Jaké Reprosoustavy k YAMAHA RX-V685?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marvando 5. 10. 2019 17:45

Koupil jsem si reciever YAMAHA RX-V685 kvůli streamování hudby a multiroom funkci.

Jaké reprosoustavy mi doporučíte na pravidelné poslouchání rádia, sledování TV + (2x týdně poslech hudby přes bluetooth cca 30 minut na vyklidnění). (někdy FLac, ale nejvíc mp3)

Obývák obdélník 3,5mx4,5m - panelák, velká sedačka zabárající 1/3 místnosti, 2 vysoké police velde sedačky, plovoucí podlaha bez koberce.

Momentálně poslouchám na:

JAMO studio 180 Přední i satelity + centr od stejné řady. (asi 15 let staré)

SW YAMAHA NS-SW200 - koupeno s recieverem.

Slyšel jsem na té Yamaze v pure direct režimu a líbí se mi:

KEF Q750 - čistý zvuk - chybí basy
KEF R700 - vyzrálý a spořádaný zvuk basů a výšek - nejlepší ze všech
MAGNAT Quantum 757 - plastický zvuk který mne tahal za uši - nechci
CANTON Chrono 509.2 příjemně hrající - neurazí ani nenadchlo - chybí basy
CANTON ERGO 690 - příjemně hrající - neurazí ani nenadchlo - chybí basy

Možná bych šel do těch R700, ale vyčerpalo by to celý můj limit a nemohl bych si dokoupit centr, ani zadní repro. Na druhou stranu hrajou tak dobře že k nim není potřeba vůbec subwoofer.

Je lepší koupit nižší řadu příjemně hrajících CANTON, POLK, KEF Q a udělat sestavit celou homogenní soustavu se zadními repro a centrem nebo koupit jen drahé KEF R700?

A utáhne ta Yamaha KEF R700?

Nejsem HIFIsta, a poznal jsem až propastný rozdíl jen u těch KEF R700. U ostatních repro mi přišlo že jen hrajou "jinak" každopádně všechny sestavy které jsem slyšel hrály mnohem líp než ty co mám teď.

Předem moc děkuji za rady a doporučení.
Marvando
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 6. 10. 2019 09:09

Nemá smysl tady vypisovat něco, cos neslyšel a je jen vařením z vody. Sice bych ještě k poslechu mohl pár sestav doporučit, např. QAcoustics 3050i, Monitor Audio apod., ale rozhodně bys měl vybírat podle svých uší a měl bys to slyšet na té Yamaze.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 6. 10. 2019 10:03

Vcelku dobře hodnocené v nižší cenové úrovni jsou reprobedny Dynavoice. Ale jak píše tombas, je třeba si to poslechnout.
https://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-a ... Dynavoice#
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marvando 8. 10. 2019 09:43

Děkuji za odpověď. Otázka tedy zní zda koupit lacinější sestavu nebo dražší stereo reproduktory.

Pokud koupim lacinější soustavu, tak mohu dokoupit centr a zadní repro, když koupim drahé, tak mi na zbytek nezbudou peníze.. Má smysl kupovat veliký bedny jako jsou KEF R700 do panelákového obýváku s 16m2?
Marvando
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leoshavla 8. 10. 2019 10:44

Mám Dynavoice DF6 dřív jsem je hrál na RX-771 a teď na Marantz SR7010 a za ty peníze hrajou super. Místnost mám 4,5x4,5 a mám to posíleno subem Proson, ještě dělají DF8 ale ty jsem naslyšel.
leoshavla
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 10. 2019 11:13

Mam RX-V683 a NS-SW200 a tiez som kedysi prechadzal z tych istych Jamo Studio 180. Kedysi sa mi pacili a ludia mi vraveli, ako "pekne to hra", ale po vymene za uvedenu zostavu a Deli Zensor 3 som zistil, ze tie Jama boli hrozne "blato". V panelaku a vzhladom na tvoju velkost miestnosti by som mozno radsej zvazil regalovky v rovnakej cene, ako planujes dat na stlpy. Z viacerych dovodov - jednak sub uz mas (stlpy dokazu podat lepsi bas ako regaly) a regalovky budu za rovnaku cenu hrat lepsie (nemusi to exaktne platit vzdy samozrejme). Nemusis brat Dali Zensor, ja som ich zohnal v zlave, som spokojny, ale ine som nepocul, v tom neporadim.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petr.5 19. 10. 2019 15:44

RX-V 685 + KEF R700 je hodně kvalitativně nevyvážená sestava. Nevyužiješ potenciál těch repro ani na 30%. Pokud jsi nadšený ze zvuku R700, ber je, ale počítej časem s investicí do lepšího receiveru. Zvukově odpovídající by byl Cambridge CXR 200 za 60 tisíc. Pokud se Yamahy nechceš zbavovat, ber Q-Acoustics. Dynavoice je komerce s laciným provedením i zvukem, vyhozené peníze.
petr.5
Junior

Odeslat příspěvekod roman2277 24. 10. 2019 22:47

Záleží jakou hudbu posloucháš.KEF R 700 má skvělý prostor,ale celkově suchý zvuk.A k té levné Yamaze se nehodí.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků