OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cheetah80 5. 10. 2019 12:56

MgX jde mi o obrazovou kvalitu a100 Hz. A zároveň nechci čekat 5 nebo 8 s - snad přeháním - na přepnutí kanálu. Jak jsem psal, smyčky jsou všechny super, ale TV vysílání téměř nikde. Zvukově nejsem asi úplně fajnšmekr a nepoznám drobnější rozdíly.
Nejvíce se nejspíše prodávají LG - možná je jen nejvíce prodejci doporučují - pro marži... Těžko říci.
Android pro mě není nutností (nevím, jestli je už odladěn, bez sekání...), rovněž ambilight - ale nemám ozkoušené - třeba bych po půl roce užívání mluvil jinak. Panasonic má 2 tunery - což mi přijde fajn. U LG se mi vždy líbil jejich WEBOS a magic ovladač.
Zajímalo mě, jestli je tam nějaký výraznější rozdíl, jaké mají uživatelé zkušenosti a proč vzali to či ono.
Shrnutí, co jsi napsal, je fajn - stručné, jasné :).
Z recenzí si hodně chválí Panasonic a Sony.
Výběr z uvedených značek je velký, navíc každý výrobce má x typů a nakonec ani nevím, čím zásadním se ty typy liší - když pominu, že každý půl rok je třeba vydat nový model. A pak je tu cenová hladina od necelých 30t až pro mě max. 50t Kč.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 10. 2019 13:39

Zajímavej je gz2000, u který vychytali dočasné vypalování (retenci) a možná to bude mít vliv na zmírnění vypalování trvalého, i když to ukáže čas
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 5. 10. 2019 14:15

indeshit: jj, ukáže čas, ale ten už je mimo můj rámec. Ještě bych byl ochotný dát peníze do gz1500
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod RADU65 5. 10. 2019 15:55

První oled jsem kupoval LG v té době byl cenově dostupný...Ale časem jsem zatoužil po větším obraze a z 55" jsem přešel na 65" a ta změna je znát.Dlouhou dobu jsem byl věrný značce SONY,ale když jsem přečetl nějaké recenze a zkušenosti s oledy PANASONIC a narazil náhodně na výhodný doprodej modelu FZ950 nebylo co řešit :-D
Obrazové kvality při Ultra HD se dají těžko popsat ty se musí prostě vidět :tleskani I zvuk je hodně slušný,ale 5.1 to nenahradí.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 10. 2019 19:07

Gz1500 je vypalovačka klasická - už jsem měl tu čest to testovat. Necháš tam třeba rtings image retention test třeba 30 sekund a pak cca dalších 30 sekund sleduješ pozůstatky obrazu.
Gz2000 je dle mýho revoluce, tam to nedělá. Je to jediný oled v této disciplíně, klíďo si ověřte z youtube testů nebo z rtings testů (přes usb z flešky třeba)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 10. 2019 20:19

Magický ovladač lze dokoupit ke každé značce třeba za $10 z Aliexpressu a ještě má klávesnici. Na to LG fakt nepotřebuješ.

TV vysílání ti pustí prodavač z flešky samole, pokud vycítí, že u něj koupíš.
Chtějí si vydělat a chtějí,abys u nich koupil. Ne, aby s tebou strávili čas a ty sis to pak koupi někde na webu :)

Nebo si stáhni třeba z uložto pár samplů vysílání - jednoduché.

-- 5. 10. 2019 21:23 --

Naprostej souhlas s MgXem - TV je rozumný vybírat primárně dle kvality obrazu, případně zvuku. To, jak dlouho která přepíná kanály, je opravdu nesmysl :) ... neber to zle. Androidu není nutné se bát, možná ale přívětivéjší pro tv diváky jsou Tizen a WebOS. Panasonic má ten interface jak z 90's. Obrazově ale je kvalitní, to bez debat.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 04:18

Mám LG B8 od května tohoto roku (filmy, sport, seriály, pár týdnů na tom mastil kluk i PS) a dodnes jsem se nesetkal ani s žádnou dočasnou retencí. Tlumení log TV stanic zapnuté, stejně tak posun obrazu. Osobně bych 90 tisíc za 55"Gz 2000 také nedal.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dm602 6. 10. 2019 04:29

2000 od Panasonic je naj tv vôbec nitovanie má 900 ako prvý tv OLED vôbec ak si čítal recenzie trebárs na HDTV Poľska ale aj inde je to obsolutnu top.
C9 od LG je tiež skvelý tv ale predsa len Panasonic má dosť. Navrch .
A hlavne spracovanie obrazu a životnosť oproti LG je inde
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 04:38

Životnost čeho když je to letošní model pár týdnů v prodeji ? Panel je od LG takže jestli do něj přes procesor Panasonic pere nějakou dardu tak tu zatím ne plkej nic o životnosti. Ta cena je hlavně i o tom že Panasonic teprve s modely GZ 1500 a GZ 2000 nabízí Dolby Vision + i HDR 10+ , to si samozřejmě nechá hezky zaplatit.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 10. 2019 07:37

Tak Philips má taky DV i 10+ a s cenou je totálně jinde. Má Ambilight jako bonus. Přehraje i DTS narozdíl od Panasonicu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 6. 10. 2019 09:21

HDR10+ podporují i oled panasonic 2018.Tady se dá dobře otestovat,jak si kterýkoliv oled poradí s dočasnou retencí https://www.youtube.com/watch?v=2jHvDUT ... x=14&t=13s
GZ2000 to zvládá naprosto perfektně,teda dle testů,doma ji bohužel nemám :)Oled panel od LG neznamená,že jsou na tom všechny oledy stejně,zpracování obrazu,pohyb,barvy(nastavení out of box),procesy k čistění a k ochraně před možným vypálení obrazu,má každá značka trochu jinde.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 09:48

Panasonic OLED 2018 podpora HDR 10 + ale nikoli Dolby Vision, to mají právě až modely 2019 - GZ 1500 a GZ 2000.

-- 6. 10. 2019 11:19 --

indeshit píše:Tak Philips má taky DV i 10+ a s cenou je totálně jinde. Má Ambilight jako bonus. Přehraje i DTS narozdíl od Panasonicu.

Kde jinde? HDR10+ a Dolby Vision má až řada 9xx s podobnou cenou jako Panasonic.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod carlos52 6. 10. 2019 10:38

Dobrý den,ta to tv 55" LG OLED55B8SLC má 3x USB,ale který je 3.0.Děkuji za odpověď.
carlos52
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 10. 2019 10:50

indeshit píše:Gz1500 je vypalovačka klasická - už jsem měl tu čest to testovat. Necháš tam třeba rtings image retention test třeba 30 sekund a pak cca dalších 30 sekund sleduješ pozůstatky obrazu.
Gz2000 je dle mýho revoluce, tam to nedělá. Je to jediný oled v této disciplíně, klíďo si ověřte z youtube testů nebo z rtings testů (přes usb z flešky třeba)

GZ1000 jsem měl možnost si odzkoušet a nepozoroval jsem nic zvláštního při běžném sledování. Obecně si myslím, že Panasonic má ochranu slušně zvládnutou. GZ2000 neznám, ale dle dostupných informací lze souhlasit s tím, že se jedná o další krok vpřed.

indeshit - myslíš toto testovací video?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 6. 10. 2019 10:53

Mclaren F1 píše:Životnost čeho když je to letošní model pár týdnů v prodeji ? Panel je od LG takže jestli do něj přes procesor Panasonic pere nějakou dardu tak tu zatím ne plkej nic o životnosti. Ta cena je hlavně i o tom že Panasonic teprve s modely GZ 1500 a GZ 2000 nabízí Dolby Vision + i HDR 10+ , to si samozřejmě nechá hezky zaplatit.

Panely sú všetky od LG to je tak 30 percent ostatná elektronika rôzne technológie na spracovanie obrazu si robí kazdy sám ti je podstatný rozdiel a pri 2000 to pohladil Panasonic ešte viac nitovanie 900 na OLED je skvelé a životnosť LG o tých by vedeli ľudia rozpravat
Dm602
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků