Ozvučení obýváku - TV, XBOX, možnost BT připojení, FM radio

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2019 19:03

Neřekl bych, že je Pioneer nějak náročný na kombinaci s konkrétními repro, ale znáte to, každý má jiné uši a co se jednomu líbí, druhému nemusí, ta rada o poslechu před nákupem je ale univerzální pro všechny.

EDIT: To spíše ty Quadraly můžou mít podstatně větší nároky na třídu zesilovače, než v jaké je ten Pioneer, ale nepředpokládám, že bys chtěl investovat třeba 30 tis. jen do zesilovače.
Naposledy upravil tombas dne 2. 10. 2019 19:21, celkově upraveno 1
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 10. 2019 19:06

Tie Wharfedale maju spodny bassreflex, ale myslim si, ze tym Dali bude stacit aj tych cca 20 cm od steny. Najlepsi by bol samozrejme posluch, aj ked mam take skusenosti, ze nie kazdy rozpozna rozdiely medzi repro (hlavne v rovnakej cenovej hladine) a velky je tiez vplyv akustiky miestnosti, takze to moze hrat doma trochu inak, ako v studiu...
Naposledy upravil anton12345 dne 2. 10. 2019 19:12, celkově upraveno 1
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 2. 10. 2019 19:12

rejca píše:Tak na sloupky stejně psal, že tam nemá místo... Navíc já bych spolu s audiem vyměnil i tu obývací stěnu a udělal bych to při jednom :-).

No vzal bych to uplne z gruntu, prisernou "stenu" pryc a poridl tam nejakou rozumnou televizi (55+), to co tam je ted se tak nazyvat opravdu neda...

RaspberryPi je hezka hracka, ale z toho uz jsem vyrostl, narhradil jsem AppleTV... kazdopadne jeji hlavni vyhodou byla minimalni spotreba, tudiz nebyla nutnost vypinat ;-)
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 2. 10. 2019 19:15

Nemyslim si, ze niekto bude vymienat stenu, ktoru si prave kupil (zvlast po porade s manzelkou alebo priatelkou). To je proste realita...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PillMaister 2. 10. 2019 19:29

Jak už jsem psal, stěnu měnit nehodlám... TV mám provizorní, dotaženou domů ze svých studentských let ve sdílením bytě. Až zaplatím kuchyň, budu řešit TV...

Koupím teda ty Dali Zensor 3... Očekávejte, že za pár dní budu zjišťovat, jak to optimálně zapojit :D

EDIT: Ověřím si to teda rovnou... Do recieveru přitáhnu síťovým káblem internet z routeru (eventuálně ještě koaxiál z rádio zásvuky od kabelovky do DAB/FM antena), dále 1x HDMI kabelem to propojím přímo s XBOXem (HDMI in), pak jediným HDMI kabelem propojím s televizí (ARC HDMI OUT zdířka - musí být teda ten 1.4 kabe)... a pak cicnch kabelama propojím s reprem?.. Takto to bude OK? Nebo ještě bude potřeba něco? Je potřeba si dát na něco pozor třeba u těch kabelů k repru nebo je jedno co koupím? Sorry, za lama otázku, ale v životě jsem audio kabel nekupoval. Ideální by byl opět odkaz... :-[ :-[ :-[
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 2. 10. 2019 20:18

Repro nebudeš propojovat cinch kabelem, ale repro dvojlinkou, přesně podle návodu, abys to nepřepóloval, nejlepší bude 2x 4mm2 a délka tipuji 1-1,5m ke každé soustavě.
Jinak to myslím bude zapojeno OK, teda to ostatní, co popisuješ.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejca 3. 10. 2019 06:25

4mm2 a 1m délky? To je jak připojení top hifi... Do hodně svorek se takové lanko ani bez banánků nenarve...

Samozřejmě v pohodě stačí i 2.5mm2 a délka 2m na bednu, ať se s tím dobře manipuluje... Někde používám i 1.25mm2, když je menší wattáž...

Low budget kabel, který je celoměděný a na dané zařízení zcela dostečující:

https://www.alza.cz/premiumcord-reprodu ... 529849.htm
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod PillMaister 6. 10. 2019 20:41

Tak ještě jsem nákup mírně odložil (čekám na návrh a informaci, kolik bude stát kuchyň), takže v mezičase ještě stále googlím...

Po načtení dalšího infa, jsem se rozhodl ještě mírně upravit výběr repra.

Aktuálně se rozhoduji mezi Wharfedale Diamond 220 a Elac Debut B5.2

Toto rozhodnutí na základě zkouknutí pár reviews a skrz ten bassreflex...

Kompatibilní s tím pioneerem jsou oboje, že? Asi se víc přikláním k těm Wharfedale...

Jinak právě u těchto je i možnost Bi-wiringu... A tak by mě ze zvědavosti zajímalo, jestli má vůbec cenu ten bi-wiring řešit, a pokud ano, tak jak to funguje? Chápu, že oddělám můstek a nacpu tam do repráků o dvojlinku víc... ale kam pak ten druhý kábl na druhé straně? Když ten pioneer má celkem 4 zdířky, a repro 8? To se do těch zdířek v recieveru zapojuje dvojice koncovek? Nebo je k tomu potřeba kdyžtak dokupovat nějaké rozdvojky?
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2019 20:59

Tady to máš nakreslené a vysvětlené:
https://www.hifiporadna.cz/bi-wiring-bi ... cholu-a224

Divil bych se, kdyby tam byl slyšitelný rozdíl v případě plánované sestavy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anton12345 7. 10. 2019 06:45

PillMaister píše:Aktuálně se rozhoduji mezi Wharfedale Diamond 220 a Elac Debut B5.2


Ked Elac, tak Debut B6.2, tie B5.2 maju iba 133mm basovy reproduktor a to je naozaj malo...
To iste plati o Wharfedale, t.j. Diamond 225 namiesto Diamond 220.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod viking81 7. 10. 2019 06:59

PillMaister píše:Tak ještě jsem nákup mírně odložil (čekám na návrh a informaci, kolik bude stát kuchyň), takže v mezičase ještě stále googlím...

Po načtení dalšího infa, jsem se rozhodl ještě mírně upravit výběr repra.

Aktuálně se rozhoduji mezi Wharfedale Diamond 220 a Elac Debut B5.2

Toto rozhodnutí na základě zkouknutí pár reviews a skrz ten bassreflex...

Kompatibilní s tím pioneerem jsou oboje, že? Asi se víc přikláním k těm Wharfedale...

Jinak právě u těchto je i možnost Bi-wiringu... A tak by mě ze zvědavosti zajímalo, jestli má vůbec cenu ten bi-wiring řešit, a pokud ano, tak jak to funguje? Chápu, že oddělám můstek a nacpu tam do repráků o dvojlinku víc... ale kam pak ten druhý kábl na druhé straně? Když ten pioneer má celkem 4 zdířky, a repro 8? To se do těch zdířek v recieveru zapojuje dvojice koncovek? Nebo je k tomu potřeba kdyžtak dokupovat nějaké rozdvojky?


Tam ide o to ze pri bi-wiringu (bi-ampingu) sa vyrusi skodlive napatie, ktore vznika kmitanim basoveho (sterdobasoveho) reproduktora tym, ze su tam dlhasie kable, alebo tym ze sa to vyrusi vnutri zosilovaca. V pripade tychto zostav asi nebude velmi "pocutelny" prinos, ale pre dobry pocit, preco nie :). Psychoakustika je dolezita ;-). Ak ma pioneer vyvod len na dva kanale (L+R) a nie 2x 2 kanale, tak sa to da riesit bi-wiringovymi kablami. Nieco taketo:

https://www.alza.sk/aq-646-2bw-2m-d3859672.htm

Nie uplne lacne, takze je to na zvazeni ;-)

Co sa tyka repro, nechces este par korun prihodit a riesit Elac Debut B6.2, budu mat kusok plnsi zvuk. Inak ked uvazujes aj o Wharfedaloch, tak ti dam este chrobaka do hlavy v pripade ze by kuchyna bola v zlave :D.

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-regalove/1724-wharfedale-diamond-11-2
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 10. 2019 10:50

Pred delsim casem jsem poridil repro dali zensor3. Rozhodoval poslech. Ve hre byly jeste wharfe,kef,elac,monitor audio, v podobnych cenových relacích. I vyse jmenovane ostatni bedny mely co nabidnout, jenze.... kazda mela vzdy jen neco a v ostatnich parametrech zaostavala. Jasne nejkomplexnejsi zvuk ty daliny - velmi slusny bas,prostor,detail,znele vysky. Po vymene komponent jsem presedlal ke xavianu z vyssi cenove, ale na zensory vzpominam a nemohu ani dnes, z pohledu novych zkusenosti, rict kriveho slova.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2019 12:03

Dovolím si tvrdit, že v této cenové kategorii nebude mít bi-wire zapojení žádný přínos.
Jinak nezapomeňte na to, že pokud připojujete kabely do repro se čtyřmi terminály s propojkou, tak kabely patří do terminálů určených pro vysokotónové reproduktory a basák se připojuje propojkou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PillMaister 7. 10. 2019 19:43

Wharfedale Diamond 11.2 už jsou u mě fakt přes cenovej strop :-] Ale Wharfedale Diamond 225 a Elac B6.2 zvážím...
PillMaister
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2019 20:23

Už jsi alespoň nějaké slyšel, nebo je to stále ve fázi internetových recenzí?
Ona totiž v hifi tahle přenesená zkušenost tak úplně nefunguje, protože každý vnímá zvuk trochu jinak, poslouchá jinou muziku, má jiné nároky na kvalitu reprodukce.
Stejně tak se nenajdou dvě stejně znějící reprosoustavy různých značek.
Návštěvu studia pro utvoření alespoň základní vlastní poslechové zkušenosti jednoznačně doporučuji a zde ve fóru uvedené značky nebo modely ber jen jako tipy k případnému poslechu. Určitě je nebudou mít na jednom místě všechny, ale třeba jiný model dané značky ti pro představu naznačí její charakter.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků