TV 55" 30000,-Kč DVBT; Filmy; Sport; Síť

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 10. 2019 14:31

Tady je ten rozdíl možná ještě patrnější https://youtu.be/D9K9oU_VTQ8 a to 8k u Samsungu paradoxně tu situaci ještě asi zhoršuje, světlé scény ještě ok ale jakmile se scéna posouvá k tmavé tak je to brutální rozdíl. V tom New Yorku Samsung vyplodil hnusnou inverzi :-D.

-- 1. 10. 2019 15:43 --

honza.c píše:neni srovnani lehce zavadejici tim, ze leva strana ma kompletne odlisnou kompozici oproti te prave?

Tak prostředek je +- stejná kompozice ne? Rozdíl všude stejný.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod C3llario 1. 10. 2019 14:53

honza.c píše:neni srovnani lehce zavadejici tim, ze leva strana ma kompletne odlisnou kompozici oproti te prave?


Tiez som nachvilu tak nad tym zamyslal, ale potom som si dohladal dane video na YT a je tam vidno, ze sa kamera okolo Kratosa toci tak, ze dane miesta su zobrazene ako na na LG, tak aj na Samsungu.

Link na to video je:
https://youtu.be/cx0PSPJ9y2c?t=552
C3llario
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 10. 2019 15:11

Nemám OLED, nebo obecně displej s infinit kontrastem, abych to mohl porovnat na základě vieda nebo obrázku :D

Každopádně - já přešel z IPS na VA a ten skok je dost razantní - připadalo mně to, že koukám na HDR nebo něco takovýho :D Prostě ten obraz "ožil" + zmizel ten šedý závoj v tmavých odstínech. Tak mě zajímalo, jestli je takový skok i z VA na OLED. V tomto případě to bylo tedy z IPS zhruba 700:1 na VA 5 000:1. Počítám, že od určité hodnoty kontrastu už větší rozdíl nebude poznat (jestli je to 10 000:1 při mírném osvětlení místnosti, nevím...)
Pokud někdo sleduje filmy zcela potmě, tak tam ten rozdíl mezi VA (resp. jakýmkoli LCD) a OLED bude pořád dost značný, i když kvalitní FALD (local dimming) dokáže asi hodně vylepšit, samozřejmě s určitými kompromisy (blooming, haloing), které na OLED nebudou.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 1. 10. 2019 23:02

před lety jsem přešel z IPS na VA a chvílemi si říkal: teda to je ale parádní obraz!
nedávno jsem přešel z VA na OLED a chvílemi si říkám: teda to je ale parádní obraz! :)

no ale jestli je to větší skok než předtím posoudit nedokážu...
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C3llario 2. 10. 2019 08:20

stormborec píše:Nemám OLED, nebo obecně displej s infinit kontrastem, abych to mohl porovnat na základě vieda nebo obrázku :D

Každopádně - já přešel z IPS na VA a ten skok je dost razantní - připadalo mně to, že koukám na HDR nebo něco takovýho :D Prostě ten obraz "ožil" + zmizel ten šedý závoj v tmavých odstínech. Tak mě zajímalo, jestli je takový skok i z VA na OLED. V tomto případě to bylo tedy z IPS zhruba 700:1 na VA 5 000:1. Počítám, že od určité hodnoty kontrastu už větší rozdíl nebude poznat (jestli je to 10 000:1 při mírném osvětlení místnosti, nevím...)
Pokud někdo sleduje filmy zcela potmě, tak tam ten rozdíl mezi VA (resp. jakýmkoli LCD) a OLED bude pořád dost značný, i když kvalitní FALD (local dimming) dokáže asi hodně vylepšit, samozřejmě s určitými kompromisy (blooming, haloing), které na OLED nebudou.


Ja to mam trochu inak. V elektre ked obzeram T,V tak ja az tak velky rozdiel medzi IPS a VA nevidim, je to tam nastavene vzdy na dake demo video, aby to vyzeralo dobre, urcite v domacich podmienkach a pri inom osvetleni by som to vnimal inak :-) Ale ked sa v predajni pozeram vedla IPS/VA panelov na nieco co je OLED, tak tam ten rozdiel fakt ze vidim.
C3llario
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 10. 2019 12:03

Tam to bude dost i o těch sledovacích úhlech, protože OLED je hned poznat, že se ten obraz nedegraduje, když se nedívá přímo nakolmo. Jinak OLED vynikne právě nejvíc až potmě
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 2. 10. 2019 14:42

Aktuálně LG OLED55B8 nebo alternativně PHILIPS 55OLED803. Nic jiného již asi nemá cenu ! Přednosti oled technologie vůči ostatním jsou evidentní. Obraz však, stejně jako u LED, QLED ..atd. degraduje "šílené" HD vysílání našich komerčních stanic v DVB-T2 (obsahově i technologicky). S tím však žádná technologie v TV nic moc nenadělá. Skylink v DVB-S2 je na tom lépe. Obraz z přehrávače v TV, popř. připojených s vyšším dat. tokem, neřku-li originál BR je nekompromisní ! 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 2. 10. 2019 15:43

bylinnycaj píše:
stormborec píše:Jinak jak velký byste viděli rozdíl mezi IPS vs. VA vs. OLED ? Je ten skok z VA na OLED srovnatelný s IPS vs. VA?


Rad pouzivam pre porovnanie tento obrazok TOP LCD Q90R vs OLED C9. U OLED-u je ten kontrast uplne inde..v dobrom.


Opět slepota? Je to ze stejného videa, které jsi tu už postoval, a v kterém autor dost jasně sám říká, že je v tmavých scénách více detailů na Q90, což i vyplývá z toho screenshotu, co jsi poslal.

Naopak je to jeden z neduhů, kterým obecně OLED technologie trpí - ztráta detailů v černých scénách. Černou to sice udělá pěknou, ale není v ní nic vidět... Což se dá dočíst i v hromadě recenzí, abyste neřekli, že si to vymýšlím.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 10. 2019 18:11

Ono je to takové, co kdo chce. QLED tu černou chce mít taky hezkou, ale snaží se o vysvícení detailů ve tmavých scénách, aby byly prokreslené. OLED se snažit nemusí. On je má. Na OLEDu si obsluha může, pokud je to normální stroj s normálním nastavením, změnit černou. Když to přeženu, její černotu. Stačí oproti původnímu standardnímu nastavení poskočit o jeden/dva stupně a jsi úplně někde jinde. Oproti QLEDu v té chvíli zůstává černá černou, ale posílí se poslední dva stupně škály na některých testovacích obrazcích. Ano, záleží na konkrétním kusu.

Přirozený kontrastní poměr, s velmi kvalitní a brutální černou, prostě LCDčko neudělá. Pamatuji si na špičkový Panasonic, který k ideálu měl skutečně nejblíž a byl to extra dobře nastavený výrobek od výrobce. A ano, QLED občas stíny prosvítí, takže pak člověk má pocit, že tam toho vidí víc.

//mimochodem. Já ve tmavých stínech na OLEDu detaily vidím. Kdybych neviděl, vím, co si nastavit. Samozřejmě u dobrých OLEDů, které mají vhodné možnosti.

LCD i OLED mají své klady a zápory. Vždy záleží, komu co víc sedne.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 2. 10. 2019 19:09

MgX: To právě není pravda. OLED se uměle snaží vytvářet černou tam, kde není. Reálně je totiž černá ve filmu absolutně černá málokdy, pokud nepočítám pruhy u obrazu 21:9. A díky tomu se pak právě ztrácí detaily a není o to nastavení, je to vlastnost. Zkus si někdy vedle sebe postavit OLED a kvalitní LCD, dej tam tmavou fotku člověka v černém saku a zkus nastavit, abys viděl všechny záhyby saka tak, jako na LCD. Až se ti to podaří, tak se ozvi.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 10. 2019 19:43

Uměle se snaží? Co to je za blábol? Buď tam černá je nebo není a pokud není tak jde o odstín šedé. To co dělají LCD není odstín jakékoli barvy ale pouhá mlha okolo světlích objektů a mnozí v tom mohou (chtějí) vidět nějakou přednost. Tady se mrkni a upřímně mi řekni jestli tu inverzi v tom nočním New Yorku co předvádí Samsung měl v plánu tvůrce natáčet. https://youtu.be/D9K9oU_VTQ8 Myslím že si vybral právě dobu kdy inverze nebyla když už tomu věnoval čas. Pandero ty jsi prodavač z Datartu? Ti mají obvikle podobné argumenty :-D.
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 3. 10. 2019 07:21, celkově upraveno 1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod stormborec 2. 10. 2019 20:45

"OLED se uměle snaží vytvářet černou tam, kde není."

to jaksi nemá zapotřebí - tohle spíš dělají některá LCD (ty různé "dynamické kontrasty" apod.)

"To co dělají LCD není odstín jakékoli barvy ale pouhá mlha"

Já tomu říkám šedý závoj - typické hlavně pro IPS panely, kdy ta černá tam nikdy není a bohužel i ty nejtmavší odstíny jsou tímto znehodnoceny. V případě VA pomůže přisvícení v místnosti, ale sledování potmě je holt výsadou pouze pro OLED, nebo hodně kvalitní FALD LCD.

Prostě si myslím, že je to spíš takový zlozvyk, že někdo si zvykne na tu šedivost a pak když to tam není, tak má dojem, že ztrácí nějaké detaily.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 3. 10. 2019 06:40

Pandero:
Ano, slepota vladne u mna a samozrejme aj dalsich milionov ludi po celom svete...A ten obrazok (potazmo video), vyborne interpretuje zasadny rozdiel medzi top LCD a OLED technologiou.
Staci sa pozriet na TOP modely u jednotlivych vyrobcov, aka technologia je tam zastupena...
Jasne ze OLED.
A vies preco?
Lebo ten nekompromisny kontrast, vidi aj taky slepy clovek,ako som ja...
Ked k tomu pridas zive farby, nekompromisne uhly...neni o com, cista slepota :nenapadne
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 3. 10. 2019 18:25

Mclaren F1: A to je přesně ono, co říkáš - totiž že OLED vytváří z šedé černou. Tudíž tam, kde má být odstín šedé, zobrazuje sytou černou. Protože to uměle navyšuje kontrast a působí to "naoko" líp. Ale není to reálné. A ztrácí se tam pak detaily v černé barvě. I proto LG například letos na tomhle neduhu víc pracovalo.

bylinnycaj: Umíš anglicky? Pokud jo, tak si to video pusť ještě jednou. A pak pro jistotu znova. Sám autor to v tom videu říká, že je QLED na gaming lepší a že umí v tmavých scénách zobrazit více detailů.

Ať si každý koupí co chce, ale tak, jako není LCD technologie bez chyby, tak ani OLED není dokonalý. Ale chápu, že na první pohled může působit líp. Já bych doma mít nemohl. Mám v bytě hodně světla a OLED by to neusvítil, navíc se leskne jak psí kulky...
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 3. 10. 2019 19:56

To LCD ale na tom videu nezobrazuje šedou barvu je to jen hnusná Aura okolo světlých objektů. Nemá to nic společného se zobrazením jakých koli obrazových dat. A pan Tha_VillaMan je fanda Samsungu ten mele stejný blbosti. Ty fak makáš v Datartu? K tomu videu s tím nočním New Yorkem mi povíš co? Kde tam jsou v té mlze ty detaily? Pánové na tom Samsungu ty lidi jako vedle na OLED nějak nevidí.
Mclaren F1
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků