Zosilňovač k HE-500 + Chord Mojo

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 3. 10. 2019 14:24

Duke650 píše:
1) každý si za svoje peníze koupí co chce.
2) každý na to jdeme z jiného konce.
zino333 píše: Neverím v hi-fi ničomu inému, iba vlastným ušiam. A je mi jedno, aké to má merania, pokiaľ to hrá fajn a mám radosť keď to počúvam.

So všetkým uvedeným plne súhlasím!

... a myslím že dostatočne vnímavému majiteľovi HE-500 s funkčnými ušami nemá význam niečo konkrétne nanucovať ... on sám by mal byť "strojcom svojho šťastia"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 3. 10. 2019 19:15

_daRK píše:Neznie zle, ale take Hugo2+Hifiman Arya, to uz by si mal vystarane na dlho, nie ? :-)

To áno, a kto za mna bude platiť hypotéku a ďalšie koníčky :)
Bohužiaľ, my chudobnejší musíme viac špekulovať.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 3. 10. 2019 20:03

Ted je na bazaru opet Arcam rHead a ten by vyhovovat mohl.Za pokus by to urcite stálo.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 4. 10. 2019 10:55

akburt píše:Ted je na bazaru opet Arcam rHead a ten by vyhovovat mohl.Za pokus by to urcite stálo.

Diky za upozornenie.
V porovnani s Magni3, Atomom, su naň nejake názory?
Diky.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 10. 2019 11:56

Atom jsem neslysel,v porovnání s magni3 je to rozhodne kultivovanejsí zvuk,s dokonalým spodkem a i zbytek pásma si zaslouzí pochvalu.Tak to slysí mé usi :-).
Myslím,ze i kdyby se ti nelíbil,tak ho za ty samý prachy tady rychle otocís.Vetsinou jsou tyto zesilovace hned pryc.V kráme se uz koupit nedají,ukoncili výrobu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 4. 10. 2019 13:10

Ten arcam je trochu temnější,neskutečně agilní,energický. Výborně se hodí k neutrálním a světlejším sluchátkům.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 10. 2019 13:42

Houbičkar píše:Ten arcam je trochu temnější,neskutečně agilní,energický. Výborně se hodí k neutrálním a světlejším sluchátkům.

... to sú, predpokladám, Tvoje vlastné posluchové skúsenosti, či? ... myslíš, že v kombinácia s HE-500 bude podľa Teba mať tmavší, neutrálny alebo svetlejší zvuk?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroy26 4. 10. 2019 16:35

Aké podanie majú teda HE500. Podľa mojho neodborného ucha celkom vyrovnané, trochu laid back, trochu utlmené vo “vyšších stredoch”, nenásilne vo výškach. “Šťavnaté”
Mojo ma podľa mna celkom podobné ladenie, nenásilne, šťavnaté.
Preto by sa im hodil, myslim,neutrálny, trosku dopredu znejúci amp.
Co by mohol podľa opisov spĺňať Atom, aj Arcam.
Trosku som ale zmätený z recenzie na Innerfidelity:
“The G109 seems a better match with HD800, HE500, all manner of Grado, and other cans that can be somewhat bright. Not to say the Arcam doesn't work with those but given the choice each amp has its particular strengths”
Hlavne ze ich radi do podobnej kategórie ako HD800.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 4. 10. 2019 19:10

2bacil:
Čti, leroy se ptá na ten arcam, jak se jeví jiným. Já ho koupil a poslouchal na dvou protipólech, k701 a hd 650. Proto píšu, jaký byl pro mne. HE 500 zase vlastní a zná on, takze jaký by byl výsledek si musí domyslet sám.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 4. 10. 2019 19:35

Houbičkar píše:2bacil: Já ho koupil a poslouchal na dvou protipólech, k701 a hd 650

A aká bola synergia s HD650? Tie su tiež tmavšie, tak isto ako aj Arcam, ako pises.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 4. 10. 2019 20:08

Leroyi, že tě kousnu. Vzdyt to pisu o dva posty výš, k čemu se podle mne hodí. 650 ne. Ale jako se vším, co když máš rád výraznější spodek? Pak bys byl spokojen.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroy26 5. 10. 2019 12:18

Houbičkar píše:Leroyi, že tě kousnu. Vzdyt to pisu o dva posty výš, k čemu se podle mne hodí. 650 ne. Ale jako se vším, co když máš rád výraznější spodek? Pak bys byl spokojen.

Jo, sorry :) ale ma to trochu prekvapuje lebo vačšinou sa pise ze je neutrálny a pasuje k aj k tmavšim slúchadlam.
No, kazdy to vnímame inak a nie je nad osobný posluch.
leroy26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 10. 2019 14:16

Tak na hifivoice jsi o nem urcite cetl, ted jsem omrknul diskusi pod clankem a Brezina odpovida: "pokud chcete neco plneho se zatahem odspodu, tak rHead za ty penize nadchne." a dalsi diskuse ke kombinaci se stejnymi sluchatky, jako jsem mel ja: " sluchatkum akg k701 by jeho energicky zvuk jiste prospel, stejne tak silnejsi bas.....". Nicmene v clanku zazniva vse, co presne hledas, tedy myslim.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 5. 10. 2019 14:19

Recenze je ale od Breziny....Nicmene pro jednou s ním mohu souhlasit :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tajnik 7. 10. 2019 13:47

zino333 píše:Skús popozerať v bazáre po Audio-gd NFB1 alebo C2. Dajú sa kúpiť za smiešne peniaze (okolo 300€). Mojo použiješ ako DAC. Zlepšenie bude podstatné. Nie v hlasitosti, ale v kvalite zvuku.

Tady se ztrácím, Mojo má jen výstup 3,5mm jack. Takže ho jako DAC zapojit z 3,5mm např. do CINCH v AMP?
tajnik
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků