Schiit Magni 3 vs. Yamaha A-S701 - zvukovy rozdiel

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 13. 8. 2019 13:26

Je to tak jak píše Kenoš.
Já jsem před léty zkoušel CD Yamaha CDX-496 a když jsem ho propojil coaxem s AudioGD NFB12 do zesilovače, byl zvuk podstatně lepší, než když se využil převodník v CD přehrávači a z něj šel analog do téhož zesilovače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marantz1 13. 8. 2019 13:31

For kenos:
Ale to ja take netvrdim,jen v tomto pripade zjednodusuji, neb za vse vypovidajici byl pro mne (ne)rozdil vysledneho zvuku. Vsak on si na to prijde viking sám,pokud porovná.

-- 13. 8. 2019 14:36 --

Martas 38:
A cemu se divis? To je prece jasne,navic zrejme trochu jina liga(co se tyce rozdilu). S tim ma vetsina hifistu bohate zkusenosti. Ja vztahuji stejny vysledny zvuk na tyto konkretni dva pristroje. O rozdilu pouzitych daců vseobecne nebylo ode mne ani slovo. Myslim,ze jsem jich za zivot pár porovnal a rozdily jsou mnohdy propastne. Ne v tomto pripade.
Marantz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 13. 8. 2019 13:59

Marantz1: Nedivím se ničemu. Jen jsem chtěl zakladateli vlákna sdělit, že bude možná lepší zvuk, když se využije Modi 3, než převodník v CD přehrávači, jak se na konci svého příspěvku ptá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 14. 8. 2019 05:55

Dakujem za postrehy a zatial to spravim nasledovne...kupim len ten Magni 3 a napojim ho analogom zo zosilovaca. Ak budem s vysledkom spokojny tak to necham tak. Ak nie, tak skusim aj ten Modi 3 a potom uvidim :). A stale plati otazka, ci je na trhu nejaky iny sluchadlovy zosilovac v podobnej cene (okolo 150 EUR), co by stal za zvazenie (nasiel som v e-shopoch pro-ject head box S2 napr)...dik :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fotografista 14. 8. 2019 08:18

Vynikajuci je Samson QH4, len treba dokupiť 2ks redukcie 6,3mm jack/RCA

https://galerie.avmania.zive.cz/showpho ... mit=recent
fotografista
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod iceman27 14. 8. 2019 09:34

JSD Atom, ale jedině koupit venku. Podle recenzí je víc než jen dobrý :-).
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotografista 14. 8. 2019 13:29

fotografista
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod viking81 19. 8. 2019 07:34

Takze nakoniec to vyhra asi pro-ject pre box s2 s integrovanym DAC. Aj ked nie je najvykonnejsi, tak myslim ze pre 50-ohmove Sennheiseri, ktore neplanuje menit bude dostatocne silny...aspon dufam :D
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 30. 9. 2019 07:42

Obnovim tuto temu, lebo moj vyber je mozno opat na zaciatku. Vybraty Pro-Ject Pre Box S2 Digital mi prisiel este v auguste, ale nefungoval koaxialny vstup, tak isiel do servisu, kde mi ho vymenili za novy kus (podla spravy zo servisu) no a na tom nejde ani koaxial a ani optika. Takze pojde znova na reklamaciu a neviem ci to chcem s nim skusat este raz. Mate aj vy take zle skusenosti s pro-jectom ci to len ja? Ak by sa dal vymenit za nieco ine v tej cenovej ralacii (350 EUR) tak co by to bolo? Stale je v hre nieco od Schiitu. V tej cene je aj Chord Mojo a nasiel som aj Aune X5 alebo X1. Podmienka je vstavany DAC (koax + optika)...dik :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 9. 2019 09:26

Nemam ten ProJect, no keby som teraz vyberal nieco stolne pre menej narocne sluchatka, beriem jedine ProJect... teda aspon dodnes som to tak mal nastavene :-) Podla recenzii v tejto cene asi nema konkurenciu. Aune asi nebude rovnocennym partnerom, ale nie je najhorsia, mal som ju doma, nevyhovoval mi vsak formfactor velkosti. Velku nadej som daval novemu FiiO K5 Pro, ale ten nebude pre vsetkych veru. Neviem, co mas za sluchatka, Mojo mozem s kludnym svedomim odporucit v tejto cenovej hladine. Este je tu AudioGD, ten vsak skor rozdelil audionadsencov na 2 tabory :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 30. 9. 2019 09:49

Ja som kvoli odporucaniu a recenziam ten Pro-Ject bral ale asi nemaju najlepsiu vystupnu kontrolu :) tu je aj video z toho ako to nejde...

https://www.youtube.com/watch?v=0gN_DZxJtK8

Sluchatka mam Sennheiser HD598. Fiio som do vyberu ani nedal a viem ze ta Aune nebude tak dobra, ale celkom sa mi pozdava. Chord sa mi nepaci dizajnom aj ked viem ze je chvaleny.. :D. Este som teraz pozrel Schiit Vali 2 a k nemu Magni 3 ako DAC...tak fakt neviem. Kazdopadne najprv musim nejak vyreklamovat/vratit tento nefunkcny co mam doma...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 9. 2019 10:05

Ja by som mu este sancu dal, ak ti vymenia kus za kus. Zo statistickeho hladiska nemozes mat tri krat vadny kus :-)
Aune k HD598 bude OK, ale clovek musi premyslat aj o pripadnych upgradoch, tak aby si nemusel menit aj sluchatka aj DAC/Amp.
Ano, Mojo nie je najkrajsie, tiez som si povedal, ze taku hracku s lentilkami ani nahodou..., a dnes by som ho nevymenil (mozno jedine za iFi iDSD micro BL). Teraz ma (mal?) Mojo zlavy, kdesi sa to tu rozoberalo, prip. mozno na head-fi, neviem uz.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 30. 9. 2019 11:02

Uvidim co mi napisu z obchodu, ze ako to budeme riesit. A ako pises, Chord Mojo je teraz za skoro taku istu sumu ako ten pro-ject, takze minimalne za zvazenie stoji. Pripdny update by som videl max na Sennheiser HD650-ky ale neviem ci na ne bude potom ten Pro-Ject stacit :). Chord by stacil a aj Schiit...Aune neviem :)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2019 12:16

Běž do Mojo. Vzhled vůbec neřeš. Na stole to vypadá mnohem líp, než na fotkách. A ten zvuk za to stojí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 2. 10. 2019 07:20

Predtym ako to poslem spat do obchodu som vcera prisiel este na jednu vec. Opat som ho skusal a po rpipojeni k PC hral bez problemov, skusil som ho dat na optiku z TV a na nej hral tiez. Ale na optike z CD prehravaca alebo na koaxiale z CD prehravaca nie. Pritom ta optika a aj koax z CD je funkcna, kedze CD po pripojeni k velkemu zosiku hralo. Iny koax nemam kde vyskusat :( Nestretli ste sa s takymto problemom niekto? Je mozne ze z nejakeho dovodu nie je ten pro-ject kompatibilny s Yamahou aj ked deteguje signal (svieti na bielo) a precita aj vzorkovaciu frekvenciu (44.1)? Dik...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků