Zosilňovač k HE-500 + Chord Mojo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 9. 2019 20:09

leroy26 píše: Este by ma zaujimalo, ako hralo Mojo prepojené cez Samson. Ty ho, Bacil, myslim mas, tak ak by si bol ochotný to skúsiť bol by som ti vďačný.

Hugo mám aktuálne prepojené cez dva Samsony QH4 a (všeobecne aj na HE-500) mi to hrá perfektne. Je to (aj napriek o niečo menšiemu výstupnému výkonu QH4!) výrazne lepšie ako samotné Mojo

@leroy26: soráč, ale nechce sa mi rozkáblovávať si celú zostavu iba preto, aby som skúšal tak bizarnú kombináciu ako je Mojo+QH4. Treba sa uspokojiť s tým, že Mojo je super, ale určite to nie je žiadna "zvuková konečná".
... apropos, keď Ti u HE-500 chýba "drajv", tak odporúčam vyskúšať napr. Koss PRO4S. Tie si pravdepodobne nebudeš chcieť dávať moc nahlas ;-)
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 29. 9. 2019 20:55

Preco je to s Mojom bizarná kombinácia, ked ho mas prepojené s Hugom? Aký tam je rozdiel?
Tak, mam dt150 tie drajv majú, ale zas nemajú všetko ostatne v porovnani s He500 :)
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 29. 9. 2019 21:55

@leroy26: bizarná kombinácia Mojo+QH4 je pre mňa už iba preto, že momentálne nemám k dispozícii adekvátne kvalitné prepojenie zo stereo jacku 3,5mm na 2ks vstupných symetrických jackov 6,3mm. Áno, QH4 má aj tzv. "easy input" jack 3,5mm, ale ten už zvukovo nie je "prvá liga" ... a to je niečo, čo ma nezaujíma ...

PS: neexistujú žiadne univerzálne sluchátka, ktoré by "dokázali všetko". Musíš sa rozhodnúť, či chceš pri posluchu muziky "iba relaxovať" alebo sa nejako "vybudzovať/zvukovo dráždiť" alebo sa chceš patlať v tom, že akým spôsobom a ako kvalitne bola nahrávka realizovaná alebo ... atď. atď.
... a hlavne: keď chceš byť "zvukovo náročný", tak prednostne zainvestuj do skutočne poriadneho DA prevodníku ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 30. 9. 2019 10:51

Tak skusim objednať ten Samson. Uvidim, ci bude mat nejaký priniesť.
Atom bohužiaľ nevidím u nás k dispozícii.
Dakujem všetky za rady.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 30. 9. 2019 14:13

leroy26 píše:Tak skusim objednať ten Samson...

... ale v spojení s Mojo to pravdepodobne nebude mať moc veľký význam:
bacil2 píše: Hugo mám aktuálne prepojené cez dva Samsony QH4 a (všeobecne aj na HE-500) mi to hrá perfektne. Je to (aj napriek o niečo menšiemu výstupnému výkonu QH4!) výrazne lepšie ako samotné Mojo
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 30. 9. 2019 16:15

“... ale v spojení s Mojo to pravdepodobne nebude mať moc veľký význam”
Sorry za možno hlúpu otazku, nevyznam sa v tom až toľko technicky, ale ked to ma význam s Hugom, preco to nema mat význam z Mojo?
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 30. 9. 2019 18:30

Len taká malá poznámka k tým meraniam. Najlepšie zosilňovače, resp. tie, ktoré sú medzi hifibundus postihnutými najviac vážené a považované za top záležitosti bývajú vo veľkej miere lampové. Napr. taký Blue Hawaii SE. Tipnem si ale, že pri meraniach by dopadol na audiosciencereview katastrofálne. To, ako to ale hrá, je už iná pesnička. Merania nie sú všetko. Sudcom by v prvom rade mali byť uši kupujúceho a nie graf nejakého šialenca na nete. Bodka.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 30. 9. 2019 19:17

Jasné, Amir je “nejaký šialenec na nete”... ciwe no raději nic, no comment
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 30. 9. 2019 19:28

@Duke650: Veď v pohode si nakupuj podľa jeho recenzií. Sú to Tvoje peniaze. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 30. 9. 2019 20:44

Kluci nevím co pořád řešíte,kupte si starou dobrou Hypu1 a máte na pár let vystaráno.
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 1. 10. 2019 16:19

zino333 píše:@Duke650: Veď v pohode si nakupuj podľa jeho recenzií. Sú to Tvoje peniaze. :)

Shodneme se na dvou věcech:
1) každý si za svoje peníze koupí co chce.
2) každý na to jdeme z jiného konce.
Nemá smysl absolvovat stotisícpatnácté kolo internetové debaty subjektivista vs objektivista, to si raději pustím muziku :-)
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 1. 10. 2019 18:15

Áno, zhodneme sa. A ja som inak rád za to, že nakupujem podľa subjektívnych pocitov. Osobne nerozumiem tomu, prečo ľudia aj pri tomto hobby dajú skôr na závery niekoho pre nich úplne cudzieho a nie na vlastné uši. Mne to jednoducho hlava neberie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 1. 10. 2019 19:54

Opět se shodneme :-) ale asi malinko jinak...

Já už vyrostl z té fáze, kdy jsem četl recenze na head-fi a jiných webech, protože
za A každou chvíli se tam rozjížděl nějaký hypetrain a
za B to, že nějaký Jim nebo Franta nebo hifibundusem postižený guru nebo kdokoli cizí napíše, že se mu líbí zvuk kabelu nebo zesilovače nebo DACu nemá pro moje uši valný význam - jeho uši mají jiné preference, jeho názor není oproštěný o osobní zaujatost (bias) atd atd atd

Kdežto pokud měření nějakého hardware prokáže, že je objektivně transparentní, tak moje uši nemají co řešit. Nehledám líbivý HW. Stačí neutrální, který nic slyšitelného neubere a nic slyšitelného nepřidá.

P.S. čtení na dlouhé zimní večery:
https://www.head-fi.org/threads/testing ... hs.486598/
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 10. 2019 20:13

Mně se třeba zvuk AudioGD R2R11, který má katastrofální výsledky měření dost líbil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 1. 10. 2019 21:02

Kazdá cesta ke spokojenému zázitku je ta správná.Ale naucil jsem se verit svým usím.Asi to nemusí korelovat s kazdým,ale důlezité pro me je,jak to slysím já.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků