerzální v jakém směru ?

Potřebuji hlavně, aby to co nejvíce "odstínilo" (vím, tady jde spíše o přehlušení :-| ) chrchlající a povídající si sousedy a ty spratky pobíhající nade mnou (kteří mi znemožňují poslouchat hudbu bez sluchátek doma :( )

-- 26. 9. 2019 10:28 --

vencaxxx píše:M0 mam na bazaru kdyby byl zájem. Je fakt že to je přehrávač s asi nejlepším poměrem cena/výkon vůbec. Dalo by se ušetřit a pořídit nějaký Benjie, Ruizu apod. z Ali, ale funkcemi a asi ani zvukem na M0 nedosáhnou.


Mohu poprosit o link na Váš inzerát? :o)
Mantissa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2019 10:20

Po zvukovej stranke v tejto cene je Shanling M0 asi jedina volba. S ovladanim je to trosku horsie, najma ak mas nahodou hrubsie prsty.
Co sa tyka susedov, viem o com pises, ja mam na toto Sony WH-1000MX2, to si nasadim a o nich neviem. Ale to uz je cenovo inde. Bluetooth sluchatka asi nebude ani treba (za studentsky budget mozem doporucit jedine Redmi Airdots), stacia ti obycajne kablove, lebo ten shanling je tak maly, ze ho mozes nosit na sebe a sluchatka pichnute v nom. Sluchatka do usi maju vzdy nejaku mieru odhlucnenia od okolia, niektore maju viac, niektore menej. Ak nechces do usi, tak pozeraj tzv. uzatvorene on-ear (na usi) alebo over-ear (okolo usi), len tam byva cena vyssia. A velka cast z nich uz nebude vhodna k tomu Shanlingu kvoli narocnosti na vybudenie, to je zase vyhoda inearov, tie budu vhodne skoro vsetky.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mantissa 26. 9. 2019 10:26

Mockrát děkuji za vyčerpávající přínosnou odpověď :-))

-- 26. 9. 2019 11:32 --

Shanling M0 "v te(j)to cene" - kde hod do 1500 naleznu? Ja nasla nejlevnejsi za 2990 :- )
Mantissa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 9. 2019 10:41

Do 1500 novy urcite nie, jedine z bazaru. Ja som to myslel ako "kategoria do 3000 Kc", za 1500 nove nic rozumne neexistuje, mozno z Ciny nejake ako pisal venca, len tam pouzitelne bluetooth necakaj. To uz radsej investuj iba do sluchatiek a pichni ich do mobilu, ak ho teda tiez nemas vyslovene "studentsky".
Dostatocne slusne hrajuce sluchatka sa daju zohnat aj za velmi lacny peniaz z Ciny, aj do 500-700 kc zozenies nieco, co ti moze stacit a zostane ti na prehravac.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mantissa 26. 9. 2019 11:12

Ta sluchátka samozřejmě do těch 1500 nepočítám:)

-- 26. 9. 2019 12:12 --

Mobil mám cihlovité váhy a rozměru - tj. na běhání nepoužitelný :)
Mantissa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 26. 9. 2019 12:36

A nebo player FiiO M3K, ale ten u nas stoji taky okolo 1900Kc
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mantissa 26. 9. 2019 20:55

Děkuji :)

Tak co je lepší kup - Shanling či Fiio ?
Jsou zde nějaké výraznější rozdíly ? :-))
Mantissa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2019 22:07

Za mě určitě Shanling. Jak jsem psal, nic z řady M jsem neslyšel, ale podle mě bude Shanling M0 či M1 hrát líp, než nejnižší řady Fiio.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ládínek76 27. 9. 2019 10:12

Ahoj.Mam Mám všechny zmíněné přehrávače akorát původní Fiio m3..M0 super!ale pro slečnu studentku asi přes rámec!což je pochopitelné..A srovnání Philips Gear a Fiio je co se týče zvuku neporovnatelně.takže když pridáš 4 stovky běž do Fiio m3k.Bude lepší než původní a v balení jsou myslim i základní sluchátka do uší.Ještě by stál za úvahu Šanda clip.Nemam zkušenost,ale podle recenzí je ucházející a má rovněž sluchatka v balení a najdeš se i do 1500kč

-- 27. 9. 2019 11:13 --

Sansa clip
Ládínek76
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 27. 9. 2019 10:32

Pokud nevadí celkem blbé ovládání tak Qngee X2

Zvukově bez konkurence ze všech zmíněných , Má 4.1 BT a stojí cca 55$ na Aliexpressu . Tady se X2 řešila

viewtopic.php?f=726&t=1265114&st=0&sk=t&sd=a&start=60
SSakul
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků