Philips 55PUS7803 - video přehrávání

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DallasCZ 26. 9. 2019 11:50

Dobrý den,
rád bych Vás požádal o radu.
koupil jsme si televizi Philips 55PUS7803 s AndroidTV. Internet mám do televize přes Wifi.
Wifi router je asus RT-AC53 s natvrdo přiřazenou ip adresou pro televizi.
V televizi mám nainstalovaný youtube, hbo go, lepsi.tv.
Hned od začátku se děje to, že po určité době (intervaly se od 1x za 14 dní zkracují až na 1-2x denně) přestane hrát video a zvuk. Prostě v hbo go, když vyberu pořad, tak jen točí kolečko načítání a nic. V lepši. tv vidím nabídku programů, můžu si zvolit program ale v náhledu ani při přepnutí na celou obrazovku je jen černo. Přitom ukazatel přehrávání se posouvá a tváří se,že pořad přehrává. Obdobně v youtube, jen se točí kolečko a video se nenačte. Stejně tak v prohlížeči. Stránky se načítají včetně obrázků (takže internet funguje),ale jakmile kliknu na video tak se nepřehraje. videa z usb diksu, nebo sítového disku přehraje normálně.
Pomůže jen restart televize. Po té co mi to dělalo 2x denně jsem udělal reset televize a vše nastavil znovu. Po 14ti dnech se situace opakovala a dnes jsem opět na jednom - dvou restatech za den.
Za boha nemůžu přijít jestli je to problém televize, routeru, nebo aplikace (nejvíce používáme lepsi.tv).
DallasCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 9. 2019 14:53

Zkus to připojit kabelem.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod thomas28 26. 9. 2019 14:55

Provedl si aktualizace systému v TV? Něco podobného jsem četl, že řeší aktualizace.
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 26. 9. 2019 18:48

Ako pisu vyssie.Aktualizacia,potom reset na tovarenske nastavenie a znovu vsetko nainstalovat a predtym pripojit cez kabel a cez DHCP.Ak to bude v poriadku tak potom pripojit cez Wifi a zase vyskusat s DHCP.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DallasCZ 8. 10. 2019 18:09

Firmware je aktuální, factory reset jsem udělal.
Nevím co je připojit přes DHCP. Jako možná je něco špatně v nastavení routeru, nevím.
DallasCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2019 18:52

Zkus televizor připojit kabelem a nechat router, aby mu sám přidělil přes DHCP IP adresu. Jestliže to nezvládáš, zavolej si zkušenějšího kamaráda.

Ten by mohl také zkusit ručně zadat do televizoru IP a další hodnoty... typicky bych odzkoušel zadat DNS servery a využil ne ty od lokálního poskytovatele internetu, ale obecně známé DNS od Google. 8.8.8.8 a 8.8.4.4. V takovém případě se využije IP adresa mimo rozsah DHCP routeru, avšak z rozsahu LAN. Lze, samozřejmě, také využít rezervovanou IP v nastavení DHCP serveru routeru a tu zadat, jakožto pevnou do TV.

A na Wi-Fi se zkuste zaměřit na kanály, resp. frekvenci, která nefrčí/chybuje. Jestli to nedělá určitý kanál Wi-Fi... třeba.

Možností je mnoho.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DallasCZ 9. 10. 2019 16:47

@MgX : díky. IP adresu mám napevno nastavenou.
Kam mám dát DNS Googlu? DO nastavení LAN nebo WAN (viz. přílohy)?
Seženu kabel a zkusím kabel a teď jdu analyzovat kanály. Je pravda že je tu kolem dost wifin.
Mě jen zaráží to chování..že prostě najednou nejedou mediální soubory přehrávat ani kanály na dvb-t ale vše ostatní funguje.
Přílohy
ASUS Wireless Router RT-AC53 - Internetové připojení.png
ASUS Wireless Router RT-AC53 - Server DHCP.png
DallasCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 10. 2019 21:00

DNS Google si mohl strčit přímo do pokročilého nastavení sítě v TV. Samozřejmě v případě, že tam zadáváš další věci ručně. Abys nemusel sám hned experimentovat s routerem, který zřejmě chodí korektně.

Mimochodem... buď Tě nechápu, nebo nechápeš Ty mě. Posíláš obrázky nastavení sítě v routeru. Ty máš nastavenu pevnou IP WANu - OK. Ale já myslel, že nastavíš pevnou adresu v televizoru, ovšem z rozsahu LAN, mimo rozsah, který Ti definuje DHCP. WAN je síť vnější... poskytovatel, LAN je vnitřní - Tvůj píseček.

-- 9. 10. 2019 22:00 --

MgX píše:Zkus televizor připojit kabelem a nechat router, aby mu sám přidělil přes DHCP IP adresu. Jestliže to nezvládáš, zavolej si zkušenějšího kamaráda.

Ten by mohl také zkusit ručně zadat do televizoru IP a další hodnoty... typicky bych odzkoušel zadat DNS servery a využil ne ty od lokálního poskytovatele internetu, ale obecně známé DNS od Google. 8.8.8.8 a 8.8.4.4. V takovém případě se využije IP adresa mimo rozsah DHCP routeru, avšak z rozsahu LAN. Lze, samozřejmě, také využít rezervovanou IP v nastavení DHCP serveru routeru a tu zadat, jakožto pevnou do TV.

A na Wi-Fi se zkuste zaměřit na kanály, resp. frekvenci, která nefrčí/chybuje. Jestli to nedělá určitý kanál Wi-Fi... třeba.

Možností je mnoho.


... a začal bych tím nejednodušším. Připojit telku kabelem a nechat to tak, jak to je a vyzkoušet, co se stane.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 10. 10. 2019 14:10

Ako som pisal vyssie.Pripojit TV k routeru kablom.Nie WiFi.A tak testuj.
V TV nastavit pridelovanie IP adresy z DHCP.Popripade posli este ako mas nastavenu siet v TV.
Router mas nastaveny v podstate dobre aj ked by som ten rozsah adries pridelovanych serverom DHCP posunul od 192.168.1.20 do 192.168.1.250. Nie do 254.Nebudem vysvetlovat preco.A IP adresy do tych 19 si pridelovat zariadeniam ktore budu potrebovat staticku IP.A na WAN nastavenie ako pise MgX nesahaj.Popripade sa o takychto sietovych zalezitostiach porad s niekym z okoli kto tomu rozumie.A nieco sa urcite priucis od neho.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 10. 10. 2019 20:33

Zkus v routeru deaktivovat IPv6 a napiš výsledek.
Samozřejmě dál trvá doporučení propojit to kabelem.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 10. 10. 2019 21:47

[OT] Asus je fakt s tím překladem trapnej. Manažera dopravy tam mají už hodně dlouho na to, aby to někdo jednoduše opravil.[/OT]

DallasCZ tak jak to vypadá?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DallasCZ 28. 10. 2019 18:54

tak jsem TV napojil kabelem přímo na Router a nastavil adresu napevno a pořád to samý.
Dnes opět všechno se tváří že jede..dokonce ukazatel aktuálního přehrávání se posouvá ale prostě místo obrazu černo a žádný zvuk.
Myslím že ot je něco v TV buď aplikace lepši.tv nebo něco s multimediálním přehráváním . Protože hry jdou.
DallasCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 10. 2019 21:15

Dotaz na poskytovatele, tvůrce aplikace. Je nutné uvést, v jaké síti a jakém TV se aplikace využívá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků