Zosilňovač k HE-500 + Chord Mojo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 10. 2019 12:37

Jsou bohuzel i výrobky,které nelze nikde v ČR/SVK poslechnout,neb nejsou k poslechu vystavené. Tedy posbírat mix názorů,recenzí a rad a objednat. Pokud zvuk brutálně nevyhovuje,není jiné cesty nez ve 14 denní lehote vrátit. Jiná moznost neexistuje.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 10. 2019 15:09

Duke650 píše:Opět se shodneme :-) ale asi malinko jinak...

Já už vyrostl z té fáze, kdy jsem četl recenze na head-fi a jiných webech, protože
za A každou chvíli se tam rozjížděl nějaký hypetrain a
za B to, že nějaký Jim nebo Franta nebo hifibundusem postižený guru nebo kdokoli cizí napíše, že se mu líbí zvuk kabelu nebo zesilovače nebo DACu nemá pro moje uši valný význam - jeho uši mají jiné preference, jeho názor není oproštěný o osobní zaujatost (bias) atd atd atd

Kdežto pokud měření nějakého hardware prokáže, že je objektivně transparentní, tak moje uši nemají co řešit. Nehledám líbivý HW. Stačí neutrální, který nic slyšitelného neubere a nic slyšitelného nepřidá.

P.S. čtení na dlouhé zimní večery:
https://www.head-fi.org/threads/testing ... hs.486598/

Ale veď to hovorím celú dobu aj ja. Neverím v hi-fi ničomu inému, iba vlastným ušiam. A je mi jedno, aké to má merania, pokiaľ to hrá fajn a mám radosť keď to počúvam. Podobne ako martas38, tiež som mal R2R11 a spolu s HE400i mi robili nejakú dobu veľkú radosť. A to napríklad R2R11 dopadlo na audiosciencereview úplne zle. Faktom ale zostáva, že nielen mne robilo veľkú radosť. Oproti tomu som mal doma aj JDS Atom, ktorý má skvelé merania, no ja som ho po týždni predal. On nehral zle, bolo to čisté ako kryštál, ale nebavilo ma to. Teraz mám lampu, kde lampy majú príšerné merania ale je to proste radosť z hudby. A tak mi napríklad napadá aj otázka, prečo ak sú najlepšie zariadenia, tie ktoré majú dobré merania, prečo potom také Orpheus alebo Shangri-La robia výrobcovia v kombe s lampami a prečo im neurobia digitál so špičkovým meraním? Proste nechcú aby to hralo neutrálne a sucho. Oni chcú aby to ľudí bavilo. A tak mi opäť z toho vychádza, že merania sú zbytočné. Jediný sudca v hi-fi môže byť sluch kupujúceho a jeho subjektívne preferencie na zvuk. Preto napríklad ak audiosciencereview prinesie recenziu o tom, že napríklad R2R11 je zlé zariadenie, je to úplná blbosť. Moja skúsenosť hovorí, že je to skvelé zariadenie.

A súhlas s Houbičkárom. Recenzie môžu pomôcť naviesť kupujúceho nejakým smerom. Ak mám rád napríklad rockovú hudbu, budem pozerať po zariadeniach, ktoré majú v obľube ľudia, ktorí rock počúvajú. Naopak, ak mám rád elektroniku, hľadám zasa od ľudí počúvajúcich túto hudbu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 2. 10. 2019 15:27

Zinko,súhlas
Existuje třeba velká skupina hifistů tzv. Tannoyáků,kteří nedají dopustit na své medové bedny(myslim ted ty velké retro krabice s neskutečně sametovým zvukem). Zkreslení? Jak prase...no a co? Rozhodují zimomriavky. Já hraju na marantz (80%lidí na něj plivne,páč hraje moc do "hezka"),kombinuju s xavianem - pěkný,sladký,muzikální přednes. Měření nic moc,já jsem šťasten. V době nedávné jsem vlastnil primare a starší rovné dynaudio. Měření z říše snů a.....nuda. Jak se prestanete tesit na pousteni muziky,musi to z baráku a pocit dobreho mereni mi to bohuzel neusnadnil. Ale existuje samozrejme spousta elektroniky s dobrým měřením a výborným zvukem.
Naposledy upravil Houbičkar dne 2. 10. 2019 16:37, celkově upraveno 1
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2019 16:12

Když už se nám to zvrhlo tímto směrem, já si myslím, že ty chválené drahé elektronkové zesilovače obdivované pro svůj laid back zvuk na tom asi taky nebudou co se zkreslení týče zrovna nejlíp. Jinak Houbičkař myslím, že zrovna za Xavian se nemusíš stydět.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 10. 2019 17:48

A ešte je to aj o nálade. Mám slúchadlovú aj stereo zostavu. Slúchadlová mi hrá teplejšie, dnamicky, plný zvuk (LCD-2C + elektronka v reťazci) a stereo mi hrá zasa cinkavo, vzdušne s veľkým priestorom (PMC + Cambridge). Raz mi viac vyhovuje teplejší zvuk, inokedy ten čistý, vzdušný a naopak. Inak ráno, inak večer. Psychoakustika. Takže môže niekto merať čo chce. Rozhodujú uši a subjektívne preferencie človeka.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 2. 10. 2019 18:52

Tak ten Atom je tazsie zohnatelny. Co to Magni3? Moze byt teoreticky prínosom, stal by za vyskúšanie?
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 2. 10. 2019 20:43

Inak ten Atom je za tú cenu skvelá voľba, to len aby zasa nevznikli nedorozumenia. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 10. 2019 20:48

Čo je to ťažšie? Hneď tretí link z Google : http://www.hifiheadphones.co.uk/jds-lab ... -plug.html
Zatiaľ sú v EU, takže ako kdekoľvek inde v európskych eshopoch.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 3. 10. 2019 07:25

_daRK píše:Čo je to ťažšie? Hneď tretí link z Google : http://www.hifiheadphones.co.uk/jds-lab ... -plug.html
Zatiaľ sú v EU, takže ako kdekoľvek inde v európskych eshopoch.

Diky, mas pravdu. Zmiatlo ma ze z jedného nášho shopu mi odpísali, ze je objednatelny len z USA.
Tak asi objednam Atom a Magni a porovnám.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 10. 2019 08:19

Magni sa da zohnat o dost lacnejsie ako v SR/CR z Holandska alebo UK u oficialneho distributora Schiit, ale casto ich nemaju skladom. Z US to vyjde cenovo nastejno a pride to do cca tyzdna.
Stale vsak plati, ze su aj lepsie volby, ak riesis aj posun v kvalite zvuku. Na zaciatku som pochopil, ze riesis hlavne hlasitost a to ze nemaju stavu, preto som o Magni a Atome napisal. Hlavne k tomu nekupuj lacne analogove kable z obchodakov, mal som tri a vsetky boli sh*t .
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 3. 10. 2019 08:44

_daRK píše:Stale vsak plati, ze su aj lepsie volby, ak riesis aj posun v kvalite zvuku. Na zaciatku som pochopil, ze riesis hlavne hlasitost a to ze nemaju stavu, preto som o Magni a Atome napisal. Hlavne k tomu nekupuj lacne analogove kable z obchodakov, mal som tri a vsetky boli sh*t .

Tak dúfam vo väčsie vybudenie a tým aj lepší zvuk. Mojo by mal byť kvalitný DAC. A nechcem veľa investovať, ako som už písal, takže uvidím či toto zvuku pomôže.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 3. 10. 2019 11:18

Más skvelá sluchátka,ty vsak vyzadují stejne skvelý DAC/AMP.Pokud ti můzu poradit,vybírej to combo stejne uvázlive,jako ta sluchátka.
Nejde o to,ze by nehrála,ale urcite z nich nedostanes to,ceho jsou schopná.Pokud můzes,zajdi si nejaký veci poslechnout.To proto,aby jsi zjistil,co ti to dá,pokud jim poskytnes odpovídající kvalitu.
A také to,co te stojí prípadný kompromis,pak je lépe pockat a dosetrit.Ver mi,ze jsem také zkousel setrit a ve finále jsem se pak zbavoval se ztrátou a sel do lepsího.
A ty petikila si to fakt zaslouzí,kompromis delej u sluchátek,kde to nevadí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 3. 10. 2019 11:50

Mojo je super DAC a myslím si, že dlho ti vydrží a bude fajn slúžiť ak zoženieš lepší amp.

-- 3. 10. 2019 13:00 --

Súhlasím s trubkou. Za tie roky čo sa venujem hi-fi som dospel k záveru, že za tie roky som si mohol všetky tie nákupy ušetriť a rovno kúpiť niečo poriadne. Ale to je asi tá cesta ktorou je fajn si prejsť a upratať si to v hlave. Potom človek lepšie vie, čo približne chce, čo mu vyhovuje a tak.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 3. 10. 2019 13:08

Tak, ja viem o com hovoríte, sam som si tym procesom prešiel uz pri kúpe slúchadiel, napr.
Ale ta zostava Mojo - Atom/Magni3 - HE500 mi “na papieri” neznie zle.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 10. 2019 14:00

Neznie zle, ale take Hugo2+Hifiman Arya, to uz by si mal vystarane na dlho, nie ? :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků